x2015 07 universiade salon7-13 Temmuz 2015 tarihlerinde Kore de yapılan 28. Universite Yaz oyunları Taekwondon Şampiyonası (Universiade Gwangju 2015)'na katılan Millilerimiz Şampiyonayı 1 Altın, 1 Gümüş ve 4 Bronz Olmak üzere toplam 6 Madalya ile ülkeler sıralamasında 5. olarak tamamladılar.

 

koyuncusportv 021

2015 07 universiade milli takim

7-13 Temmuz 2015 tarihleri arasında Kore de yapılacak olan 2015 Universite oyunları (Universiade Gwangju 2015)'na katılacak Taekwondo Milli Takımımız Kore'ye gitti. 2015 Üniversite oyunlarında Teknik heyetimize ve Milli Takımımıza şampiyonada başarılar diliyoruz.

 

Teknik Heyet: Ali Şahin, Şakir Bezci, Nesibe Altun

 

UNİVERSİADE 2015 TAEKWONDO MUSABAKA MİLLİ TAKIMIMIZ

ERKEKLER BAYANLAR
54 KG SONER KAYA 46 KG SÜMEYYE İLOĞLU
58 KG FUATCAN ALDEMİR 49 KG RUKİYE YILDIRIM
63 KG ORHAN GAZİ GÜLER 53 KG SEZEN ŞEVİK
68 KG BERKAY AKYOL 57 KG HATİCE KÜBRA İLGÜN
74 KG SAMET GÖKMEN 62 KG İREM YAMAN
80 KG BERKCAN SÜNGÜ 67 KG NUR TATAR
87 KG ENSAR OĞUZ 73 KG FURKAN ASENA AYDIN
+87 KG KAAN KILIÇ +73 KG NAFİA KUŞ

 

UNİVERSİADE TAEKWONDO POOMSAE MİLLİ TAKIMIMIZ

ERKEKLER BAYANLAR
ALI KEMAL USTABAŞ ELİF AYBUKE YILMAZ
SEYİT BURHANETTİN FIRAT BENGU ALKAN
  FATMA TOREHAN

 

2015 07 universiade salon

 

Bayan Poomse Takımımız 3. olarak takımımıza bronz madalya kazandırdı.

Elif Aybüke Yılmaz, Bengü Alkan, Fatma Törehan'dan Oluşan Poomse Bayan Takımımız yarı final gurubunu 2. tamamladı. Final gurubunda takımımız 3. sırada yer alarak bronz madalya kazandı.....

Erkek Poomse Takımımızda Final gurubunda mücadele eden erkek takımımız 7. olarak dereceye giremedi   Çiftlerde ise yarı final gurubunda 9. olarak finale kalamadık..

 

28. Yaz Oyunları Ülker Taekwondo Madalya Sıralması
201507 28.yaz oyunları madalya siralamasi 1

 

UNIVERSIADE GWANGJU 2015 CHAMPIONSPS RESULTS - 7- 13 TEMMUZ 2015 - KOREA

ERKEKLER BAYANLAR
54 KG
1-ARMIN HADIPOUR Seighelani İran
2-LAACHRAOUI Mourad Belçika
3-KIM Daeik  G.Kore
3-TEN Il En  Rusya
46 KG
1-LIN Wan-ting Tayvan
2-KHAMSRIBUSA Wilasinee Tayland
3-YU Suyeon G.Kora
3-KOUTTOUKI Kyriaks  Kıbrıs
58 KG
1-MAMAYEV Nursultan  Kazakistan
2-REBELO BRAGAN Rui P. Portekiz
3-AMIRISORKHI  Javad  İran
3-Renat TUKHVATULLIN Rusya
49 KG
1-SONKHAM Chanatip  Tayland
2-ZANINOVIC Lucija  Hırvatistan
3-WU Shao-Yu  Tayvan
3-YILDIRIM Rukiye  Türkiye
63 KG
1-ACHAB Jaouadj Belçika
2-ZHAO Shuai Çin
3-ACKSON William ABD
3-HUANG Cheng-Ching Tayvan
53 KG
1-KIM Minjeong Kore
2-HUANG Yun-Wen Tayvan
3-HALINDA Mariska Endonezya
3-GLADOVIC Dragana Sırbistan
68 KG
1-Berkay AKYOL Türkiye
2-RYU Dae Han G.Kore
3-GONZALEZ BONILLA Joel İspanya
3-MCNEISH Christian İngiltere
57 KG
1-KIM Sohee G. Kore
2-DA SILVA CUNHNA Johane Portekiz
3-NISAISOM Rangsiya Tayland
3-GLASNOVIC Nikita İsveç
74 KG
1-MAIZEROI Tpram Claude Louis Fransa
2-KHOSROWFAR Seyed Ahmed İran
3-USTAEV Said Rusya
3-GLESMANN Ewald Almanya
62 KG
1-ZHANG Hua Çin
2-YAMAN Irem Türkiye
3-GBAGBI Ruth MC Fildişi Sahilleri
3-CALVO GOMEZ Marta İspanya
80 KG
1-RAJABI Saeid İran
2-CISSE Cheick  Sallah Fildişi Sahilleri
3-LIU Wei-Ting Tayvan
3-WANG Guangshuai Çin

67 KG
1-GUO Yunfei Çin
2-CHUANG Chia-Chia Tayvan
3-TATAR Nur  Türkiye
3-BAJIC Ana Sırbistan

87 KG
1-AMIDI Omid  İran
2-IN Kyo Don Kore
3-OGUZ Ensar Türkiye
3-QIAO Sen Çin
73 KG
1-ZHENG Shuyin Çin
2-RODOS Iva Hırvatistan
3-OOGINK Reshmie Shari Hollanda
3-AYDIN FURKAN Asena Türkiye
+87 KG
1-SHOKIN Dmitriy Özbekistan
2-PARK Yoonkeun  G.kore
3-ASKARI Mehran İran
3-DE ANDRADE S. Maicon Brezilya
+73 KG
1-KHODABANDEH Akram İran
2-KIM Bichna G.Kore
3-IKAEVA Alina Rusya
3-SIMON ALAMO Rosanna İspanya

 

POOMSAE YARIŞMASI SONUÇLARI

ERKEKLER BAYANLAR

Erkekler Ferdi Poomse

1-BAE Jongbeom G.Kore

2-JAMALI FASHI Mahd İran

3-HAIDIR Maulana Endonezya

3-WU Chuang Çin

Bayanlar Ferdi poomse

1-Yang Honsol G.Kore

2-Medine Lopez Ollin Meksika

3-Elif Aybüke Yılmaz Türkiye

3-Liao Wen-hsuan Tayvan

Erkekler Takım poomse
1-Kore
2-Endonezya
3-Tayvan
3-Vietnam 
 Bayanlar Takım poomse
1-Kore
2-Tayvan
3-İran
3-Türkiye
 Karışık Çiftler Poomse
1-Kore
2-Meksika
3-Tayvan
3-Vietnam
 
   

 

 

7 Temmuz  salı  

Bayanlar ferdi Poomse  Elif Aybüke Yılmaz üçüncü oldu
Erkekler Ferdi Poomse, Ali Kemal Ustabaş Final gurubuna kalamıyarak elendi

 ----------------------------------------------

8 Temmuz Çarşamba  

Bayan Poomse Takımımız 3. olarak takımımıza bronz madalya kazandı.
Elif Aybüke Yılmaz, Bengü Alkan, Fatma Törehan'dan Oluşan Poomse Bayan Takımımız yarı final gurubunu 2. tamamladı.
Final gurubunda takımımız 3. sırada yer alarak bronz madalya kazandı.....

Erkek Poomse Takımımızda Final gurubunda mücadele eden erkek takımımız 7. olarak dereceye giremedi
Çiftlerde ise yarı final gurubunda 9. olarak finale kalamadık.

----------------------------------------------  

 9 Temmuz Perşembe

68 KG Berkay AKYOL: ŞAMPİYON
İlk turda bay çekerek tur atladı
İkinci turda Romanyalı AMZOIU Robert'i 6-1 yendi
Üçüncü turda Fildişi Sahilinden LOGBO Naounou'yu 10-7 yendi
Çeyrek final karşılaşmasında Rus MININ Viaches'i 5-4 yendi
Yarı final de ispanyol Joel Bonilla Gonzalez'i hakem kararıı ile yendi.
Finalde Güney Koreli RYU Dae Han'ı 3-1 yenerek şampiyon oldu

54KG Soner KAYA: ELENDİ
İlk maçta Ürdünlü BANI AHMAD Malek'i 3-0 yendi
İkinci maçta Taylantlı SAWEKW. Ramna'ya 6-1 yenildi.


46 KG Sümeyye İLOĞLU: ELENDİ
İlk maçta tur atladı
İkinci maçta Taylantlı KHAMSRIBUSA W. 'ye 3-2 yenildi.


57 KG Hatice Kübra İLGÜN: ELENDİ
İlk maçta Polonyalı LEPOROWSKA Magdalena'ya 9-0 yenildi.

  ***********************************************

10 Temmuz Cuma:    

49 KG Rukiye YILDIRIM: BRONZ MADALYA
İlk turda bay çekerek tur atladı
İkinci turda Japon YAMADA Miyu'yu 6 - 1 yendi
Çeyrek finalde Koreli KIM Dahwi 16-10 yendi
Yarı finalde Hırvat ZANINOVIC Luciana'ya 15-5 yenildi.


67 KG Nur TATAR: BRONZ MADALYA
İlk maçta bay çekerek tur atladı
İkinci maçta İranlı HANIEH Akhlaghi 16-3 yendi
Çeyrek finalde Koreli LEE Dabin'i 14-8 yendi
Yarı finalde Çinli GUO Yunfei'ye 4-0 yenildi.

 

58 KG Fuatcan ALDEMİR: ELENDİ
İlk maçta Belçikalı Belsaleh Salahaddine 14-9 yenildi.


80 KG Berkcan SUNGU: ELENDİ
İlk turda Norveçli Elhadri Mohammed' 12-11 yendi
İkinci maçta ABD li REED Jared Anton'u 14-2 yendi
Çeyrek finalde İranlı RAJABI Saeid'e 7-6 yenildi.

 

----------------------------------------------  

 

11 Temmuz Cumartesi  

62 KG İrem YAMAN: GÜMÜŞ MADALYA
İlk turda bay çekerek tur atladı
ikinci turda Venezüellalı MARTINEZ T. Mariafabiola'yı 16-9 yendi
Çeyrek finalde Avustralyalı PENGLASE Brittny Skie'yi 12-2 yendi
Yarı finalde İspanyol CALVO GOMEZ Marta'yı 2-1 yenerek finale yükseldi
Finalde Çinli ZHANG Hua'ya 7-6 yenildi ve ikinci oldu.

 

74 KG Samet GOKMEN: ELENDİ
İlk Maçta Burindili BARUTWANAYO WDR çekilme ile yendi
İkinci maçta Özbek RAFALOVICH Nikita'ya WDR çekilme ile yendi
Üçüncü maçında İspanyol ROSILLO ATENCIA Rose A.'yı 10-9 yendi
Çeyrek fnalde Alman GLESMANN Ewald'da 13-11 yenldi.

 

+73 KG Nafia KUŞ: ELENDİ
İlk Turda bay çekerek tur atladı
İkinci turda Çinli NIU Lulu'yı 16-9 yendi
Çeyrek finalde G.Koreli KIM Bichna'ya 11-6 yenildi.

 

+87 KG Kaan KILIÇ: ELENDİ
İlk maçta UKraynalı IHNATII Danylo'yu 7-6 yendi
İkinzi maçta SHOKIN Dmitriy'ye 14-9 yenildi

----------------------------------------------

12 Temmuz Pazar    

73 KG F. ASENA AYDIN: BRONZ MADALYA
İlk turda Libyalı ABOU RJEILY Roba'yı çekilme ile yendi
İkinci turda Alman SCHNEIDER Yanna Vivian'ı 14-6 yendi
Çeyrek Finalde Polonyalı KRZEMIENIECKA Aleksandra'yı  13-8 yendi
Yarı finalde Hırvat RODOS Iva'ya 9-2 yenildi.

 

87 KG Ensar UGUZ: BRONZ MADALYA
İlk turda bay çekerek tur atladı.
Çeyrek Finalde Avustrlyalı KAKAVAND Hojabr'ı  22-1 yendi
Yarı finalde İranlı Amidi Omid'e 14-2 ye yenildi.

 

63 KG Orhan Gazi GÜLER: ELENDİ
İlk maçta Brezilyalı ZACARIAS ENJU Felipe Kenji'ye 10-8 yenildi.


53 KG Sezen ŞEVİK: ELENDİ
İlk maçta Tacikistanlı RADZHABOVA Farzona'ya 7-6 yenildi.

 

----------------------------------------------

13 Temmuz

Erkekler Takım yarışması, Bayanlar Takım yarışması

Erkek ve bayan Taekwondo Milli takımlarımız müsabakaya çıkmadılar.

 

 

 


Reklam 2