x2015 08 canakkale 01Çanakkale zaferinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale’de yapılan Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Minikler Türkiye Şampiyonası 29 Temmuz-02 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de yapıldı.

 

koyuncusportv 021
2015 08 canakkale 02

 

Minikler Türkiye Şampiyonasında Çanakkaleli Taekwondoculardan Büyük Başarı

Çanakkale Zaferinin 100.yılında yapılan Taekwondodaki büyük organizasyon şölen havasında sona erdi. Çanakkale zaferinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale’de yapılan Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Minikler Türkiye Şampiyonası 29 Temmuz-02 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de yapıldı.

Çanakkale Anafartalar Spor Salonunda gerçekleştirilen Çanakkale Zaferi 100. Yılı Minikler Türkiye Taekwondo şampiyonasına Türkiye’nin değişik bölgelerinden 74 ilden 2200 sporcunun katıldığı şampiyonada idareci, antrenör, hakem ve sporcu ve ailelerle birlikte 3 bin kişi katıldı. Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık şampiyonanın Taekwondo Sporunun en büyük turnuvalarından birisi olarak ön plana çıktığını belirtti. Altunışık bu dev şampiyona için bütün iller çok iyi hazırlanarak bu şampiyonaya katıldı. Sekiz kortta yapılan şampiyonada 95 hakem görev aldı geç saatler kadar sürdü. Bu dev organizasyon geleceğin milli takımların bel kemiği olacak olan miniksporcuların azim ve gayretleri görülmeye değerdi.  

 

2015 08 canakkale 01

 

Dev organizasyona günde çift idman yaparak çok iyi hazırlandık ve çok çalıştık. Taekwondo il temsilcisi Hasan Altunışık, Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı etkinlikleri kapsamında Taekwondo Federasyonu resmi faaliyet programında da yer alan turnuva ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Şampiyonaya hazırlıklarımız yaklaşık iki ay önceden başladık ve turnuvanın ilimizde yapılacak olması bizi daha çok heyecanlandırdı. çünkü ilinde Çanakkale halkının gözü önünde hata yapmaktan ve başarısız olma durumunda bize güvenip sporcularımızdan başarı bekleyen halkımıza, sporseverlerin yüzüne nasıl bakarız düşüncesiyle çıkmış olduğumuz bu yolda Çanakkale zaferinin 100. yıla yakışır başarılar elde etti.

Altı maçında rakiplerini farklı skorlarla alan 30 kiloda yarışan Anafartalar spor kulübü sporcumuz Gökçe GÖĞEBAKAN Türkiye ikincisi olmayı başardı.Yine kulübümüz sporcusu olan ve ilk defa Türkiye şampiyonasına katılan 27 kiloda yarışan ve beş maç alarak Türkiye üçüncülüğünü elde eden İrem DİNÇ ortaya koyduğu mükemmel tekniklerle adeta izleyenleri büyüledi. 

Altunışık sözlerine şöyle devam etti Çanakkale zaferinin 100. yılına yakışır dereceler almamız gerçekten beni çok mutlu etti çünkü bu önemli yılda ve kendi ilimizde böylesi bir başarı bize güvenenler için önemli idi ben sporcularımı bu başarılarından dolayı kutluyor daha büyük başarılara imza atacağı inancındayım, dedi.

 

2015 08 canakkale 06

 

Çanakkale ekonomisine büyük katkılar sağladığı inancındayım.

 Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, Çanakkale’ye gelen yaklaşık 2200 kişi sporcunun yanında antrenör, idareci, hakem ve velilerle birlikte Çanakkale ekonomisine ciddi bir canlılık ve katma değer sağlamıştır çünkü otel, yurt, pansiyon, lokantalar hediyelik eşyalar gibi konular göz önüne alındığında Çanakkale ekonomisine çok büyük katkı sağladı. Çanakkale’de yapılan bu beş günlük organizasyon ilimize büyük canlılık katmış ve Çanakkale esnafı hareketlilikten faydalanmıştır. İl Temsilcisi Hasan Altunışık, Çanakkale’ye gelecek kafilelerin en iyi şekilde ağırlanması ve organizasyonun aksaksız ve eksiksiz bir şekilde çalıştırılması konusunda gereken tüm hassasiyetleri gösterdiklerini de belirtti. Çok şükür yüzümüzün akıyla en iyi şekilde misafirlerimizi ağırlayarak memleketlerine göndermenin mutluluğunu yaşıyorum, dedi.

 

2015 08 canakkale 04

 

Çanakkale valiliğimize teşekkürlerimi sunarım

 Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, Şampiyonaya gelecek olan sporcu ve misafirlerin sadece müsabakalar yapmaları değil, bunun yanında Şehitler diyarı Çanakkale’yi en iyi şekilde tanımaları ve şehitlikleri gezme fırsatı buldular. Altunışık bu konuda bizlere destek olan başta sayın valimiz Ahmet ÇINARA Vali Yardımcımız sayın Bekir Sıtkı DAĞ ve Çanakkale valiliği özel kalem müdürümüz sayın Mustafa TAN’A katkılarından dolayı çok teşekkür eder saygılar sunarım..

 

2015 08 canakkale 05

 

 

2015 08 canakkale 03

 

 

2015 08 canakkale 09

 

 

2015 08 canakkale 07

 

 

2015 08 canakkale 08

 

 

 

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5