x2016 dutch open logo 01

Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası (Dutch Open Taekwondo Tournment 2016) 12-13 Mart 2016 tarihlerinde Einthoven'da yapıldı. Türkiye Bayanlarda ve Genel klasmanda 1. oldu.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 dutch kursu 1

43. HOLLANDA AÇIK TAEKWONDO TURNUVASI

43. Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası (Dutch Open Taekwondo 2016) 12-13 Mart 2016 tarihlerinde Hollanda'nın Einthoven şehrinde yapılacak. Taekwondo Milli Takım Kafilemiz 47 sporcu ve Teknik Heyetle birlikte uçakla Hollandaya gitti. Şampiyonada derece yapacak sporcular WTF Başkanlık Kupası için Milli Takıma seçilmiş olacaklar.


Türkiye Taekwondo Milli Takımı, Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası’nda 15 madalya kazanarak genel sıralamada ve bayanlarda birinci oldu.

Hollanda’nın Eindhoven kentinde düzenlenen turnuvaya 66 ülkeden bin 104 sporcu katıldı. Turnuvaya büyükler ve gençler kategorilerinde 47 sporcu ile katılan Türkiye, 6’sı altın, 5’i gümüş ve 4’ü bronz olmak üzere 15 madalya kazandı. Türkiye, bayanlar ve genel sıralamada turnuvayı zirvede tamamladı.

Başkan Şahin, “Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası 43’ncüsü düzenlenen ve en güçlü ülkelerin yer aldığı köklü bir turnuva. Burada zirveye çıkarak ne kadar güçlü olduğumuzu gösterdik. Önümüzde Nisan ayında ilk kez düzenlenecek WTF Başkanlık Kupası var. Şimdi ağırlığımızı buraya vereceğiz. Hollanda’da önemli bir başarı elde eden sporcularımızı, başta teknik direktörümüz Ali Şahin ve emeği geçen tüm antrenörlerimizi kutluyorum” dedi.


12-13 Mart 2106 tarihlerinde düzenlenen Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası’nda madalya kazanan sporcularımız şu şekilde:

ALTIN MADALYA: Nur Tatar (Büyük Bayanlar 67 kilo), Rukiye Yıldırım (Büyük Bayanlar 46 kilo), İrem Yaman (Büyük Bayanlar 62 kilo), Hasan Can Lazoğlu (Genç Erkekler 78 kilo), Hamzacan Saçma (Genç Erkekler +78 kilo),  İkra Kayır (Genç Bayanlar 52 kilo)

GÜMÜŞ MADALYA:  Nafia Kuş (Büyük Bayanlar +73 kilo), Serdar Yüksel (Büyük Erkekler 87 kilo), Kemal Külük (Genç Erkekler 48 kilo),   Ferhat Can Kavurat (Genç Erkekler 63 kilo), Simge Erensayın (Genç Bayanlar 68 kilo)

BRONZ MADALYA: Mert Erdoğan (Büyük Erkekler 54 kilo), Vildan Kılıç (Genç Bayanlar 42 kilo), İklima Betül Karakuş (Genç Bayanlar 46 kilo), Senanur Ertürk (Genç Bayanlar 59 kilo)

Dutch Open Taekwondo Müsabakaların anlık sonuclarını aşagıdaki linkten takip edebilirsiniz.

http://www.ma-regonline.com/tournaments/713/43RD--LOTTO-DUTCH-OPEN-TAEKWONDO-CHAMPIONSHIPS-2016-WTF-G1

 

2016 dutch open logo 01

 

Cumartesi günü müsabakaları :
Genç Erkekler: -51 kg, -55 kg, -59 kg, -63 kg, -68 kg,
Genç Bayanlar : -46 kg, -49 kg, -52 kg, -55 kg, -59 kg,

Büyük Erkekler : -58 kg, -68 kg, -80 kg, -87 kg.
Büyük Bayanlar : -49 kg, -57 kg, -67 kg, -73 kg.

 

Pazar günü müsabakaları :
Genç Erkekler: : -45 kg, -48 kg, -73 kg, -78 kg, +78 kg
Genç Bayanlar : -42 kg, -44 kg, -63 kg, -68 kg, +68 kg

Büyük Erkekler : -54 kg, -63-kg, -74 kg, +87 kg.
Büyük Bayanlar : -46 kg, -53 kg, -62 kg, +73 kg

 2016 dutch kursu 2

Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası - (Dutch Open 2016)

                 BUYUKLER TAEKWONDO MİLLİ TAKIM SPORCULARI

ERKEKLER BAYANLAR

54 Kg

Mert Erdoğan

Ciihat Çakmak

46 Kg

Nihal Satılmış

Ayşe Beyza Yıldız

58 Kg

Ömer Faruk Şimşek

49 Kg

Rukiye Yıldırım

Hanife Ayan

63 Kg

Yunus Emre Sayan

53 Kg

Sedanur Yumruçalı

68 Kg

Hakan Kavurat

Berkay Akyol

57 Kg

Dürdane Altunel

74 Kg

Servet Tazegül

Berkcan Süngü

63 Kg

Tuba Ayva

İrem Yaman

80 Kg

Yunus Sarı

Orkun Ateşli

Burak Ozan Karaca

67 Kg

Nur Tatar

Melisa Mızrak

87 Kg

Serdar Yüksel

Muhammet Talha Sarı

Ensar Uğuz

73 Kg

Şeyma Söğüt

Ebru Yumlu

Asena Aydın

+87 Kg

Kaan Kılıç

Ali Sarı

+73 Kg

Nafia Kuş

Mervenur Evci

 

DUTCH OPEN - SENYOR

54 KG ERKEKLER
1-ARTAMONOV, MIKHAIL SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO RUS
2-GAPONYUK, VLADISLAV KUMGAN CLUB RUS
3-DENISOV, STANISLAV MOSCOW TAEKWONDO TEAM RUS
3-ERDOGAN, MERT TURKEY NATIONAL TEAM TUR
46 KG BAYANLAR
1-YILDIRIM, RUKIYE TURKEY NATIONAL TEAM TUR
2-USENKO, POLINA VOLGOGRAD TAEKWONDO FEDER RUS
3-MOZLOVA, ANASTASIA LIPETSK TEAM RUS
3-MARINOVIC, TENA TK METALAC ZAGREB CRO
58 KG ERKEKLER
1-GLADOVIC, MILOS SERBIA NATIONAL TEAM SRB
2-BRAGANCA, RUI PORTUGAL NATIONAL TEAM POR
3-KARGAPOLOV, SERGEY KORYO CLUB RUS
3-KIRGUEV, TAMERLAN VLADIKAVKAZ TEAM RUS
49 KG BAYANLAR
1-IGUMENOVA, SVETLANA VORONEZH TEAM RUS
2-ANTIPENKO, NATALIA KDUSH ''NEVSKI STARS'' RUS
3-KUNOVIC, MATEJA TAEKWONDO CLUB BANIJA PANDA CRO
3-ANOKHINA, ANASTASIIA ALTAY TEAM RUS
63 KG ERKEKLER
1-LUPETA, SERGEY KRASNODAR REGIONAL TEAM RUS
2- IRGALIEV, ARMAN RUSSIA NATIONAL TEAM RUS
3-CABALLERO ECHEVARRIA, MARCO SPAIN NATIONAL TEAM ESP
3-SINDEN, BRADLY NTC (GREAT BRITAIN) GBR
53 KG BAYANLAR
1-KUDASHOVA, TATIANA KORYO CLUB RUS
2-KIM, EKATERINA KRASNODAR REGIONAL TEAM RUS
3-CHELOKHSAEVA, ANISIIA VLADIKAVKAZ TEAM RUS
3-FOLGMANN, MADELINE GERMANY NATIONAL TEAM GER
68 KG ERKEKLER
1-LONGOBARDI RADFORD, EDUARD SPAIN NATIONAL TEAM ESP
2-RUIZ DOMENECH, RAMON SPAIN NATIONAL TEAM ESP
3-ROBAK, KAROL POLAND NATIONAL TEAM POL
3-MININ, KONSTANTIN CHELYABINSK TEAM RUS
57 KG BAYANLAR
1-ASEMANI, RAHELEH FLEMISH TOPSPORT TEAM BEL
2-PARK, SKYLAR TRP EXCEL CAN
3-DRIAMOVA, MILANA LENINGRAD REGION RUS
3-ZHURAVLEVA, DARIA SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO RUS
74 KG ERKEKLER
1-USTAEV, SAID KARACHAEVO-CHERKESSIA TAEK RUS
2-GEORGIEV, TEODOR EASTERN MARTIAL ARTS CLUB GL BU
3-RAFALOVICH, NIKITA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM UZB
3-FEJZIC, DAMIR SERBIA NATIONAL TEAM SRB
62 KG BAYANLAR
1-YAMAN, IREM TURKEY NATIONAL TEAM TUR
2-BOOTH, RACHELLE GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM GBR
3-VAN BAAREN, JOYCE TAEKWONDO OUDE LUTTIKHUIS NED
3-SUMIC, MARINA TK METALAC ZAGREB CRO
80 KG ERKEKLER
1-GAUN, ALBERT RUSSIA NATIONAL TEAM RUS
2-SANSUM, DAMON GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM GBR
3-PAZINSKI, PIOTR POLAND NATIONAL TEAM POL
3-ORDEMANN, RICHARD ANDRE NORWAY NATIONAL TEAM NOR
67 KG BAYANLAR
1-TATAR, NUR TURKEY NATIONAL TEAM TUR
2- BARYSHNIKOVA, ANASTASIIA RUSSIA NATIONAL TEAM RUS
3-CALVAR MARTINEZ, KATIA SPAIN NATIONAL TEAM ESP
3-GODEL, ANIKA AZS AWF WARSZAWA POL
87 KG ERKEKLER
1-LARIN, VLADISLAV RUSSIA NATIONAL TEAM RUS
2-YUKSEL, SERDAR TURKEY NATIONAL TEAM TUR
3-BAYKUZIYEV, JASUR UZBEKISTAN NATIONAL TEAM UZB
3-BABAEVSKIY, GLEB SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO RUS
73 KG BAYANLAR
1-OOGINK, RESHMIE RONIN NED
2-ZHIVOTKOVA, ARINA RUSSIA NATIONAL TEAM RUS
3-ZHDANOVA, KARINA RUSSIA NATIONAL TEAM RUS
3-GURSKAIA, ANASTASIIA SAINT-PETERSBURG TAEKWONDO RUS
+87 KG ERKEKLER
1-KIRICHENKO, YURY KRASNODAR REGIONAL TEAM RUS
2- SHOKIN, DMITRIY UZBEKISTAN NATIONAL TEAM UZB
3-KUZNETCOV, OLEG IRKUTSK REGION RUS
3-KUZNETSOV, ROMAN RUSSIA NATIONAL TEAM RUS
+73 KG BAYANLAR
1-WALKDEN, BIANCA GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM GBR
2-KUS, NAFIA TURKEY NATIONAL TEAM TUR
3-KOWALCZUK, ALEKSANDRA POLAND NATIONAL TEAM POL
3- IVANOVA, OLGA RUSSIA NATIONAL TEAM RUS

DUTCH OPEN - JUNIOR

45 KG ERKEKLER
1-CHITAROE, JASE TC SOEKANDAR NED
2-ONUS, EMIRCAN GERMANY NATIONAL TEAM GER
3-PELCZ, MARVIN BSV FRIEDRICHSHAFEN GER
3-EVERS, JERONIMO TAEKWONDO OUDE LUTTIKHUIS NED
42 KG BAYANLAR
1-IÑIGUEZ RODRIGUEZ, JUDITH SPAIN NATIONAL TEAM ESP
2-SMITH, JORDYN CENTRAL TAEKWONDO GBR
3-KILIC, VILDAN TURKEY NATIONAL TEAM TUR
3-KOPCSIK, LAURA HUNGARY NATIONAL TEAM HUN
48 KG ERKEKLER
1-ORRO MUIÑOS, MIGUEL SPAIN NATIONAL TEAM ESP
2- KULUK, KEMAL TURKEY NATIONAL TEAM TUR
3- IOANNOU, GEORGIOS ATLANTAS PERISTERIOU GRE
3-DEERY, CONOR IRELAND NATIONAL TEAM IRL
44 KG BAYANLAR
1-GEVERS, ANKE FLEMISH TOPSPORT TEAM BEL
2-STEFANOV, MILJANA SERBIA NATIONAL TEAM SRB
3-EHIGIE, NEHIMA TWIST TAEKWONDO SUI
3-CORELLI, MARTINA POLISPORTIVA VOLTANA ITA
51 KG ERKEKLER
1-ANDRESEN, NICOLAI CPH CITY TKD DEN
2-KAMAL, WALID GRORUD TAEKWONDO CLUB NOR
3-CANAN, HUESEYIN GERMANY NATIONAL TEAM GER
3-DREBES, RANYE GERMANY
46 KG BAYANLAR
1-KAYA, SEBIL SARA GERMANY NATIONAL TEAM GER
2-PATAKFALVY, LUCA HUNGARY NATIONAL TEAM HUN
3-KARAKUS, IKLIMA BETUL TURKEY NATIONAL TEAM TUR
3-BASTOS, FILIPA ASS. 20KM ALMEIRIM POR
55 KG ERKEKLER
1-BOOTH, CAMERON NTC (GREAT BRITAIN) GBR
2-AMAL, SOHAIL ABFT TEAM BEL
3-KETBI, YOUNES KWAN BEL
3-GARCIA BERNAL, JOSE CARLOS SPAIN NATIONAL TEAM ESP
49 KG BAYANLAR
1-GUELER, SUEHEDA TKD GLADBECK GER
2-BECKSTEIN, VANESSA NESNNSLINGEN GER
3-KARASPILIOU, ANASTASIA A.S ASTRAPI PATRWN GRE
3-STRASCEK, PAOLA TKD JASTREB CRO
59 KG ERKEKLER
1-MOHAMMAD, ALI GERMANY NATIONAL TEAM GER
2-MARJANOV, NENAD SERBIA NATIONAL TEAM SRB
3-MADUEÑO GARCIA, ADRIA SPAIN NATIONAL TEAM ESP
3-MAVRLJA, LOVRO ELITE CRO
52 KG BAYANLAR
1-KAYIR, IKRA TURKEY NATIONAL TEAM TUR
2-LESPAU, DJADE TAEKWONDO DE TIJGERS BEL
3-FULBERT, LINDSEY TEAM RMB FRA
3-OLESZCZUK, LUCJA POLAND NATIONAL TEAM POL
63 KG ERKEKLER
1-ACHAB, BADR FLEMISH TOPSPORT TEAM BEL
2-KAVURAT, FERHAT CAN TURKEY NATIONAL TEAM TUR
3-REEFMAN, SVEN TAEKWONDO OUDE LUTTIKHUIS NED
3-SILVA PAZOS, UNAI SPAIN NATIONAL TEAM ESP
55 KG BAYANLAR
1-BLANCO LOPEZ, JESSICA SPAIN NATIONAL TEAM ESP
2-RICHTER, JASMIN GERMANY NATIONAL TEAM GER
3-TORUN, SIMAY TKD GLADBECK GER
3-NAGY, NIKOLETT HUNGARY NATIONAL TEAM HUN
68 KG ERKEKLER
1-DZHORDZHEV, MITKO EASTERN MARTIAL ARTS CLUB GL BUL
2-AYDOGAN, MUHAMMED UZUNÇAVDAR SPOR KULÜBÜ TUR
3-FERNANDEZ ZAPATA, ISMAEL SPAIN NATIONAL TEAM ESP
3-ELIDRISSI, HAKIM ALBERTSLUND TAEKWONDO KLUB DEN
59 KG BAYANLAR
1-TASLAK, ANA TKD JASTREB CRO
2-BOZANIC, NADICA SERBIA NATIONAL TEAM SRB
3-ERTURK, SENA NUR TURKEY NATIONAL TEAM TUR
3-SCHNABEL, DERYA BAYERISCHE TAEKWONDO UNION GER
73 KG ERKEKLER
1-EL-JILALI, WASSIM ALBERTSLUND TAEKWONDO KLUB DEN
2-DAVIS, TORMOD CENTRAL TAEKWONDO GBR
3-SIMEK, DAVID CZECH TEAM CZE
3-POMBO ROMERO, ADRIAN SPAIN NATIONAL TEAM ESP
63 KG BAYANLAR
1-ZBAWIONA, ANNA POLAND NATIONAL TEAM POL
2-MAZUREK, MILENA POLAND NATIONAL TEAM POL
3-DARMATI, ANA TAEKWONDO CLUB BANIJA PANDA CRO
3-SAVKOVIC, NADJA SERBIA NATIONAL TEAM SRB
78 KG ERKEKLER
1-LAZOGLU, HASAN CAN TURKEY NATIONAL TEAM TUR
2-DAVOTI, BOTOND TEAM TØYEN NOR
3-ARTAL YERA, ANTONIO SPAIN NATIONAL TEAM ESP
3-DIVKOVIC, PARTIK SLOVENIA NATIONAL TEAM SLO
68 KG BAYANLAR
1-ANDERSEN, JASMIN ELITE VEST DEN
2-ERENSAYIN, SIMGE TURKEY NATIONAL TEAM TUR
3-OEZTUERK, SELINA TAEKWONDO OEZER GER
3-DANISMAN, CIGDEM SC SAMURAI BERLIN E.V. GER
+78 KG ERKEKLER
1-SACMA, HAMZACAN TURKEY NATIONAL TEAM TUR
2-KESELJ, ALEKSANDAR GERMANY NATIONAL TEAM GER
3-ZONDEROP, BRYAN TTE NED
3-TOLLICK, CONNOR TEAM ACADEMY GBR
+68 KG BAYANLAR
1-OSIPOVA, SVETLANA UZBEKISTAN NATIONAL TEAM UZB
2- POZEGA, IVA TAEKWONDO CLUB BANIJA PANDA CRO
3-BUHR, LUCIA TKD SWISTTAL GER
3-WAJZER, MARIA POLAND NATIONAL TEAM POL

 

 

 

2016 03 milli takim 

GENÇLER MİLLİ TAKIM SPORCULARI

GENÇ ERKEKLER GENÇ BAYANLAR
45 kg

42 Kg

Rabia Ardıç

Vildan Kılıç

48 Kg

Kemal Kuluk

44 Kg

Şerife Ilgaz

51 kg

46 Kg

Sakine Küçüksolak

İklima Betül Karakuş

55 kg

49 Kg

Elif Döşüçukur

59 kg

52 Kg

İkra Kayır

Havvanur Çoban

63 Kg

Ferhat Can Kavurat

55 Kg

 

68kg
Muhammed Aydogan

59 Kg

Sena Nur Ertürk

73 kg

63 Kg

Simge Erensayın

Hacer Orgarun

78Kg

Hasan Can Lazoğlu

68 Kg

Dilara Aslan

+78

Hamzacan Saçma

+68kg

 

2016 dutch kursu 3

 2016 dutch open logo

 

 2016 03 milli takim 01

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5