x2016 05 millitakim kafilesi 01Türkiye, 22. Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası’nda 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz Madalyayla Bayanlarda ve Genel klasmanda Avrupa 2.si oldu.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 05 millitakim kafilesi 01

 TAEKWONDOCULARIMIZ TAKIM HALİNDE AVRUPA 2.Sİ

22. AVRUPA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI ÜLKELER MADALYA SIRALAMASI

ERKEKLER TAKIM SIRALAMASI BAYANLAR TAKIM SIRALAMASI GENEL KATEGORİ

1-Belçika

2-Portekiz

3-Sırbistan

1-İngiltere

2-Türkiye

3-Sırbistan

1-İngiltere

2-Türkiye

3-Rusya

 

Türkiye, 22. Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası’nda 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı.

NAFİA KUŞ'DAN GÜMÜŞ MADALYA

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından organize edilen ve 47 ülkeden 387 sporcunun katılımıyla İsviçre’nin Montrö şehrinde düzenlenen 22. Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nın son gününde bayanlar 73 ve +73 , erkekler 87 ve +87 kilolarda mücadeleler yapılırken, Türkiye’yi 5 sporcu temsil etti.

Şampiyonanın ilk 3 gününde 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya elde eden Türkiye, son gün Nafia Kuş ile 1 gümüş madalya daha kazandı.

+73 kiloda mücadele eden ve 3 numaralı seribaşı olarak şampiyonaya katılan Nafia Kuş, ilk turu bay geçtikten sonra çeyrek finalde Almanya’dan Lorena Brandl’ı 1-0 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Rusya’dan Olga İvanova ile karşılaşan milli taekwondocu, güçlü rakibini 4-3 mağlup ederek finale yükseldi. Finalde Dünya şampiyonu İngiliz sporcu Bianca Walkden ile karşılaşan Nafia Kuş, karşılaşmayı 5-4 kaybederek, Avrupa ikincisi oldu.

Şampiyonun son gününde mücadele eden sporcularımızdan erkekler 87 kiloda Serdar Yüksel  ve +87 kiloda Kaan Kılıç çeyrek final, bayanlar 73 kiloda Şeyma Nur Söğüt ve Ebru Yümlü ikinci turda şampiyonaya veda ettiler.

 

2016 05 nafia kursu 01

 

TAKIM HALİNDE AVRUPA İKİNCİSİYİZ

22. Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası’nda 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Türkiye, genel klasmanda ikinci sırayı aldı.

Şampiyonayı 3 altın ve 1 bronz madalya ile tamamlayan İngiltere ilk sırayı alırken, 2 altın, 1 gümüş ve 6 bronz madalya kazanan Rusya ise Türkiye’nin ardından üçüncü sırayı aldı.

Türkiye’yi bu önemli şampiyonada temsil eden uluslararası hakem Asuman Akdemir de şampiyonanın en iyi bayan hakemi seçildi.

Şampiyonada Türkiye adına, erkekler 68 kiloda Servet Tazegül ve bayanlar 62 kiloda İrem Yaman altın, bayanlar 67 kiloda Nur Tatar, +73 kiloda Nafia Kuş ve erkekler 80 kiloda Yunus Sarı gümüş, bayanlar 46 kiloda Rukiye Yıldırım ve 53 kiloda Zeliha Ağrıs bronz madalya kazandı.

 

2016 05 nafia 01

 

22. Büyükler Avrupa Taekwondo Şampiyonası , 18-21 Mayıs 2016 , Montreux – İSVİÇRE

ERKEKLER BAYANLAR

54 KG

1-Laachraoui, Mourad Belçika

2-Tortosa Cabrera, Jesus İspanya

3-Denisov, Stanislav Rusya

3-Artamonov, Mikhail Rusya

46 KG

1-Romoldanova, Iryna Ukrayna

2-Palmer Soler, Blanca İspanya

3-Mustapha, Hajer Fransa

3-Rukiye Yıldırım Türkiye

58 KG

1-Braganca, Rui Portekiz

2-Atias, Ron İsrail

3-Poiseev, Ruslan Rusya

3-Pearce, Feyi İngiltere

49 KG

1-Bogdanovic, Tijana Sırbistan

2-Petrusic, Ana Slovenya

3-Zaninovic, Lucija Hırvatistan

3-Lychagina, Alexandra Rusya

63 KG

1-Achab, Jaouad Belçika

2-Mecmajer, Jaroslaw Polonya

3-Barclais, Stevens Fransa

3-Gonzalez Bonilla, Joel İspanya

53 KG

1-Kudashova, Tatiana Rusya

2-Abakarova, Patimat Azerbaycan

3-Zeliha Ağrıs Türkiye

3-Liborio, Floriane Fransa

68 KG

1-Servet Tazgül Türkiye

2-Adnan-Karim, Hamza Almanya

3-Minin, Konstantin Rusya

3-Vardazaryan, Sergey Ermenistan

57 KG

1-Jones, Jade İngiltere

2-Glasnovic, Nikita İsveç

3-Zubcic, Martina Hırvatistan

3-Asemani, Raheleh Belçika

74 KG

1-Ferreira, Julio Portekiz

2-Kanaet, Toni Hırvatistan

3-Corten, Nicholas Belçika

3-Treviso, Claudio İtalya

62 KG

1-İrem Yaman Türkiye

2-Wiet Henin, Magda Fransa

3-Rabia Güleç Almanya

3-Rotolo, Daniela İtalya

80 KG

1-Beigi Harchegani, Milad Azerbaycan

2-Yunus Sarı Türkiye

3-Pazinski, Piotr Polonya

3-AAron Cook Moldova

67 KG

1-Williams, Lauren İngiltere

2-Nur Tatar Türkiye

3-Jelic, Matea Hırvataistan

3-Niare, Haby Fransa

87 KG

1-Larin, Vladislav Rusya

2-Yeremyan, Arman Ermenistan

3-Ghobadi Oughaz, Payam Azebaycan

3-Jovanov, Drasko Sırbistan

73 KG

1-Rados, Iva Hırvatistan

2-Mandic, Milica Sırbistan

3-Oogink, Reshmie Hollanda

3-Matijasevic, Petra Mekadonya

+87 KG

1-Silla, Arman-Marshall Belarus

2-Kuznetsov, Roman Rusya

3-Hatowski, Piotr Polonya

3-El Yazidi, Omar Fransa

+73 KG

1-Bianca Walkden İngiltere

2-Nafia KUş Türkiye

3-Simon Alamo, Rosanna

3-Ivanova, Olga Rusya

 

 

 

2016 05 asuman 01

 

 

 

 


koyuncuspor.net

Ziyafet Sofrası

KalbeGidenLezzet

Yemekler Miss