x2016 07 etc 21 1.gun logoŞampiyonanın ilk gününde 58kg Mertcan Dolmacı gümüş ,  58kg Mehmet Kani Polat ve 54 kilo Deniz Dağdelen bronz madalya kazandı.

2015 10 koyuncuspor tv

1.GÜN MADALYA KAZANAN SPORCULARIMIZ

58kg mertcan dolmaci   58kg mehmet kani polat  54kg deniz dagdelen
58kg Mert DOLMACI 58kg Mehmet Kani POLAT  54kg Deniz DAGDELEN

 

Türkiye, Rusya'da düzenlenen Ümitler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nın ilk gününde 3 madalya kazandı.

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Rusya’nın Grozni şehrinde düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nın ilk gününde bayanlar 46 ve 49 ile erkekler 54 ve 58 kiloda müsabakalar yapılırken, 7 Türk sporcu madalya mücadelesi verdi.

Şampiyonanın ilk gününde erkekler 58 kiloda Mertcan Dolmacı gümüş madalyanın sahibi olurken, aynı kiloda Mehmet Kani Polat ve 54 kiloda Deniz Dağdelen bronz madalya elde etti.

 

2016 07 etc 1.gun logo

 

Erkekler 58 kiloda mücadele eden Mertcan Dolmacı, ilk turda Rusya’dan Tamerlan Kirguev’i 24-15, çeyrek finalde Ukrayna’dan Igor Poyednyok’u 13-8 ve yarı finalde İsrail’den Gadi Lie Haimovits’i 7-6 mağlup ederek finale yükseldi. Finalde evsahibi Rusya’dan Gulhigit Kochobaev ile karşılaşan Mertcan Dolmacı, normal süresi berabere sona eren karşılaşmada rakibine altın vuruşla yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Aynı kiloda mücadele eden diğer bir milli sporcu olan Mehmet Kani Polat, ilk turda Bulgaristan’dan Kaloyan Binev’i 10-9 ve çeyrek finalde Belarus’tan Yahor Nikitsenka’yı 10-8 mağlup etti. Yarı finalde Rusya’dan Gulgihit Kochobaev’e altın puan ile mağlup olan Mehmet Kani Polat, Avrupa üçüncüsü oldu.

Erkekler 54 kiloda Deniz Dağdelen, ilk turda Rusya’dan Viechaslav Boykun’u 16-11, çeyrek finalde ise Gürcistan’dan Beka Kaytaradze’yi 10-7 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde ev sahibi ülke Rusya’dan Aleksei Rudnik ile karşılayan Deniz Dağdelen, rakibine 23-15 mağlup olarak bronz madalya kazandı.

İlk gün tatamiye çıkan diğer sporculardan Şüheda Nur Güler ile Cemil Uluyılmaz çeyrek final, Sümeyye İloğlu ve Emircan Turan ilk turda şampiyonaya veda etti.

Dört gün sürecek şampiyonanın ikinci gününde bayanlar 53 ve 57 kilo ile erkekler 63 ve 68 kiloda müsabakalar yapılacak.  Türkiye adına 8 milli taekwondocu madalya için mücadele verecek. 

2016 07 etc 21 58kg kursu

 

ÜMİTLER AVRUPA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI 1. GÜN SONUÇLARI

ERKEKLER BAYANLAR

54 KG

1-Vladimirov, Aleksei - Rusya

2-Rudnik, Aleksei - Rusya

3-Dagdelen, Deniz - Türkiye

3-Malchenko, Taras - Ukrayna

46 KG

1-Sakhautdinova, Regina - Rusya

2-Patakfalvy, Luca - Macaristan

3-Apoikou, Varvara - Yunanistan

3-Kouttouki, Kyriaki - Kıbrıs

58 KG

1-Kochkorbaev, Gulzhigit - Rusya

2-Dolmaci, Mertcan - Türkiye

3-Haimovits, Gadi Liel - İsrail

3-Polat, Mehmet Kani - Türkiye

49 KG

1-Andreopoulou, Ioanna - Almanya

2-Chorbanova, Nikol - Bulgaristan

3-Anokhina, Anastasiia - Rusya

3-Chioti, Agni Danai - Yunanistan

 

2016 07 etc 21 54kg kursu

 

2016 07 etc 21 01

 

 

NOT : Fotograflar için Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı sayın Metin Şahin'e çok teşekkür ederiz.

 

 

 

 


koyuncuspor.net