x2016 08 edirne bld 03Edirne Belediye Spor’lu Batuhan Celil BOSTAN Minikler Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3. sü oldu.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 08 edirne bld 01

REKOR KATILIMLI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA EDİRNE BELEDİYE SPOR KLASİĞİ

Konya’da düzenlenen Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonasında Edirne Belediye Spor’lu Batuhan Celil BOSTAN Türkiye 3.sü oldu.

Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından 25-31 Temmuz tarihlerinde 72 ilden 2220 gibi rekor bir sporcu katılımıyla Konya ilinde düzenlenen Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 50 kg erkekler kategorisinde Edirne Belediye Spor Kulübü Sporcusu Batuhan Celil BOSTAN Türkiye 3.sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Aynı yarışmada yine Edirne Belediye Spor Kulübünden 45 kg bayanlar kategorisinde Gamzenur KARAYÜNLÜ’ de Türkiye 7.si olma başarısı gösterdi.

Rekor katılımlı yarışma ile ilgili olarak basına açıklama yapan Edirne Belediye Sporun milli antrenörü Metin EŞME şunları söyledi “ Türkiye’nin en büyük amatör spor camiası olan taekwondo da rekor katılımlı yarışmalar devam ediyor. Konya’da yapılan Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasıda 2220 sporcunun katılması ile tek bir yaş grubunda en çok sporcunun katıldığı bir Türkiye Şampiyonası olarak yeni bir rekor oldu.

 

2016 08 edirne bld 03

 

Bu kadar yüksek katılım olduğunda bir sporcunun madalya alabilmesi için aynı gün içerisinde en az 5 maç yapılması gerekiyor. Tabi ki bu da amatör bir spor dalı için profesyonel bir çalışma ve disiplin gerektiriyor. Edirne’ yi toplamda 45 sporcunun temsil ettiği Türkiye Şampiyonasında Edirne Belediye Spor olarak 11 sporcumuz mücadele etti.

Batuhan Yaptığı 5 maçla Türkiye 3. sü, Gamzenur ise yine 5 maç yaparak Türkiye 7.si oldular. 45 sporcu içinde kulübümüzün 2sporcusu dışında ilk 8 e girebilen hiçbir kulüp ve sporcu olmaması ilimiz adına bizi üzerken, kulübümüzün her zaman olduğu gibi farkını ortaya koyması adınaise sevindirdi. Ayrıca bu isimler dışında 3 sporcumuz 5. Turda, 1 sporcumuz 4. Turda ve 2 sporcumuzda 3. Turda yenilerek başarımızın tesadüfe bağlı olmadığını ispat ettiler. Tüm takımımla gurur duydum.

 

2016 08 edirne bld 02

 

Böylesi yüksek katılımlı bir Türkiye Şampiyonasında her kortta Edirne vardı ve her rakibimiz karşısında biz olunca saygı ve endişe içinde maça çıktı. Yıllardır devam eden bu başarı çizgisinde çok çalıştığımız ortada ancak yinede takımın bu başarısı tam bir ekip çalışmasının ürünü, bu ekibin başı ise Belediye Başkanımız Recep GÜRKAN. Her zaman inanarak söylediğim bir durumu tekrar paylaşmak isterim,

Başkanımız Recep GÜRKAN’ın bize ve sporcularımıza göstermiş olduğu sevecen, kucaklayan, destekleyen ve başarıya teşvik eden tavrı ve sağladığı maddi destek sayesinde çok daha büyük bir istekle çalışıyor ve şehrimizi gururlandırmaya devam ediyoruz. İyi ki Edirne Belediye Sporluyuz.”

2016 08 edirne bld 04

 

2016 08 edirne bld 05

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5