x2016 08 canakkale 03 "Yaz Şenlikleri Marmara Taekwondo Turnuvası" 21 Eylül 2016 Pazar günü 92 sporcunun katılımıyla yapıldı.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 08 canakkale yaz 01

YAZ ŞENLİKLERİ MARMARA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI

 21 Eylül 2016 Pazar günü Truva atının yanı Çağlar Kaynak Basketbol sahasında yapılan yaz şenlikleri Marmara Taekwondo turnuvası tamamlandı. Turnuvaya Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Balıkesir’in katıldığı şampiyonada 92 sporcu mücadele verdi.

 Çanakkale’de böyle bir şampiyona yapmamızın amacı Taekwondo sporunun kavga dövüş değil, bir savunma sporu olduğunu göstermekti. Taekwondo da rakipler maçın başında tokalaşarak başlar, selamlaşarak bitirir ve maç sonunda sonuç ne olursa olsun sporcu, rakibini ve hocasını tebrik eder. Biz bu şampiyonada bunları Çanakkale halkına göstererek Taekwondo üzerindeki kötü algıyı kaldırmayı amaçladık. Gördüğümüz kalabalıktan ve seyirci yoğunluğundan da bunu başardığımızı düşünüyorum.

 Bu şampiyonada müsabık sporcularımızdan daha çok yeni başlayan sporcularımızın kendini görme ve değerlendirme fırsatı bulmalarını amaçladık. Bu şampiyona onlar açısından da ayrı bir özgüven ve tecrübe kaynağı oldu. Daha yeni olmalarına rağmen büyük bir çaba harcadıklarını ve büyük bir hırsla maç yaptıklarını gördük.

 İçlerinde çokça Türkiye derecesine sahip sporcunu bulunduğu şampiyonada sporcularımız çoğu maçlarını büyük skor farklarıyla olmak üzere bütün rakiplerini yenerek derece aldılar. Çok çalıştılar bunu hak ettiler. Eksiklerimizi böyle şampiyonlarda düzeltip Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında daha az hatayla maç yapmayı umarak böylesi önemli maçlara daha hazırlıklı olmayı amaçladık. Bundan sonra eksiklerimizin üzerine giderek daha büyük şampiyonalarda bu hataları yapmayarak İnşallah Çanakkale’ye daha büyük başarılar yaşatacağız.

Başarı büyük, Destek Küçük

 Türkiye ve Çanakkale için çokça çalışıyoruz. Çanakkale’nin ismini Türkiye Şampiyonalarında, Türkiye’nin ismini uluslararası Şampiyonalarda sıkça duyuruyoruz. Hatta Avrupa Şampiyonası kontenjanlarına ambargo koyarak Türkiye’de bir ilki başardık 3 sporcu aynı kulüpten Avrupa şampiyonasına gönderdik. Ancak beklediğimiz desteği hiçbir yerden alamıyoruz.

 Biz ufak bir salonda başarının peşinden koşuyoruz. Bize salon sözü verildi ancak hala yapılmadı. Biz çalışmaların hızlandırılmasını ve bize sözü verilen salonun en kısa sürede bize verilmesini temenni ediyoruz.

 Biz usanmadan beklediğimiz desteği alana kadar destekleri istiyoruz ve isteyeme devam edeceğiz. Bunlar geleceğin olimpiyat şampiyonları olabilecek kapasitede sporcular. Her zaman dedik “Bize imkân verin, imkânsızı başaralım”.

2016 08 canakkale yaz 03

 

2016 08 canakkale yaz sonuc 01
2016 08 canakkale yaz sonuc 02

 

2016 08 canakkale yaz 04

 

2016 08 canakkale yaz 02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5