x2016 09 gokce gogebakan 01Avrupa Şampiyonu Sporcumuz Gökçe Göğebakan Çanakkale’de coşkulu bir kalabalık tarafından davullu zurnalı bir şekilde karşılandı.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 09 gokce gogebakan 01

Taekwondo da ki gururumuz Avrupa Şampiyonu Sporcumuz Gökçe Göğebakan Çanakkale’de coşkulu bir kalabalık tarafından davullu zurnalı bir şekilde karşılandı.

6-7 Ağustos 2016 tarihlerinde Nevşehir de düzenlenen milli takım seçme şampiyonasında Anafartalar Spor Kulübünden 3 sporcu Birinci gelerek, 8-11 Eylül 2016 tarihleri arasında Romanya’nı Bükreş kentinde düzenlenen Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmış ve bunu başararak  bir ilke imza atmış odular.

42 ülkenin katıldığı Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda Çanakkaleli sporcumuz Gökçe GÖĞEBAKAN tatemiye ilk günde çıktı. İlk maçında Yunanlı rakibini 8-4, ikinci turda Ukraynalı rakibini 7-1, yarı finaldeki İtalyan ve finaldeki İspanyol rakiplerini de farklı skorlarla yendi ve kürsüdeki yerini aldı. Romanya’da şanlı bayrağımızı dalgalandırıp istiklal marşımızı okutarak göğsümüzü kabarttı.

 

2016 09 gokce gogebakan 02

 

Gökçe GÖĞEBAKAN, böylesine büyük bir başarıyı kendisinden yaşça büyük olan rakiplerini yenerek kazanmıştır. İkinci gün de tatemiye yine kulübümüz sporcusu Mustafa ÖNEM çıkmış, iki maçını farklı skorlarla alarak  çeyrek finalde talihsiz bir yenilgi ile Avrupa 6. sı olmuştur.

Taekwondo İl Temsilcisi ve Anafartalar Spor Kulübü başkanı aynı zamanda antrenörü Hasan ALTUNIŞIK konuyu şöyle değerlendirdi:

Gökçe çok yetenekli ve başarılı bir sporcu ve biz kendisinden böylesine bir başarıyı bekliyorduk ki Avrupa Şampiyonu olarak bizleri de yanıltmadı zaten. Bu yıl Konya’nın ev sahipliğini üstlendiği Rumi Çocuk Oyunları Uluslararası Taekwondo Şampiyonasına katılarak şampiyon olmuştur. Gökçenin başarısı bu kadarla sınırlı olmayıp bu yıl Marmaris’te düzenlenen yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda ve yine kulübümüzün 2015 yılının Avrupa Şampiyonu sporcusu Zeynep Taşkın’a finalde yenilmiş ve Türkiye 2. Si olmuştur. Gökçe GÖĞEBAKAN  26-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında Konya da yapılan minikler Taekwondo Türkiye Şampiyonasına da katılmış ve çoğu maçlarını nakavt ile alarak orada da şampiyon olmuştur. 6-7 Ağustos 2016 tarihlerinde Nevşehir’deki milli takım seçmesinde maçlarını bariz üstünlüklerle almış ve finalde kulübümüz sporcusu Zeynep TAŞKIN İle tekrar karşılaşmışlardır fakat bu sefer Zeynep’i yenen Gökçe Milli Takıma katılmaya hak kazanmıştır.

 

2016 09 gokce gogebakan 03

 

Anlaşıldığı gibi Gökçenin göz dolduran bu performansıyla hem diğer sporculara ilham kaynağı olmakta hem de ülkemiz sporuna dünya ve olimpiyat şampiyonlukları getirme yolunda ümit vadetmektedir.

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü olarak büyük başarılara imza atarak kendi tarihimiz yazmaya devam ediyoruz.

Taekwondo il temsilcimiz ve Anafartalar Spor kulübü başkanı ALTUNIŞIK sözlerine şöyle devam etti: 2014 yılında Çanakkale’nin spor tarihinde bir ilke imza atarak Dünya şampiyonasına katılan ve dünya 3. sü olan sporcumuz Emine GÖĞEBAKAN ülkemize ve Çanakkale’ye böyle bir başarı kazandırarak gururumuz olmuştur. 2015 yılında Fransa da düzenlenen Avrupa Yıldızlar Taekwondo şampiyonasına katılan Zeynep TAŞKIN, Avrupa Şampiyonu olmuş ve bizleri en iyi şekilde temsil etmeyi başarmıştır.

Özetlemek gerekirse Gökçe’nin ve diğer sporcularımızın almış oldukları dereceler tesadüfi değildir. Üstelik Türkiye de şampiyon olmak ve Avrupa ve Dünya klasmanında dereceler elde etmek gerçekten kolay bir başarı değildir.

2016 09 gokce gogebakan 03

 

2016 09 gokce 05

 

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5