x2016 10 emine 04Çanakkaleli Milli sporcu EMİNE GÖĞEBAKAN, Gençlerde ikinci kez TÜRKİYE ŞAMPİYONU olarak "GENÇLER DÜNYA TAEKWONDO ŞAMPİYONASINA" katılma hakkı kazandı.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 10 emine 02

EMİNE GÖGEBAKAN GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASINDA DÖVÜŞECEK

ÇANAKKALE’nin Taekwondodaki gururu EMİNE GÖĞEBAKAN, 2016 Yılında Gençlerde ikincikez TÜRKİYE ŞAMPİYONU olarak "GENÇLER DÜNYA TAEKWONDO ŞAMPİYONASINA" katılma hakkı kazandı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2016 Yılı Faaliyet Programında yer alan 15 Temmuz demokrasi şehitlerini anma Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 07-11 Ekim 2016 tarihleri arasında Konya’da yapıldı.

Konya Selçuklu belediyesi kongre merkezi Spor Salonunda gerçekleştirilen Gençler Türkiye Taekwondo şampiyonasına Türkiye’nin değişik bölgelerinden 68 ilden 1480 sporcu katıldı. Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık “Şampiyonaya yoğun ilgi ve katılım vardı. Kulüpler ve şampiyonaya katılan sporcular bu şampiyonaya çok iyi hazırlanıp tatemiye çıktılar” dedi.

Altunışık bu dev şampiyona bizim için ve tüm iller için çok önem arz etmekteydi çünkü burada şampiyon olan sporcular 20-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Kanada’da yapılacak olan Dünya Taekwondo şampiyonasına katılma hakkını kazanmış olacaktı, bu nedenden dolayı kıyasıya mücadelelere şahit olduk.

 

2016 10 emine 01

 

 Yapılan bu önemli organizasyona günde çift antrenman yaparak çok iyi hazırlandık ve çok çalıştık. Bunun karşılığında Emine GÖĞEBAKAN bu yıl ikinci kez Türkiye şampiyonu olarak Kanada’da yapılacak olan Dünya Taekwondo şampiyonalarına Milli takım seçmelerine katılmayarak direk katılma hakkını Kazanmış oldu.

Taekwondo il temsilcisi Hasan Altunışık,  Şampiyonaya Çanakkale Taekwondosu olarak üç sporcuyla katıldık. Sporcum Emine Değişik skorlarla beş maç almak kaydıyla final maçını 11-0 aldı Anafartalar spor kulübü sporcumuz Emine GÖĞEBAKAN, 42 kiloda Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Sporcum Emine ortaya koyduğu mükemmel tekniklerle adeta izleyenleri büyüledi.

Altunışık sözlerine şöyle devam etti: “Sporcum Emine 2014 yılında Azerbaycan’da yapılan yıldızlar Dünya taekwondo şampiyonasında Dünya üçüncüsü olup Çanakkale’nin spor tarihinde bir ilki yaşatmıştı.

Sporcum bu yıl bir üst kategori olan gençlerde ikinci kez Türkiye şampiyon oldu. Gençler kategorisinde şampiyon olmak gerçekten zor ama sporcum zoru başararak Dünya şampiyonasına gitme vizesini almış oldu. Ben sporcumu bu başarılarından dolayı kutluyor ve daha büyük başarılara imza atacağı inanıyorum” dedi.

 

2016 10 emine 03

 

Emine GÖĞEBAKAN Bu Büyük başarısından dolayı Kanada’da yapılacak olan Dünya Taekwondo Şampiyonasına katılacak ve orada Dünya şampiyonluğunu Ülkemize ve Çanakkale’ye kazandırarak şanlı bayrağınızı dalgalandıracağı inancındayım.

Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, “Emine’nin hedefi bu yıl içerisinde yapılacak olan Dünya  Taekwondo şampiyonasında Dünya şampiyonluğunu alarak istiklal marşımızı okutmak olacaktır. Sporcum bunu yapabilecek düzeyde ve yeteneğe sahip, inşallah bu başarıyı elde edeceğine de inanıyorum.

Sporcum dünya üçüncüsü olduğu günden beri daha azimle ve gayretle çalışmalarına devam ediyor. Hedefi dünya şampiyonu olan Emine teknik taktik bilgiyi ve becerilerini daha çok geliştirerek bu büyük hedefi aşacağı inancındayım ve kendisine bu konuda güvenim tam. Bununda açık göstergesi olarak Ocak 2016 yılında Alanya’da yapılan Taekwondo Türkiye şampiyonasında çoğu maçlarını nakavt etmek suretiyle yedi maç alarak şampiyon oldu.

Sporcum Emine sürekli başarısına başarı katarak çıtayı daha üst seviyelere çıkartıyor. Bu başarılarda beni her zaman mutlu ediyor. Ben sporcumu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

2016 10 emine 04

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5