x2016 11 derya esme 012015 de Kore’ de yapılan Yıldızlar Dünya Şampiyonasında Dünya 3.sü olan Derya Eşme, Kanada da Dünya 3.sü oldu.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 11 derya esme 04

Derya Eşme'den 2 Yılda 2 Dünya 3.lügü

DERYA EŞME DÜNYA 3.SÜ

Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen ve 16 Kasım tarihinde Kanada’ nın BURNABY şehrinde başlayan ve 20 Kasım datamamlanacak olan Gençler Dünya TAEKWONDO Şampiyonası’ nın ilk gününde Ay yıldızlı forma ile 44 kg bayanlarda tatamiye çıkan Edirne Belediye Spor Kulübünün şampiyon, milli taekwondocusu Derya EŞME ilk maçında EKVATOR’ lu rakibini 8-1, ikinci turda SIRP rakibini 13-2, çeyrek finalde İSPANYOL rakibini 6-0 yenerek çıktığı yarı final müsabakasında Kosta Rico’ lu rakibine 4-4 biten maçta altın vuruş ta kaybederek Gençler Taekwondo Dünya 3. sü oldu ve Bronz Madalya kazandı.

İKİ YILDA 3 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU 2 DÜNYA 3.LÜĞÜ

2015 yılında Yıldızlar yaş grubunda (12-14 yaş) yarışarak önce Türkiye Şampiyonu ve ardından Kore’ de yapılan Yıldızlar Dünya Şampiyonasında Dünya 3.sü olarak yıldızı parlayan EŞME, 2016 yılında ilk kez gençler (15-17 yaş) yaş grubunda yarışmaya başladı. Yaş gurubunun en küçüğü olmasına rağmen 2015 ten sonra 2016 yılında Gençler yaş grubunda önce Liseler arası Türkiye Şampiyonu ardından Gençler Türkiye Şampiyonasında aynı gün 7 maç kazanarak Türkiye Şampiyonu olan Derya, Kanada’ da yapılacak olan Gençler Dünya Şampiyonasında 44kg bayanlarda milli formayı temsil etme hakkı kazanmıştı.

BAŞARIMIN MİMARI HOCAM METİN EŞME

Kürsü’den iner inmez sosyal medya üzerinden basına açıklama yapan Dünya 3.si sporcumuz “Madalyam önce ülkeme sonra Edirne’mize armağanolsun, başarımın mimarı 6 yaşından beri elimden tutan bir gün bile bana kendimi yalnız hissettirmeyen, teknik kapasitemi sonuna kadar zorlayan ve beni bu seviyeye çıkaran hocam Metin EŞME’ dir.

O bana bu Dünya Şampiyonasına gelirken “ilk maçta yenilsen bile sen benim şampiyonumsun, Dünya Şampiyonasında Ay yıldızlı bayrağı temsil etmek bile şereftir, ama ben sana çok güveniyorum, çok çalıştık ve sen en iyi sonucu hak ediyorsun, sana güvenim tam, sende kendine güven” diyerek motivasyonumu zirveye çıkardı. Bende bu güvenle çıktım tüm maçlarıma, çok mutluyum. Hocamla kendime hedef olarak2020 Olimpiyat oyunlarında madalya almayı koymuştuk. Bu hedefe giden yolda tüm dünya şampiyonalarında yarışabilmek beni olimpiyat madalyasınayaklaştıracak.

EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ RECEP GÜRKAN

Derya Eşme "Bu başarılarımda büyük payı olan Belediye Başkanımız sayın Recep GÜRKAN’ a Kanada’ dan selam ve sevgilerimi yollamak istiyorum. Onun bizeverdiği büyük destek ve güven sayesinde son yıllarda ben ve Edirne Belediye Spor daki takım arkadaşlarım çok büyük başarılar elde ettik, bize olan güveni ve desteği devam ettikçe çok daha büyük başarılar elde edeceğiz ve şehrimizi gururlandırmayı sürdüreceğiz. Edirne’ me selamlar.” dedi.

2016 11 derya esme 03

 

2016 11 derya esme 05

 

2016 11 44kg deryaesme

 

 

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5