x2017 04 baskanlik logo "2. WTF Başkanlık Kupası" (2nd WTF President Cup - Europe) Taekwondo Müsabakalarında Sporcularımız 4 altın, 7 Gümüş ve 12 bronz olmak üzere toplam 23 madalya kazandı. 2017 yılında düzenlenecek Avrupa şampiyonaları için de 20 kota hakkı elde etti.

2015 10 koyuncuspor tv
2017 04 baskanlik logo

WTF G2 Kategorisinde puan veren "2. WTF Başkanlık Kupası" (2nd WTF President Cup - Europe) Taekwondo Müsabakaları 27-30 Nisan 2017 Tarihlerinde Yunanistan'ın Atina şehrinde yapılacak. "2. WTF Başkanlık Kupası" Taekwondo Şampiyonasına katılacak Taekwondo Milli Takımımıza başarılar diliyoruz.

Büyükler kategorisinde 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na puan veren müsabakada ayrıca ülkeler her sıklette bir sporcusuna 2017 yılında düzenlenecek Avrupa Şampiyonasına ekstra kota kazanmak için mücadele etti.

Türk sporcular, Atina’da 4’ü altın, 7’si gümüş ve 12’si bronz olmak üzere toplam 23 madalya kazanırken, 2017 yılında düzenlenecek Avrupa şampiyonaları için de 20 kota hakkı elde etti.

Türkiye, büyükler kategorisinde 1 altın, 2 gümüş ve 7 bronz madalya kazanırken, Belarus’un başkenti Minsk’te 07-09 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Olimpik Sıkletler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’na ekstra 8 kota kazandı.

Türk sporcular, gençler kategorisinde 2 gümüş ve 2 bronz madalya elde ederken, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Larnaka kentinde 02-04 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası’na 3 ekstra kota kazandı.

Yıldızlar kategorisinde Türk sporcular, 3 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya toplarken Türkiye, 21-24 Eylül 2017 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’na ekstra 9 kota kazanmış oldu.

Türkiye, 2. WTF Başkanlık Kupası’nda  takım halinde İran’ın ardından ikinci sırayı alırken, Rusya ise üçüncü oldu. 2. WTF Başkanlık Kupası’nda madalya ve kota kazanan sporcular şu şekilde:

BÜYÜKLER  (Olimpik Sıkletler Avrupa Şampiyonası Kotası, 07-09 Eylül 2017 Belarus)

Altın Madalya: Rukiye Yıldırım (46 kilo)
Gümüş Madalya: İrem Yaman (62 kilo), Yunus Sarı (80 kilo)
Bronz Madalya: Nur Tatar Askari (67 kilo), Ruhat Akalın (46 kilo), Zehra Döşüçukur (53 kilo), Hatice Kübra İlgün (57 kilo),Şeyma Nur Söğüt (62 kilo) Sude Bulut (73 kilo), Serdar Yüksel (87 kilo)

Not: Büyükler kategorisinde Ruhat Akalın ve Şeyma Nur Söğüt, madalya kazanmalarına rağmen kendilerinden daha iyi derece elde eden başka bir Türk sporcu olduğu için Avrupa şampiyonası kotası alamadı.

GENÇLER (Gençler Avrupa Şampiyonası Kotası , 02-04 Kasım Güney Kıbrıs Rum Kesimi)

Gümüş Madalya: Muhammet Emin Açıkgöz (+78 kilo), Esra Akbulak (+68 kilo)
Bronz Madalya: Emre Kutalmış Ateşli (+78 kilo), İkra Kayır (59 kilo)

Not: Gençler kategorisinde Emre Kutalmış Ateşli, madalya kazanmasına rağmen kendisinden daha iyi derece elde eden başka bir Türk sporcu olduğu için Avrupa şampiyonası kotası alamadı.

YILDIZLAR (Yıldızlar Avrupa Şampiyonası Kotası , 21-24 Eylül, Macaristan)

Altın Madalya: Hatice Bengü Dağ (29 kilo), Hürü Gökçe Göğebakan (37 kilo), Ayselnur Sağlık (+59 kilo)
Gümüş Madalya: Işıl Zafer (47 kilo), Oğuz Tokgöz (53 kilo), Ceyda Akagündüz (55 kilo)
Bronz Madalya: Zehra Altun (41 kilo), Yiğithan Kılıç (41 kilo), İbrahim Uğur Kanburoğlu (57 kilo

 

AVRUPA BAŞKANLIK KUPASI GENÇLER SONUÇLARI -ATİNA
(
WTF President Cup Senyor Results - 27-30 April 2017 - ATHENA - GREECE)

BUYUK ERKEKLER BUYUK BAYANLAR

54 KG

1-Hadipour Seighalani, Armin İran

2-Magomedov, Gashim Azerbaycan

3-Abibilla, Azamat Rusya

3-Haider, Hassan İngiltere

46 KG

1-Yildirim, Rukiye Türkiye

2-Romoldanova, Iryna Ukrayna

3-Akalin, Ruhat Türkiye

3-Kouttouki, Kyriaki G.Kıbrıs

58 KG

1-Kazemi, Mohammad İran

2-Uscov, Serghei Mekadonya

3-Artamonov, Mikhail Rusya

3-Simitsis, Georgios Yunanistan

49 KG
1-Palmer Soler, Blanca İspanya

2-Eardley, Courtney İngiltere

3-Sakhautdinova, Regina Rusya

3-Anokhina, Anastasiia Rusya

63 KG

1-Hosseini, Mirhashem İran

2-Sinden, Bradly İngiltere

3-Brecic, Lovre Hırvatistan

3-Achab, Jaouad Belçika

53 KG

1-Kudashova, Tatiana Rusya

2-Bogdanovic, Tijana Sırbşitan

3-Dosucukur, Zehra Türkiye

3-Tarvida, Inese Litvanya

68 KG

1-Yaghoubijouybari, Abolfazl, İran

2-Perez Polo, Javier İspanya

3-Bahrami, Sina Azerbaycan

3-Ketbi, Si Mohamed Belçika

57 KG

1-Jones, Jade İngiltere

2-Kim, Ekaterina Rusya

3-Hatice Kübra İlgün Türkiye

3-Yaprak Eriş Azerbaycan

74 KG
1-Khramtcov, Maksim Rusya
2-Kanaet, Toni Hırvatistan
3-Rafalovich, Nikita Özbekistan
3-Fejzic, Damir Sırbistan
62 KG
1-Calvo Gomez, Marta İspanya
2-İrem Yaman Türkiye
3-Sogut, Seyma Nur Türkiye
3-Turutina, Yulia Rusya

80 KG

1-Beigi Harchegani, Milad Zerbaycan

2-Sari, Yunus Türkiye

3-Asp, John Norveç

3-Cook, Aaron Moldova

67 KG

1-Williams, Lauren İngiltere

2-Johansson, Elin İsveç

3-Tatar, Nur Türkiye

3-Azizova, Farida Azerbaycan

87 KG

1-Larin Vladislav Rusya

2-Ros Gàmez, Daniel İspanya

3-Bachmann, Alexander Almanya

3-Serdar Yüksel Türkiye

73 KG
1-Castro Burgos, Cecilia İspanya
2-Zhdanova, Karina Rusya
3-Cansel, Deniz Türkiye
3-Bulut, Sude Türkiye

+87 KG ERKEKLER

1-Aiukaev, Rafail Rusya
2-Isaev, Radik Azerbaycan
3-Shelest, Mykhailo Ukrayna
3-Mardani, Sajjad İran

+73 KG

1-Walkden, Bianca İngiltere

2-Kowalczuk, Aleksandra Polonya

3-Graffe, Anne-Caroline Fransa

3-Simon Alamo, Rosanna İspanya

 

 

AVRUPA BAŞKANLIK KUPASI GENÇLER SONUÇLARI -ATİNA
(WTF President Cup Junior Results - 27-30 April 2017 - ATHENA - GREECE)

GENÇ ERKEKLER GENÇ BAYANLAR

45 KG

1-Kharybin, Ruslan Rusya

2-Melyuk, Ivan Rusya

3-Shishko, Dmitrii Rusya

3-Albaladejo Cegarra, Joaquin İspanya

42 KG

1-Gurchenko, Valeriia Rusya

2-Yarkova, Yana Rusya

3-Zampetti, Sofia İtalya

3-Kachowitsch, Vera Almanya

48 KG

1- Popov, Georgy Rusya

2-Kuvalov, Daniil Rusya

3-Olsen, Frederik Emil İsveç

3-Mansveld, Jeremy Hollanda

44 KG

1-Powell, Aaliyah İngiltere

2-Ushakova, Karina Rusya

3-Puchko, Arina Rusya

3-Smith, Jordyn İngiltere

51 KG

1-Lovtsov, Vladimir, Rusya

2-Makhmudov, Mukhammed Rusya

3-Legari, Nicolas Rusya

3-Ravet, Cyrian İtalya

46 KG

1-Bayaa, Rim İsveç

2-Gevers, Anke Belçika

3-Strascek, Paola Hırvatistan

3-Strascek, Paol Hırvatistan

55 KG

1-Bovkun, Viacheslav Rusya

2-Mushkambaryan, Edik, Rusya

3- Moskovchenko, Timur Rusya

3-Kanaev, Andrei Rusya

49 KG

1-Ryadninskaya, Elizaveta Rusya

2-Kazanskaia, Margarit Rusya

3-Tsante, Maria Yunanistan

3-Cabel Solaz, Lorena İspanya

59 KG

1-Magerramov, Dzhavid Rusya

2-Husic, Nedzad Bosna Hersek

3-Odinaev, Rustam Rusya

3-Drebes, Ranye Almanya

52 KG

1-Sobko, Viktoriya Ukrayna

2-Filippova, Arina Rusya

3-Fesenko, Oxana Rusya

3-Teliopoulou, Eleni Yunanistan

63 KG

1-Svec, Filip Slovakya

2-Omarov, Magomedrasul Rusya

3-Ogay, Daniil Chillen Rusya

3-Aghayev, Javad Azerbaycan

55 KG

1-Tzeli, Fani Yunanistan

2-Dmitrieva-Bakhanskaya, Yadviga Rusya

3-Nosova, Anastasiia Rusya

3-Kradinova, Uliana Rusya

68 KG

1-Achab, Badr Belçika

2-Abulkhanov, Mark Rusya

3-Sofotasios, Anargyros Yunanistan

3-Takov, Stefan Sırbistan

59 KG

1-Perisic, Aleksandra Rusya

2-Blizniakova, Margarita Rusya

3-Kayir, Ikra Türkiye

3-Imsirovic, Amela Nicol Hırvatistan

73 KG

1-Tsipounis, Stavros, Yunanistan

2-?ulina, Marko Hırvatistan

3-Cazaux, Adrien Fransa

3-Dagkovanos, Apostolos Yunanistan

63 KG

1-Bozanic, Nadica Sırbistan

2- Ana Taslan HIrvatistan

3-Ramsey, Julie Norveç

3-

78 KG

1-Tsygankov, Pavel Rusya

2-Evtukhov, Dmitriy Rusya

3-Pombo Romero, Adrian İspanya

3-El-Jilali, Wassim Danimarka

68 KG

1-Husovic, Darija Almanya

2- Koukoumelou, Maria Yunanistan

3-Andreeva, Valeriia Rusya

3-Mikulin, Nina Hırvatistan

+78 KG

1-Baimatov, Artur Rusya

2-Muhammet Emin Açıkgöz Türkiye

3-Atesli, Emre Kutalmis Türkiye

3-Skripnikov, Aleksander Rusya

+68 KG

1-Adebaio, Kristina Rusya

2-Esra Akbulak Türkiye

3-Afroditi, Ameridi Yunanistan

3-Topic, Marijana Sırbistan

 

AVRUPA BAŞKANLIK KUPASI YILDIZLAR SONUÇLARI - ATİNA
(WTF President Cup Cadet Results - 27-30 April 2017 - ATHENA - GREECE)

YILDIZ ERKEKLER YILDIZ BAYANLAR

33 KG

1-Zharkov, Denis Rusya

2-Melucha, Kfir İsrail

3-Trinozhenko, Ruslan Rusya

3-Akhmetov, Damir Rusya

29 KG

1-Dag, Hatice Bengu Ç.Topçuoğlu SK

2-Bekulova, Milana Rusya

3-Kogotkova, Iana Rusya

3-Tsigka, Areti Yunanistan

37 KG

1-Pashcovsky, Tom İsrail

2-Chan, Khen Cher Rusya

3-Oberski, Sebastian Almanya

3-Bogdanov, Hristo Bulgaristan

33 KG

1-Titarenko, Anna

2-Holmstrom, Anna İsveç

3-Maghnouj, Hiba Hollanda

3-Murzaeva, Aina Rusya

41 KG

1-Chitaroe, Kiran Hollanda

2-Borgen, Kristian Storsu Norveç

3-Kilic, Yigithan Türkiye

3-Haidari, Milad Danimarka

37 KG

1-Gogebakan, Huru Gokce Türkiye

2-Shabalkina, Anastasiia Rusya

3-Meneghel, Giorgia İtalya

3-Chlorou, Litsa Almanya

45 KG

1-Stepanenko, Artem Rusya

2-Ladzhev, Daniel BUlgaristan

3-Pilunni, Pietro İtalya

3-Pappa, Rafael Yunanistan

41 KG

1-Allahverdiyeva, Ofeliya Azerbaycan

2-Zadykhina, Svetlana Rusya

3-Altun, Zehra Türkiye

3-Vasiljevic, Jovana, Sırbistan

49 KG

1-Cherkasov, Yaroslav Rusya

2-Hrnic, Edi Danimarka

3-Dehn, Lucas Klint Danimarka

3-Cunningham, Caden İngiltere

44 KG

1-Bouhmida, Aya Hollanda

2-Mitic, Aleksandra Sırbistan

3-Zhuravleva, Varvara Rusya

3-Romanova, Valeriia Rusya

53 KG

1-Danilov, Ilia Rusya

2-Tokgoz, Oguz Türkiye

3-Michalopoulos, Alexios Yunanistan

3-Kounoupas, Filippos Yunanistan

47 KG

1-Nagovitsyna, Arina Rusya

2-Zafer, Isil Türkiye

3-Sieedugina, Anastasiia Rusya

3-Radmilovic, Emilija Sırbistan

57 KG

1-Dzhordzhev, Aleksandar Bulgaristan

2-Michopoulos, Sotirios Yunanistan

3-Spyrellis, Ioanni Yunanistan

3-Kanburoglu, Ibrahim Uğur Türkiye

51 KG

1-Kicema, Helena Hırvatistan

2-Galic, Ema Hırvatistan

3-Roberts, Chloe İngiltere

3-Ioannou, Antonia Yunanistan

61 KG

1-Shekhovtcov, Matvei Rusya

2-Rodopoulos, Andreas Yunanistan

3-Theodosiou, Georgios Yunanistan

3-Lazic, Marko Sırbistan

55 KG

1-Voll, Julia Almanya

2-Akagunduz, Ceyda Türkiye

3-Bitsikokou, Dimitra Sotiria Yunanistan

3-Uvakova, Svetlozara Bulgaristan

65 KG

1-Liev, Amran Rusya

2-Tcomin, Vsevolod Rusya

3-Quinones, Eddie Finlandiya

3-Sente, Neven Hırvatistan

59 KG

1-Khuzina, Liliia Rusya

2-Husovic, Esmeralda Almanya

3-Hansen, Kaja Husby Norveç

3-Karagöz, Emel Almanya

+65 KG

1-Gkogkakis, Dimitrios Yunanistan

2-Cherednychenko, Ivan Ukrayna

3-Marinescu, Dragos Moldova

3-Parthenios, Angelos YUnanistan

+59 KG

1-Saglik, Ayselnur Türkiye

2-Pekonkina, Anna Rusya

3-Andrianou, Anastasia Yunanistan

3-Petanjek, Nika Hırvatistan

 

 

 

 

RİNG 1

https://www.youtube.com/watch?v=pWPAlTM2neQ

Bu ringte maçı olanlar:
Buğrahan Karakaş (87 Kg-110)
Şeyma Nur Söğüt (74 Kg-116)

RİNG 2

https://www.youtube.com/watch?v=If7bYf9Q9Ms

Bu ringte maçı olanlar
Merve Nur Evci (73 Kg-206)
Kübra Kıyı (73-Kg208 )
İrem Yaman (62 Kg-209)
Sude Bulut (73 Kg-218)


RİNG 3

https://www.youtube.com/watch?v=Kq6n1CZLGcw

Bu ringte maçı olanlar:
Muhammet Emin Yıldız (74 Kg-308)
Onur Çalık (74 Kg-313)
Muhammet Recep Çetinkaya (74 Kg-316)
Kaan Kılıç (74 Kg-317)

RİNG 4

https://www.youtube.com/watch?v=kus12jp-Ojg

Bu ringte maçı olanlar:
Servet Tazegül (74 Kg-409)
Remzi Karakuş (74 Kg-412)
Gökhan Coşar (74 Kg-413)

RİNG 5

https://www.youtube.com/watch?v=rNiUVeoOGUg

Bu rinte maçı olanlar
Muhammet Efe Fevzioğlu Yıldızlar 61 Kg-507
Ceyda Akagündüz Yıldızlar 55 Kg-511
Huri Korkut gençler 63 kg -526
Dilara Aslan gençler +68 Kg- 529
Semanur Doğan gençler +68 -537
 

RİNG 6

https://www.youtube.com/watch?v=vQZsgTMxxb0

Bu ringte maçı olanlar:
Ahmet Can Timagur Yıldızlar 65 Kg - 605
Hüseyin Kartal gençler 78 Kg -633
Muhammet Emin Açıkgöz Gençler +78-629
Sude Naz Turan yıldızlar 55 Kg- 611
 

RİNG 7

https://www.youtube.com/watch?v=6t1n65UfMt4

Bu ringte maçı olanlar:
Ayşe Şule Başkır  Yıldızlar 51-701
Zehra Gündüz yıldızlar + 59 Kg- 720
Emre Kutalmış Ateşli gençler +78 Kg-739
Tuğçe Yeşilmen gençler 63 kg -734

 

RİNG 8

https://www.youtube.com/watch?v=4qclNAZ15PY

Bu Rigte maçı olanlar:
Beyzanur Altıparmak Yıldızlar 51 Kg-805
Melih Yılmaz Gençler 78 Kg-826
Esra Akbulut gençler +68 Kg- 828
Gülendam Unutmaz gençler +68  Kg -841
Menekşe Ayfer Gençler +68 Kg -842

 

 

1.Gün Perşembe

 RİNG 1
https://www.youtube.com/embed/BW6tERH1R88

RİNG 2
https://www.youtube.com/embed/uehom4kZbyw

RİNG 3
https://www.youtube.com/embed/JHOYZ0tww7E

RİNG 4
https://www.youtube.com/embed/zcRbGBvqrgo

RİNG 5
https://www.youtube.com/embed/iLqx6WnwUR4

RİNG 6
https://www.youtube.com/embed/f--vXHovmHQ

RİNG 7
https://www.youtube.com/embed/zZrPKs10Nu8

RİNG 8
https://www.youtube.com/embed/XgLhU0gYJA4

2.Gün Cuma

RİNG 1
https://www.youtube.com/embed/7e7ReCpvkus

RİNG 2
https://www.youtube.com/embed/-5iFPYHZA8k

RİNG 3
https://www.youtube.com/embed/Zd6pnkQ0iFQ

RİNG 4
https://www.youtube.com/embed/uxx7SqyzT1M

RİNG 5
https://www.youtube.com/embed/YOU2lLuxaEo

RİNG 6
https://www.youtube.com/embed/n678yPszPWY

RİNG 7
https://www.youtube.com/embed/xFoN-as37tY

RİNG 8
https://www.youtube.com/embed/VxlXXhmTWKo

 

 


koyuncuspor.net