x2017 05 etu pumse 017-8 Mayıs 2017 tarihleri arasında Rodos adasında yapılan 28 ülkeden 524 sporcunun katıldığı "13. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası" nda Türkiye; 14 altın, 5 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplam 26 madalya kazandı.

2015 10 koyuncuspor tv
2017 05 etu pumse 01

13. AVRUPA TAEKWONDO POOMSAE ŞAMPİYONASI - RODOS

 

7-8 Mayıs 2017 tarihleri arasında Rodos adasında yapılan 28 ülkeden 524 sporcunun katıldığı "13. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası" nda Türkiye; 14 altın, 5 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplam 26 madalya kazandı.

ETU (Avrupa Taekwondo Birliği) tarafından organize edilen 13. Avrupa Poomse Şampiyonası 7-8 Mayıs 2017 tarihleri arasında Rodos Adası'nda yapılıyor.

Sporcularımız şampiyonanın ilk gününde 4 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere toplam 10 madalya kazandılar.

12 - 14 Yaş Erkek kategorisinde Hakan Karakaş, 41 - 50 Yaş Erkek kategorisinde Namık Konanç, Freestyle 17 Yaş Altı İkili Takım kategorisinde Yusuf Şaşmaz ve Gülsena Karakuyulu'dan oluşan takımımız ve Freestyle 17 Yaş Üstü İkili Takım kategorisinde Kübra Dağlı ve Emirhan Muran'dan oluşan takımımız altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.

15 - 17 Yaş Erkek kategorisinde Muhammed Emir Yılmaz, 31 - 40 Yaş Erkek kategorisinde Mevlüt Pekcan, 12 - 14 Yaş Bayan kategorisinde Şeydanur Yavuz ve Freestyle Karışık Takım kategorisinde Enes Doğuhan Bilgin, Sümeyye Şentürk, Mustafa Oğuzhan Örnek, Seda Kansu ve Furkan Uzun'dan oluşan takımımız gümüş madalyaya uzanırken,

18 - 30 Yaş Erkek kaategorisinde Ali Kemal Ustabaş ve 18 - 30 Yaş Bayan kategorisinde Kübra Dağlı bronz madalya kazandı.

Şampiyonanın 2. gününde;

12 - 14 Yaş Erkek Takım kategorisinde Hakan Karakaş, Yiğit Kemal Yılmaz ve Enes Sözen'den oluşan takımımız, 12 - 14 Yaş Bayan Takım kategorisinde Nagehan Besleme, Elif Demir ve Şeydanur Yavuz'dan oluşan takımımız, 15 - 17 Yaş İkili Takım kategorisinde Buse Yavuz ve Muhammed Emir Yılmaz'dan oluşan takımımız, 30 Yaş Üstü İkili Takım kategorisinde Yıldız Örs ve Mevlüt Pekcan'dan oluşan takımımız, 18 - 30 Yaş Bayan Takım kategorisinde Elif Sıla Yılmaz, Büşra Deniz Yılmaz ve Elif Döşüçukur'dan oluşan takımımız, 15 - 17 Yaş Bayan Takım kategorisinde Büşra Özden, Şevval Yarar ve Kayra Destan'dan oluşan takımımız, 61 - 65 Yaş Erkek kategorisinde Şerif Kandırmış, Freestyle 12 - 17 Yaş Bayan kategorisinde Gülsena Karakuyulu, Free Style 12 - 17 Yaş Erkek kategorisinde Enes Doğuhan Bilgin ve Freestyle 17 Yaş Üstü Erkek kategorisinde Emirhan Muran kürsünün zirvesinde yer alıp Avrupa Şampiyonu oldular.

65 Yaş Üstü Erkek kategorisinde Aşkın Kahveci ikinci olurken,

12 - 14 Yaş İkili Takım kategorisinde Yiğit Kemal Yılmaz ve Sude Yener'den oluşan takımımız, 51 - 60 Yaş Bayan kategorisinde Gamze Sarı, 61 - 65 Yaş Bayan kategorisinde Sevgican Yalçın, 30 Yaş Üstü Bayan Takım kategorisinde Safiye Yalçın Türk, Yıldız Örs ve Sakine Küçükakyüz'den oluşan takımımız ve Freestyle 17 Yaş Üstü Bayan kategorisinde Kübra Dağlı bronz madalya kazandılar.

28 ülkeden 524 sporcunun katıldığı 13. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası'nda Türkiye; 14 altın, 5 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 26 madalya kazandı.

 

 

2017 05 etu pumse 02,

 

13. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası - 6-7 Mayıs 2017 - Rodos

ERKEKLER BAYANLAR

Minik erkekler Ferdi

1.Hakan Sefa Karakas (Türkiye)

2.Giuseppe Cannatella (İtalya)

3.Nino Ontoy (İngiltere)

3.Egor Pashchenin (Rusya)

Minik bayanlar ferdi

1.Hana Vlasic (Hırvatistan)

2.Seyda Nur Yavuz (Türkiye)

3.Liana-Linh Alonge (Fransa)

3.Alba Hollederer (Danimarka)

Genç Erkekler Ferdi:

1.Nikolai Kronborg (Danimarka)

2.Muhammed Emir Yilmaz (Türkiye)

3.Mathias Jaspersgaard Laursen (Danimarka)

3.Michelangelo Sampognaro (İtalya)

Genç bayanlar ferdi:

1.Eva Sandersen (Danimarka)

2.Angel Crystal (Hollanda)

3.Marina Briechle (Almanya)

3.Clara Veal (Fransa)

Serbest Stil erkekler 17 yaş altı:

1.Enes Doguhan Bilgin (Türkiye)

2.Manuel Alejandro Paz Romero (İspanya)

3.Michael Knyazhev (Ukrayna)

3.Sergei Slepich (Rusya)

Serbest stil bayanlar 17 yaş altı:

1.Gulsena Karakuyulu (Türkiye)

2.Eva Sandersen (Danimarka)

3.Kristina Sopina (Rusya)

3.Myroslava Koval (Ukrayna)

Serbest Stil erkekler 17 yaş üstü:

1.Emirhan Muran (Türkiye)

2.Lukas Stein (Almanya)

3.Kristoffer Andersen (Danimarka)

3.Oleksandr Komisarov (Ukrayna)

Serbest stil bayanlar 17 yaş üstü:

1.Sofie Jensen (Danimarka)

2.Ingrid Gomez Schroth (İspanya)

3.Kubra Dagli (Türkiye)

3.Soraya Wahjudi (Hollanda)

Ferdi erkekler 30 yaş altı:

1.Joachim Wien (Norveç)

2.Alejandro Marin Borras (İspanya)

3.Ali Kemal Ustabas (Türkiye)

3.Joel Van Der Weide (Hollanda)

Ferdi Bayanlar 30 yaş altı :

1.Annaline Soeberg (Danimarka)

2.Katia Parroche (İsviçre)

3.Kubra Dagli (Türkiye)

3.Franziska Schneegans (Almanya)

Ferdi erkekler 50 yaş altı:

1.Namik Konanc (Türkiye)

2.Notaro Andrea (İtalya)

3.Bussmann Michael (Almanya)

3.Negus Simon (İngiltere)

Ferdi bayanlar 40 yaş altı

1.Nina Bansal (Norveç)

2.Svetlana Alekseenko (Rusya)

3.Maria Skryabina (Rusya)

3.Wenqi Li (İngiltere)

Ferdi erkekler 40 yaş altı:

1.Samuel Meilan Fernandez (İspanya)

2.Mevlut Pekcan (Türkiye)

3.Francisco Tiago (Portekiz)

3.Kim Nedergaard (Danimarka)

Ferdi bayanlar 50 yaş altı:

1.Soo Mi Jo Lee (İspanya)

2.Leila Kocheida (Fransa)

3.Tatiana Parfenenko (Rusya)

3.Nina Virtala (Finlandiya)

Ferdi Erkekler 65 yaş altı:

1.Serif Kandirmis (Türkiye)

2.Francisco Relano Ruiz (İspanya)

3.Nikolay Zgoda (Rusya)

3.Peter Johnson (İngiltere)

Ferdi bayanlar 60 yaş altı:

1.Imke Türkiyener (Almanya)

2.Sybille Forca (Fransa)

3.Gamze Sari (Türkiye)

3.Leni Niedermayr (Avusturya)

Ferdi erkekler 65 yaş üstü:

1.Peter Johanns (Almanya)

2.Askin Kahveci (Türkiye)

3.Robert Poublon (NED)

3.Pedro Gonzalez Blanco (İspanya)

Ferdi bayanlar 65 yaş altı:

1.Svetlana Selezneva (Rusya)

2.Angela Broadbent (İngiltere)

3.Sevgican Yalcin (Türkiye)

3.Eduarda Ferraz (Portekiz)

 

Ferdi bayanlar 65 yaş üstü:

1.Lis Borring (Danimarka)

2.Valentina Kontorina (Rusya)

   
ÇİFTLER ÇİFTLER

Minik çiftler:

1.Spain National Team

2.Almanya National Team

3.Türkiye National Team

3.Netherlands National Team

Genç Çiftler:

1.Türkiye National Team

2.Danimarkamark National Team

3.Danimarkamark National Team

3.Austria National Team

Serbest Stil çiftler 17 yaş altı:

1.Yusuf Sasmaz (Türkiye)

2.Myroslava Koval (Ukrayna)

3.Semen Simonenko (Rusya)

3.Beatriz Felpeto Rodriguez (İspanya)

Serbest Stil çiftler 17 yaş üstü:

1.Kubra Dagli (Türkiye)

2.Freja Beldam Lokke (Danimarka)

3.Emmiliya Adzhabova (Rusya)

3.Samuel Alves Dominguez (İspanya)

30 yaş üstü çiftler:

1.Türkiye National Team

2.Spain National Team

3.Portugal National Team

3.Danimarka National Team

 
   
TAKIMLAR TAKIMLAR

Minik erkekler takım:

1.Türkiye National Team

2.İngiltere National Team

3.İspanya National Team

3.Rusya National Team

Minik bayanlar takım:

1.Türkiye

2.Almanya

3.Rusya

3.Bulgaristan

Erkekler takım 30 yaş üstü:

1.Türkiye

2.İspanya

3.Almanya

3.Danimarka

Genç Bayanlar takım :

1.Türkiye

2.Almanya

3.İspanya

3.Avusturya

Serbest stil karışık takım:

1.Almanya

2.Türkiye

3.Rusya

3.İspanya

Bayanlar 30 yaş altı takım:

1.Türkiye

2.İspanya

3.Danimarka

3.Hollanda

 

Bayanlar 30 yaş üstü takım:

1.İspanya

2.Finlandiya

3.Türkiye

3.Avusturya

   

 

2017 05 etu pumse 03

 

2017 05 etu pumse 04

 

2017 05 etu pumse 05

 

2017 05 etu pumse 07

 

2017 05 etu pumse 08

 

2017 05 etu pumse 09

 

2017 06 etu pumse 06

 

2017 05 etu pumse 10

 

 

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5