x2015 03 ttf logo 00Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından organize edilen Dünya Taekwondo Şampiyonası 12-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında Rusya'nın Chelyabinsk şehrinde düzenlenecek. 100’ü aşkın ülkeden 1200 civarında sporcu katılacak. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na da puan verecek olan şampiyonada Türkiye 16 sporcu ile temsil edilecek.

 

koyuncusportv 021
2015 05 bdsmt toplu 01

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından organize edilen Dünya Taekwondo Şampiyonası 12-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında Rusya'nın Chelyabinsk şehrinde düzenlenecek. 100’ü aşkın ülkeden 1200 civarında sporcu katılacak. Teknik Direktör Ali Şahin yönetiminde tam kadro katılacak. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na da puan verecek olan şampiyonada Türkiye, 8’i erkek ve 8’i bayan olmak üzere 16 sporcu ile temsil edilecek. Müsabakalar Dünya Taekwondo Federasyonu (World Taekwondo Federation) tarafından youtube kanalından ve sitemizden Şampiyona boyunca hergün canlı olarak yayınlanacakdır.

 

2015 Dünya TKD Şampiyonası Bayanlar ülkeler Takım sıralaması

ÜLKE ALTIN GÜMÜŞ BRONZ PUANI
KORE 3 0 0 56 PUAN
TAYVAN 1 1 1 41 PUAN
TÜRKİYE 1 1 1 40 PUAN
ÇİN 0 2 0 38 PUAN
İNGİLTERE 1 0 1 31 PUAN

 

2015 Dünya TKD Şampiyonası Erkekler ülkeler Takım sıralaması

ÜLKE ALTIN GÜMÜŞ BRONZ PUANI
İRAN 3 0 1 65 PUAN
RUSYA 0 2 3 50 PUAN
ÖZBEKİSTAN 1 2 0 43 PUAN
KORE 0 1 1 42 PUAN
İSPANYA 0 1 1 34 PUAN
TÜRKİYE 1 0 0 33 PUAN

 

 

DÜNYA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI - 12-15 MAYIS 2015 - CHELYABINSK - RUSYA

 ERKEKLER / MEN  BAYANLAR / WOMEN
54 KG
1-Tae‐hun KIM Kore
2-Stanislav DENISOV Rusya
3-Ramnarong SAWEKWIHAREE Taylant
3-Venilton TEIXEIRA Brezilya
46 KG
1-Panipak WONGPATTANAKIT Tayland
2-Iryna ROMOLDANOVA Ukrayna
3-Iris TANG SING Brezilya
3-TPE Wan‐Ting LIN Tayvan
58 KG
1-Farzan ASHOUR ZADEH FALLAH İran
2-Si Mohamed KETBI Belçika
3-Ruslan POISEEV Rusya
3-CHN Shuai ZHAO Çin
49 KG
1-Min-ah HA Kore
2-Jingyu WU Çin
3-Tijana BĞDANOVİC Sırbistan
3-Svetlana IGUMENOVA Rusya
63 KG
1-Jaouad ACHAB BELÇİKA
2-Joel GONZALEZ BONILLA İSPANYA
3-Abolfazl YAGHOUBI JOUYBAR İRAN
3-Saul GUTIERREZ  MEKSİKA
53 KG
1-Byeol LIM Kore
2-Yun‐Wen HUANG Tayvan
3-Ana ZANINOVIC Hırvatistan
3-Andriana ASPROGERAKA Yunanistan
68 KG
1-Servet TAZEGÜL TÜRKİYE
2-Alexey DENISENKO Rusya
3-Dong-yun SHIN KORE
3-Jose Antonio ROSILLO ATENCIA İSPANYA
57 KG
1-Mayu HAMADA JAPONYA
2-Eva CALVO GOMEZ İSPANYA
3-Kimia ALIZADEH ZENOORIN İRAN
3-Edina KOTSIS MACARİSTAN
74 KG
1-Masoud HAJİZAVAREH İran
2-Nikita RAFALOVİÇ Özbekistan
3-Albert GAUN Rusya
3-İsmall COULIBALY Mali
62 KG
1-İrem Yaman TÜRKİYE
2-Marta CALVO GOMEZ İSPANYA
3-Viktoryia BELANOUSKAYA BELARUS
3-Rachelle BOOTH İNGİLTERE
80 KG
1-Mahdi KHODABAKHSHI İRAN
2-Damon SASUM İNGİLTERE
3-Tahir GÜLEÇ  ALMANYA
3-Cook AARON MOLDOVA
67 KG
1-Chia Chia CHUANG TAYVAN
2-Nur TATAR TÜRKİYE
3-Paige MC PHERSON AMERİKA
3-Katherine DUMAR KOLOMBİYA
87 KG
1-Radik ISAEV AZERBAYCAN
2-Jasur BAYKUZIYEV ÖZBEKİSTAN
3-Rafael CASTILLO KÜBA
4-Vislas LARIN  Rusya
73 KG
1-Hyeri OH KORE
2-Shuyin ZHENG ÇİN
3-Iva RADOS HIRVATİSTAN
3-Jackie GALLOWAY ABD
+87 KG
1-Dmitriy SHOKIN ÖZBEKİSTAN
2-Firmin ZOKOU  FİLDİŞİ SAHİLİ
3-Anthony OBAME GABON
3-Robelis DESPAIGNE KÜBA
+73 KG
1-Bianca WALKDEN İngiltere
2-Gwladys EPANGUE Fransa
3-Nafia KUS Türkiye
3-Olga IVANOVA Rusya

 

 

Dünya Taekwondo Şampiyonası  6.  Gün

63 KG ÖMER RAMAZAN EVEZ: ELENDİ
ilk turda İtalya'dan Simone Crescenzi 'ye 24-2 yenildi ve elendi,


57 KG DÜRDANE ALTUNEL: ELENDİ
ilk turda Avustralya'dan Catherine Risbey'i 13­1 yendi
ikinci turda Belarus’tan Darya Zuboviç ile 5-5 beraberlikten altın vuruşla kaybetti.

 

********

 

Dünya Taekwondo Şampiyonası  5.  Gün

87 KG Serdar Yüksel: ELENDİ
ilk turu maç yapmadan geçti.
ikinci turda Venezuella’dan Carlos Rivas’ı 9-4 mağlup etti.
Üçüncü turda Tunuslu Yassine Trabelsi'YE Altın Vuruşta yenilerek elendi.
 


+87 KG Ali Sarı : ELENDİ
ilk turda Sırp rakibi Djorde Maretic’i 2-2 bereberlikteN altın vuruşla YENDİ.
ikinci turda Güney Kore’li Chol-ho Jo’ya 3-0 yenilerek elendi.
 

+73 KG Asena Aydın : ELENDİ
ilk turda İranlı Hanieh Akhlaghi'ya  14-14 den, altın vuruşte yenildi.

 

******

 

Dünya Taekwondo Şampiyonası  4.  Gün

+73 KG Nafia Kuş : BRONZ MADALYA
ilk turdaki rakibi Kolombiyalı Jessica Paola Bravo Hernandez’in diskalifiye oldu.
ikinci turda İranlı Akram Khodabandeh'i 9-8 mağlup etti.
çeyrek finalde Meksikalı Briseida Acosta'ya 3-3 den altın vuruşla yendi.
Yarı finalde İngiliz Bianca Walkden ile karşılaşacak.

54 KG Mehmet Dolaş: ELENDİ
ilk turu maç yapmadan geçti.
ikinci turda Ukrayna’dan Maksym Sukhomlin’in 7-3 mağlup etti.
Üçüncü turda Şili’den Camilo Perez'e 11-7 yenilerek elendi.

 

********

 

Dünya Taekwondo Şampiyonası  3.  Gün

68 KG Servet Tazegül: DÜNYA ŞAMPİYONU
seri başı olarak ilk turu maç yapmadan geçti.
İkinci turda Kolombiyalı Miguel Ange Trejos’u 19-9 yendi.
üçüncü turda Sırp Ivan Puresevic’i 10-5’lik skorla mağlup etti.
Dördüncü turda Bulgar Vladimir Dalakliev'i 15-11 yendi.
Çeyrek finalde Amerikalı Terrence Jennings'i 13-11 yendi
Yarı Finalde Kore’li Dong-yun Shin ile karşılaşacak.

 

******

 


67 KG Nur Tatar: DÜNYA İKİNCİSİ
Seri başı olduğu için ilk turu maç yapmadan geçti.
İkinci turda Kazak Feruza Yergeshova’yı 10-3 mağlup etti.
Üçüncü turda Slovenya'lı Franka Anic'i 4-1 yendi.
Çeyrek finalde Fransız Haby Niare'yı 2-1 yendi.
Nur Tatar, yarı finalde Kolombiyalı Katherine Dumar ile karşılaşacak.

 

 *******

 

Dünya Taekwondo Şampiyonası  2.  Gün

49 KG Rukiye Yıldırım: ELENDİ
ilk turda pas çekerek maç yapmadan tur atladı.
ikinci turda Şili’li Francisca Rios'u 8-2 yendi.
Üçüncü turda, Sırp Tijana Bogdanovic'e 4-1 yenilerek elendi.

74 KG Berkay Akyol: ELENDİ
ilk turda Tayland’lı Sila-On Peerathep'ye 6-5 yenilerel elendi.

 

 

Dünya Taekwondo Şampiyonası  1.  Gün

46 KG Ayşe Beyza Yıldız: ELENDİ
ilk turda Yunanlı Ioanna Koutsou'yu 2-0 mağlup etti.
ikinci turda Tayvanlı Wan Ting Lin'e 5-3 yenilerek elendi.

58 KG Hüseyin Bezci: ELENDİ
İlk turda Kore’L, Gang-Min Cho’ya yenilerek elendi.

 

 

 

Sporcularımızın Müsabaka Programı :

12 Mayıs - Ayşe Beyza Yıldız (46) - Hüseyin Bezci (58)

13 Mayıs - Rukiye Yıldırım (49) - Berkay Akyol (74)

14 Mayıs - Nur Tatar (67) - Servet Tazegül (68)

15 Mayıs - Hatice Kübra Yangın (53) - Nafia Kuş (+73) - Mehmet Dolaş (54)

16 Mayıs - Furkan Asena Aydın (73) - Serdar Yüksel (87) - Ali Sarı (+87)

17 Mayıs - Dürdane Altunel (57) - Ömer Ramazan Evez (63)

18 Mayıs - İrem Yaman (62) - Yunus Sarı (80)

(Son gün yapılacak müsabakalar hariç, her sıkletin yarı final ve final müsabakaları bir gün sonra yapılacaktır.)

 

2015 05 wtc rusya ali sahin 01

Ali Şahin
Teknik Direktör

2015 05 wtc rusya bayanlar01

 

 

2015 05 wtc rusya erkekler01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


koyuncuspor.net