x2015 05 iremyaman 01Bayanlar 62 kiloda mücadele eden İrem Yaman,finalde ise İspanya’dan Marta Calvo Gomez'i 14-4 yenerek 62kg Bayanlar Dünya Şampiyonu oldu.Büyük bir mutluluk yaşayan genç sporcu, Türk bayrağıyla salonda tur attı.

 

koyuncusportv 021

 2015 05 iremyaman 01

İREM YAMAN DÜNYA ŞAMPİYONU

Milli Tekvandocu İrem Yaman, Dünya Tekvando Şampiyonası’nda bayanlar 62 kilo finalinde İspanyol Marta Calvo Gomez’i 14-4 mağlup ederek altın madalya kazandı.

Rusya’nın Chelyabinsk kentinde devam eden Dünya Tekvando Şampiyonası’nın son günü Türkiye adına bayanlar 62 kiloda İrem Yaman ve erkekler 80 kiloda Yunus Sarı tatamiye çıktı.

Bayanlar 62 kiloda mücadele eden İrem Yaman, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda İran’dan Izad Shokraneh ile karşılaştı. Normal süresi 2-2 sona eren karşılaşmayı altın vuruşla kazanan milli sporcu, üçüncü turda ev sahibi Rusya’dan Daria Adamiak ile eşleşti. Rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen İrem Yaman, Daria Adamiak’ı 19-7 teknik üstünlükle yenerek çeyrek final vizesi aldı. Çeyrek finalde Tayvan’dın Ching-Yi Lin ile karşılaşan İrem Yaman’ın karşılaşması 2-2’lik eşitliği ardından altın vuruşa gitti. Rakibini altın vuruşla mağlup eden İrem Yaman, yarı finale yükselerek madalyayı garantiledi.

Yarı finalde Belarus’tan Viktoryia Belanouskaya ile karşılaştı. Rakibi karşısında baştan sona üstün bir performans gösteren İrem Yaman, rakibini 9-0 yenerek adını finale yazdırdı. 18 yaşındaki genç tekvandocumuz, finalde ise İspanya’dan Marta Calvo Gomez ile eşleşti. Güçlü rakibi karşısında çok iyi bir mücadele sergileyen İrem Yaman, karşılaşmadan 14-4 galip ayrıldı ve Dünya Şampiyonu oldu. Büyük bir mutluluk yaşayan genç sporcu, Türk bayrağıyla salonda tur attı.

 

 

2015 05 iremyaman 04

 

Bakan Çağatay Kılıç’tan İrem Yaman’a Tebrik

 

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:
“Rusya’da 12 Mayıs tarihinden itibaren devam eden Dünya Tekvando Şampiyonası’nı n son gününde zafer temsilcimiz İrem Yaman’ın oldu. Kardeşimiz İrem’in başarısı milletimizin ve ülkemizin zaferidir. Genç sporcumuzu kazandığı bu önemli başarıdan dolayı tebrik ederken, bize yaşattığı gurur ve mutluluk için kendisine teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki İrem Yaman, elde ettiği başarıyı gelecekteki spor kariyerinde de devam ettirerek, yetişecek olan genç nesillere örnek olur.”
 

ŞAMPİYONAYI 4 MADALYA İLE TAMAMLADIK


Türkiye, Dünya Tekvando Şampiyonası’nı 2’si altın, 1’i gümüş ve 1’i bronz olmak üzere 4 madalya ile tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı. Şampiyonada erkekler 68 kiloda Servet Tazegül ve bayanlar 62 kiloda İrem Yaman altın madalya kazanırken, bayanlar 67 kiloda Nur Tatar gümüş,artı 73 kiloda Nafia Kuş ise bronz madalyanın sahibi oldu.

 

2015 05 iremyaman 02

 

 

 

2015 05 iremyaman 03

 

 

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5