zekeriya tutarxTürkiye Taekwondo Federasyonu Asbaşkanı Zekeriya Tutar, geçirdiği kalp krizi sonucu 55 yaşında vefat etti. Tuzla Devlet Hastanesine yoğun bakıma alınan Tutar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Taekwondo Videoları Haberleri
zekeriya tutar

 

Türkiye Taekwondo Federasyonu Asbaşkanı Zekeriya Tutar, geçirdiği kalp krizi sonucu 55 yaşında vefat etti. Cumartesi ve Pazar günleri Antalya’da federasyonun yönetim kurulu toplantısına katılan Zekeriya Tutar, Pazar akşamı döndüğü İstanbul’daki evinde kalp krizi geçirdi. Tuzla Devlet Hastanesine yoğun bakıma alınan Tutar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Üç dönemdir Türkiye Taekwondo Federasyonunda asbaşkanlık görevini yürüten Zekeriya Tutar, Tuzla Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kızılay Yönetim Kurulu Üyeliklerinin yanı sıra AK Parti ve Refah Partisinde aktif siyaset yapmıştı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Zekeriya Tutar’ın vefatıyla ilgili yayınladığı taziye mesajında, “Kelimelerin anlamını yitirdiği noktadayım. Daha dün sabah birlikte Federasyonumuz için omuz omuza verip çalıştığım, yol ve dava arkadaşım, Federasyonumuzun Asbaşkanı Zekeriya Tutar’ı maalesef kaybettik. Değerli kardeşim, kısa bir süre önce bu dünyayı misafirhane gibi görüp ayırt etmeden herkesi sevmek gerektiğini yazmıştı. Kendisini bildim bileli de böyle yaşadı. Hem çok değerli bir spor adamı hem de çok değerli bir insandı. Kimseyi üzmeyen, kırmayan, hep yapıcı olmaya gayret eden bir kişiydi. Yeri asla dolmayacak bir arkadaşımdı. Kendisini her zaman güzellikleriyle anacağız. Kıymetli dostuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, başta ailesi ve sevenleri olmak üzere camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Zekeriya Tutar'ın naaşı, Tuzla Evliya Çelebi Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Pendik Kurtköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze namazına Tutar'ın ailesi ve sevenlerinin yanı sıra Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, federasyon yönetim kurulu üyeleri, antrenör ve hakemler katıldı.

www.koyuncuspor.com site yönetimi olarak Federasyon Başkanımız Metin Şahin başta olmak üzere, Ailesine ve tüm taekwondo camiasına başsaglıgı diliyoruz.