x2015 07 derya esme 2Edirne Belediye Spor Kulübü sporcusu Derya EŞME 13 Temmuz pazartesi günü Konya’da yapılan Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde rakiplerini yenerek Yıldızlar Dünya Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

 

koyuncusportv 021
2015 07 derya esme 01

 

ŞAMPİYON TEKWONDO’CUMUZ DÜNYA ŞAMPİYONASINDA

          
2015 yılında yıldız bayanlar 41 kg’da önce Türkiye Şampiyonu olan, ardından Avrupa Şampiyonası seçmesini kazanarak milli taekwondocu olan ve Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Edirne Belediye Spor Kulübü sporcusu Derya EŞME 13 Temmuz pazartesi günü Konya’da yapılan Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde çeyrek finalde Ankara’lı rakibini 9-2, yarı finalde diğer Ankara’lı rakibini 14-2 ve finalde Samsun’lu rakibini 9-1 yenerek      23-26 Ağustos tarihlerinde Güney Kore’de yapılacak olan Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkı elde etti.                           

          

2015 yılında sıkletinin en iyi sporcusu olduğunu bir kez daha ispatlayan ve taekwondo branşında Dünya Şampiyonasında yarışacak ilk Edirne’li sporcu olarak ilimiz spor tarihine geçecek olan Derya EŞME “tek hedefim Dünya Şampiyonasında final oynamak” dedi.

          

Milli sporcunun antrenörü Metin EŞME ise seçmenin ardından Edirne’ye döner dönmez basına yaptığı açıklamada şunları söyledi “6 yaşından bu yana 8 yıldır kesintisiz taekwondo sporu yapan Derya çalışmalarının karşılığını almaya devam ediyor. O örnek bir sporcu çünkü bu yıl 8. Sınıf öğrencisi olarak girdiği TEOG sınavlarından da çok yüksek puan alarak en iyi Liseye girmeye de hak kazandı. Buradan tüm sporcu velilerine seslenmek istiyorum. spor asla eğitime zarar vermez, engellemez, Derya 2015 yılında hem dersaneye gitti hem antrenmanlarını aralıksız sürdürdü. Hem Türkiye Şampiyonu oldu hem de Lise giriş sınavlarında çok yüksek puan aldı. Öz yeğenim olması, soyadımı taşıması benim gururumu ikiye katlıyor aynı zamanda. Edirne’ den Dünya Şampiyonasında yarışacak olan ilk taekwondocu olması güzel ama bizi asıl mutlu edecek olan onun dünya şampiyonasından ilimize ilk madalya getirecek taekwondocu olduğunu görmek olacak. Baştan beri tüm gücümüzle bu hedefe odaklanarak çalışıyoruz ve bunu inanıyoruz.

 

Derya bayram ertesi milli takım kampına katılmak için Ankara’ya gidecek ve yarışmalardan beş gün önce Kore’ye hareket edecekler. Bu büyük başarının arkasındaki diğer en büyük pay ise kulübümüz Edirne Belediye Spor. Türkiye’nin en büyük amatör spor camialarından biri olan olimpik spor branşı taekwondoya yıllardır yatırım yapan, tüm yöneticilerinin üzerimize titrediği, başarıyı sürekli ödüllendiren ve yarışmalarda takımımızın başarılı olabilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Edirne Belediye Sporun Başkanı da olan Belediye Başkanımız Recep GÜRKAN desteğini sürekli hissettirerek motivasyonumuzu hep yüksek tutuyor. Takımımızın bağlı olduğu birimin başı olan Başkan Yardımcımız  Çiğdem GEGEOĞLU ise sporcularımıza gerçek bir abla, ona olan sevgileri bambaşka. Bu yüzden mutluluğumu perçinleyen başka bir şeyde onların bu ilgi ve desteklerine büyük başarılarla karşılık verebiliyor olmak. İyi ki Belediye Sporluyuz.”

2015 07 derya esme 02

 

 

2015 07 derya esme 03

 

 

2015 07 derya esme 05

 

 

2015 07 derya esme 04