x2015 08 azerbaycan mamak bld 01Belediye Başkanı Mesut Akgul'un destekleriyle, Mamak Belediyesi Spor Kulübünün İkincisini düzenlediğini Azerbaycan, Türkiye Taekwondo dostluk kampı bugün kapanış müsabakaları ile tamamlandı.

 

koyuncusportv 121
2015 08 azerbaycan mamak bld 01

 AZERBAYCAN -TURKİYE TAEKWONDO DOSTLUK KAMPI SONA ERDİ

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgul'un destekleriyle Mamak Belediyesi Spor Kulübünün İkincisini düzenlediğini Azerbaycan, Türkiye Taekwondo dostluk kampı bugün kapanış müsabakaları ile tamamlandı.

Amatör sporşları verdiği büyük destek nedeniyle Mamak ve Ankaralı spor severler tarafından çok sevilen ve takdir edilen Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL'ün destegiyle taekwondo branşında bir çok madalya ve derece kazanan Mamak Belediyesi Taekwondo Spor Kulubü Azerbaycan- Türkiye arasında yeni dostluk köprüleri inşa ediyor. Mamak Belediyesi Taekwondo Kulubü ve Milli Takım Antrenörü Sezai Yalçın Konuyla ilgili yaptıgı açıklamada şunları söyledi.

"Sayın başkanımızın destekleriyle Azerbaycan ve Türkiye arasındaki dostluk ve kardeşlik köprülerini daha kuvvetlendirmek ve geliştirmek adına her yıl Azerbaycan dan Taekwondocu kardeşlerimiz Türkiye ye Mamak İlçemize gelerek misafirimiz oluyorlar. Bu seneki kampımız bir hafta sürdü.

Ankaramıza  gelen Azerbaycanlı 2 Antrenör ve 10 sporcudan oluşan Azeri kardeşlerimizi  velilerimiz kendi evlerinde agırladı. Her sporcumuz kendi partnerini kendi evine misafir etti. 45kg sporcumuz, 45kg azeri sporcuyu, 68kg sporcumuz , 68kg da dövüşen Azeri sporcu kardeşimizi evine misafir etti. Taekwondo Dostluk Kampındaki çalışmalarımıza  Azerbaycan dan Abdullayev cavid hocamızın  Qax taekwondo klubu ,  Agayev Sadiq hocamizin Masalli taekwondo klubu, Ayşenur Taşbakan hocamizin Ankara Pursaklar  Ego spor kulübü  , Ahmet ve Şaban Söylemez hocalarımızın TCDD spor kulübü , Erdem Yalçın hocamizin Yalçın spor kulübü  ve Mamak Belediyesi spor kulübümüzün  sporcuları katıldı.

Kamp ve Çalışmalar hem bizim için , hemde Azeri kardeşlerimiz için çok faydalı oldu. Eksiklerimizi gördük. Birebir müsabakalarla sporcularımızın müsabaka eksiğini tamamlamış olduk. Yeni dostlar, yeni kardeşler kazandık. Sonuçta tüm müsabakalarda Kardeşlik ve Dostluk Galip geldi. Kazanan dostluk ve kardeşlik oldu.

Dostluk kampına ve Tüm çalışmalarımza her zaman destek olan Belediye Başkanımzı sayın Mesut Akgül'e, Tüm sporcu velilerimize, Azerbaycan dan Abdullayev cavid hocamıza ve sporcularına, Agayev Sadiq hocamiza ve sporcularına, Ayşenur Taşbakan hocamiza ve sporcularına, Ahmet ve Şaban Söylemez hocalarımıza ve sporcularına, Erdem Yalçın hocamıza ve Yalçın spor kulubü sporcularına ve Tüm Katılımcılara  çok Teşekkür Ederim.

 

2015 08 azerbaycan mamak bld 02

 

 

2015 08 azerbaycan mamak bld 04

 

 

2015 08 azerbaycan mamak bld 05

 

 

2015 08 azerbaycan mamak bld 06

 

 

2015 08 azerbaycan mamak bld 08

 

 

2015 08 azerbaycan mamak bld 09

 

 

2015 08 azerbaycan mamak bld 03