x2015 09 tkd fed logoKulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 27-30 Kasım 2015 tarihleri arasında Konya'da Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Spor Salonunda yapılacak.

2015 10 koyuncuspor tv

Külüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 27-30 Kasım 2015 tarihleri arasında Konya'da yapılacak.

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2015 Yılı Faaliyet Programında yer alan Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası 27-30 Kasım 2015 tarihleri arasında Konya'da yapılacak.

Müsabaka Adı : Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası

Müsabaka Tarihi : 27 - 30 Kasım 2015

Müsabaka Yeri : Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Spor Salonu - Konya

1. Kulüpler Türkiye Şampiyonası ferdi eleme sistemine göre yapılacaktır.

2. Her kulüp; Erkek ve Bayanlar kategorisinde birer takımla iştirak edecektir. (İsteyen Kulüp sadece Erkekler veya sadece Bayanlar kategorisinde de katılabileceklerdir.)

3. Kulüp takımları Şampiyonaya her sıklette 1 kişi olmak üzere erkeklerde en az 6, bayanlarda ise en az 5 sporcu olmak üzere en fazla 8 erkek 8 bayan sporcu ile iştirak edebilecektir. Tartılar tüm sıkletlerde teknik toplantıdan sonra yapılacaktır. Tartıda bu sayıların altına düşmesi halinde o takım müsabakaya alınmayacaktır. Ayrıca tartıdan geçen sporcular müsabakalara mutlaka çıkacaklar, çıkmadıkları takdirde, erkeklerde en az 6, bayanlarda ise en az 5 sporcu ile Kulüpler Türkiye Şampiyonasına katılma şartını yerine getirmiş sayılmayacaklardır.


4. Müsabakalara Erkeklerde ve Bayanlarda en az Kırmızı Siyah Kuşak derecesine sahip 15 yaş ve üzeri sporcular katılabilecektir. (2000 ve daha aşağı doğum tarihli sporcular.)

5. Lisanslar 2015 yılı için vizeli olup; kesinlikle KULÜP LİSANSI olacaktır.

6. Kulüpler Yabancı uyruklu sporcularda yarıştırabilecek yabancı sporcu kontenjanı Erkeklerde 3, Bayanlarda 3 kişiden fazla olamayacaktır

7. Puanlama

- Altın madalya 7 puan,

- Gümüş madalya 3 puan

- Bronz madalya 1 puan olarak dikkate alınacaktır.

Puanların beraberliği durumunda takım sıralamasında;

* Öncelikle altın madalya sayısı,

* Yine beraberlik söz konusu ise gümüş madalya sayısı ve nihayetinde bronz madalya sayısı dikkate alınacaktır.

Beraberliğin yukarda belirtilen kriterlere rağmen devam etmesi durumunda ise;

* İştirakçi müsabık sayısı

* Ağır sıklet kategorisinde yapılan müsabakalarda elde edilen yüksek puanlar göz önünde bulundurulacaktır