x2015 03 18mart 0122 Mart 2015 Pazar günü yapılan Çanakkale zaferinin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde 18 Mart Deniz Zaferi Marmara Taekwondo Şampiyonası Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Kırklareli illerinden 168 sporcunun kıyasıya bir mücadele verdiği Şampiyona da iki kortta yapılan maçlarla mükemmel mücadelelere şahit olduk.

 

koyuncuspor 139


2015 03 18mart 01

18 MART DENİZ ZAFERİ MARMARA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI YAPILDI

18 Mart Deniz Zaferi Taekwondo Şampiyonası 5 İlden 14 kulüp katılımı ile Çanakkale Anafartalar spor salonu’nda gerçekleştirildi.

            Konuyla ilgili olarak, Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan ALTUNIŞIK’ın verdiği bilgiye göre;

           “22 Mart 2015 Pazar günü yapılan Çanakkale zaferinin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde 18 Mart Deniz Zaferi Marmara Taekwondo Şampiyonası Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Kırklareli illerinden 168 sporcunun kıyasıya bir mücadele verdiği Şampiyona da iki kortta yapılan maçlarla mükemmel mücadelelere şahit olduk.

            Şehitler diyarı Çanakkale’mizde her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz bu tür şampiyonalar sporcularımızın teknik, taktik ve tecrübelerinin artması açısından hem Taekwondo camiası için hem de sporcularımız için önemli bir fırsat olmaktadır. Performansları gelişmekte, bilgi ve görgüleri artmaktadır. Aslında bu tür şampiyonaları daha sık gerçekleştirmemiz doğru bir yaklaşım olacaktır ve bunu da gerçekleştirmeye çalışıyoruz, hemen hemen her ay ilimizde taekwondo şampiyonası yapmaktayız  

Bu tür şampiyonalar 2015 yılı faaliyet programında yer alan Gençler, Yıldızlar ve Minikler Türkiye Şampiyonaları öncesi, bu şampiyonaya katılacak sporcularımız açısından çok daha önemlidir. Onlar için bilgi, beceri ve tecrübelerini arttırmak, heyecanlarını yenme konusunda büyük önem arz etmektedir.

       Taekwondo İl Temsilciliği olarak bu yöndeki etkinliklerimiz devam etmektedir ki buda bizim asli görevimizdir. Ayrıca bu yıl Yıldızlar kategorisinde yapılacak olan Yıldızlar Avrupa ve Dünya şampiyonaları bizim için çok önem taşımakta ve sporcularımızı bu doğrultuda geliştirerek milli takıma gönderme amacındayız. Bu hedefimize ulaşmak için tüm imkanlarımızı sporcularımızın daha iyi yerlere gelmeleri için seferber ediyoruz, edeceğiz.

2015 03 18mart 02

 

18 MART DENİZ ZAFERİ MARMARA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI SONUÇLARI

2015 03 canakkale sonuc