x2016 servet ameliyat 04Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Taekwondocu Servet Tazegül, sol ayak bileğinden başarılı bir ameliyat geçirdi.

2018 12 02 koyuncuspor tv
2016 servet ameliyat 01

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Taekwondocu Servet Tazegül, sol ayak bileğinden başarılı bir ameliyat geçirdi. Servet Tazegül, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na tam olarak hazır olacağını söyledi.

Yaklaşık 6 aydır sol ayak bileğinde sıkıntı yaşayan Servet Tazegül, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na doğrudan katılma şansını zora sokmamak adına sakat olarak müsabakalara katılmıştı. 2016 kotasını cebine koyan milli taekwondocuya Ankara Liv Hospital’de Prof. Dr. Ali Öznur tarafından başarılı bir ameliyat yapıldı. Sol ayak bileğinden "eklem faresi" ameliyatı geçiren Servet Tazegül’ün bileğinden 3 kemik parçası çıkarıldı. Kısa bir süre içinde taburcu olması beklenen milli taekwondocunun daha sonra yapılacak kontrollerinin ardından spora başlama zamanı belirlenecek.

“OLİMPİYAT OYUNLARINDA KÜRSÜYE ÇIKACAĞIMA İNANIYORUM”

Ameliyatının ardından açıklamalarda bulunan Servet Tazegül, “Ameliyatım çok başarılı geçti. Yaklaşık 6 aydır ayak bileğimde bir sıkıntı yaşıyordum. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları kotasını riske atmamak adına turnuvalara bu şekilde katılmak zorunda kaldım. Bu nedenle ameliyatımı erteledim. Kotayı aldıktan sonra da doktorlarımızla doğru teşhisi koyup ameliyatı gerçekleştirdik. Ayak bileğimin kitlenmesine neden olan parçalar çıkarıldı. Gerçekten acı çekerek müsabakalara katıldım. İnşallah bundan sonra ağrı çekmeyeceğim. Avrupa şampiyonasına ve olimpiyat oyunlarına yetişeceğime inanıyorum. Yetişemeyecek olsam bu riski almazdık. Hızlı toparlayan bir sporcuyum. İlk defa sakatlık yaşamıyorum.  Bu süreçte federasyonumuz ve başkanımız Metin Şahin her türlü desteği verdi. Hedefim belli. Olimpiyat oyunlarında yeniden kürsüye çıkacağıma inanıyorum. İnşallah rengi de altın olur” dedi.

 

2016 servet ameliyat 02

 

“SERVET ACI İÇİNDE ÇOK MÜSABAKAYA ÇIKTI”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Servet Tazegül’ü ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Ameliyat süreci içinde bizden ilgisini esirgemeyen ve takip eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç olmak üzere kendisinin nezdinde tüm spor teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Servet bu yıl içinde büyük fedakarlıklar yaptı. Bunlar kamuoyuna yansımadı. Acı içinde çok maça çıktı. Kaybettiği zaman ‘Ne oluyor, Servet nasıl maç kaybeder ?’ gibi sorular soruldu. Servet’in de bir insan olduğu düşünülmedi. Tek hedef olimpiyat oyunlarına doğrudan gitme hedefiydi. Daha önce ameliyat olsa bu riske girilmiş olunurdu. Servet, bu dönemi en iyi şekilde atlattı. Kendisini tebrik ediyorum. Bu süreçte yanında olan teknik direktörümüz Ali Şahin’i de kutluyorum. Servet, artık daha iyi hareket edecek.  2012’de olduğu gibi 2016 yılında da en iyisini yapmaya çalışacak. Hem Servet hem Nur hem de olimpiyat elemesine katılacak sporcularımızın en iyi sonuçları alacağını ve al bayrağımızı göndere çekeceğine inanıyorum. Bizden ilgi, alaka ve duasını esirgemeyen halkımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Ali Öznur da, “2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na hazır olacak. Ben çok umutluyum. Servet Tazegül’ün yeniden Türkiye’nin gururu olacağına inanıyorum. Ayakla ilgili bir sıkıntısı kalmadı. Kendisine olan inancıyla en kısa süre içinde eski haline kavuşacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

2016 servet ameliyat 04

 

 

2016 servet ameliyat 03