x2015 03 yunus 01 1. Olimpik Kategoriler Avrupa Taekwondo Şampiyonasının 3. gününde Yunus Sarı 80 kiloda Yunus Sarı ilk turda maç yapmadı.İkinci turda Portekizli Fernandes, Michel'i 3-1, Çeyrek finalde Ukraynalı Chaika, Sergii'i 2-1, Yarı Finalde Rus Albert Gaun'u 5-5 beraberlikten sonra altın vuruşla yendi.Finalde Ermenistan'dan Erman Yaramyan müsabakaya çıkmayınca Yunus şampiyon oldu.

 

koyuncuspor 139


 

ve 1 Altın Madalya da Yunus Sarıdan

İlk kez düzenlenen 1. Olimpik Kategoriler Avrupa Taekwondo Şampiyonasının 3. gününde Yunus Sarı 80 kilodaki efsane sporcuları yenerek Altın madalya kazandı.

Yunus Sarı ilk turda maç yapmadan tur atladı. İkinci Turda İkinci turda Portekizli Fernandes, Michel'i 3-1, Çeyrek finalde Ukraynalı Chaika, Sergii'i 2-1, Yarı Finalde Rus Albert Gaun'u 5-5 beraberlikten sonra altın vuruşla yendi. Finalde Ermenistan'dan Erman Yaramyan müsabakaya çıkmayınca Yunus şampiyon oldu.

67kg da ülkemizi temsil eden Nur Tatar İlk turda maç yapmadan tur atladı. İkinci turda Polonyalı Krzemieniecka, Aleksandra'yı çekilme ile yendi. Çeyrek finalde Rus Zhivotkova, Arina'ya 6-6 beraberlikten sonra altın vuruşla yenilerek elendi.

BAŞKAN ŞAHİN: “PUANLAR OLİMPİYAT İÇİN”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, ilk 3 günde 3 altın madalya kazanarak önemli bir başarı elde ettiklerini söyleri. Başkan Şahin, “Burada Avrupa’nın en güçlü ülkeleri mücadele ediyor. Güçlü ülkeler arasında ilk 3 günde 3 altın madalya kazanarak gücümüzü gösterdik. Bugün altın madalya kazanan Yunus Sarı, son dönemdeki performansıyla bunun sinyallerini veriyordu. Burada çok güçlü rakiplerini geçerek altın madalyaya ulaştı.

Kendisini ve başta teknik direktörümüz Ali Şahin başta olmak üzere tüm teknik ekibimizi kutluyorum. Bu bir takım oyunu. Biz de teknik ekip ve sporcularımız olarak olimpiyat oyunlarını hedefliyoruz. Tüm puanlar 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları için” ifadelerini kullandı.

Şampiyonanın son gününde erkekler +80 kiloda Ali Sarı ile bayanlar +67 kiloda Furkan Asena Aydın ve Nafia Kuş mücadelesi yapacak.

2015 03 yunus 00

 

 

2015 03 yunus 01

 

 

2015 03 yunus 02

 

 

2015 03 yunus 03

 

 

2015 03 yunus 04

 

DİKKAT:  Resimleri büyütmek için lütfen resimlerin üzerine tıklayın