X2016 01 spora 01“Spora Bir Adım” projesi ile ilk dönem eğitim gören sporculardan kuşak sınavda başarılı olanlara sertifikaları dağıtıldı.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 01 spora 01

“SPORA BİR ADIM” PROJESİ 1. DÖNEMİ SONA ERDİ

“Spora Bir Adım” projesi ücretsiz Taekwondo eğitimi alıp kulüplerin alt yapı ihtiyacını karşılamak ve yeni neslin spor yapma alışkanlığını kazanması için TRAKYA AKADEMİ SPOR KULÜBÜ ana sponsorluğunda hayat bulmuştur. “Spora Bir Adım” projesi ile ilk dönem eğitim gören sporcularına, gördükleri eğitimleri konu alan sınav 17.01.2016 Pazar günü Ekrem Demiray Kapalı Spor Salonunda yapıldı ve başarılı olan sporculara sertifikaları dağıtıldı.

Trakya Akademi Spor Kulübü Başkanı Murat TERTİBİM verdiği demeçte: “Bugün “Spora Bir Adım” projesi kapsamında eğitim verdiğimiz sporcularımızın birçoğuna, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterileri için kısa süre ücretsiz Taekwondo eğitimi vermiştik. O günlerde gözlerindeki spor aşkını ve taekwondo sevgisini görmüştüm.

Bu çocuklarımıza spor yapma alışkanlığı kazandırmak, kulüplerin alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak ve Edirne ilimizi temsil edip Türkiye Taekwondo Milli Takımımızda uzun yıllar görev alabilmeleri için elimizden gelen imkânları kullanmak gerekliliğini fark ettim. Bu sebeplerle uzun uğraşlar sonucunda projeyi hayata geçirmeye başladık.

Tabi ki bu süreç bizim için hiç kolay olmadı. Proje kapsamında kullanılacak malzeme, kıyafet, antrenman salonu, yazılı-görsel materyallerin hazırlanması için oldukça maliyet ortaya çıkmaktaydı. Birçok kuruma başvurmamıza rağmen gerekli desteği göremedik. Fakat Edirne Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Sayın İbrahim ACAR ve Müdürü Sayın Lütfü ÖZKÖSE her zaman gönülden yanımızda oldular ve desteklerini esirgemediler.

Edirne Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’la da proje başlamasından önce görüşüp, destek ve görüşlerini almıştık. Zaten kendiside Edirne halkı ve çocuklarımız için sürekli bu tür projeleri desteklemekte ve gerekli desteği vermektedir. Ancak yoğunluğundan dolayı tekrar görüşme şansımız olmadı.

Belediye Başkanımızın Edirne’mizin gelecek nesilleri için gerçekleştirdiğimiz bu projeye desteklerini esirgemeyeceğine eminiz. Tabi ki bu zorlu süreç maliyetler, engeller bizleri yıldırmadı ve yolumuzdan alıkoymadı. Trakya Akademi Spor Kulübü yöneticileri, üyeleri, antrenörleri olarak her türlü zorluğa rağmen projeyi hayata geçirdik ve 3 aylık süreci (1.dönem) geride bıraktık.

 

2016 01 spora 03

 

Proje kapsamında toplamda 110 sporcumuzu üç guruba ayırarak 3 ay boyunca taekwondo eğitimi verdik. Sonrasında velilerimizin de katılımıyla sporcularımızı sınava tabi tuttuk. Üç aylık eğitimleri öncelikle spor sevgisi, salon kuralları, arkadaşlarıyla ilişkisi, okul disiplini, aile ve büyüklerine saygı ve taekwondo temel tekniklerinden oluşmaktaydı.

Bu sınav sonucunda ailelerini, öğretmenlerini ve antrenörlerinin gururlanmasını sağlayarak sertifika almaya hak kazandılar. Birinci dönem sonucunda sömestr tatili boyunca oyunlar ön planda olacak şekilde eğitimlerine devam edip tatil sonrası taekwondo eğitimleri yoğunlaşarak devam edilecekler.

 
Proje gerçekleştirme aşamasında aynı zamanda kulüp bünyemizde bulunan büyükler, gençler, yıldızlar, minikler ve minik altı altyapı sporcularımız antrenmanları devam etmektedir. Proje kapsamında taekwondo eğitimi alan sporcularımız sık sık birlikte antrenman yaparak gelişimlerini artırmaya çalışıyoruz.

Bu bağlamda kulüp sporcularımızın da proje sınavıyla aynı anda kuşak sınavını gerçekleştirdik. Ailelerinde katılımıyla Edirne Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve tadilat yapılarak yenilenen "Ekrem Demiray Kapalı Spor Salonun"da sınavımızı gerçekleştirdik.

Ekrem Demiray Kapalı Spor Salonunun yenilenmesinde gerekli çalışmayı yapan Edirne Gençlik Hiz. Spor İl Müd. Sayın Serhat OCAK’ a ve spor salonunun kullanılma aşamasında sürekli titiz çalışmalar yapan Spor Servisi Müdürü Sayın Murat Ulaştır’ a, her yaptığımız organizasyonda yanımızda olan Taekwondo Branş Antrenörü Yasin Nas’ a teşekkür ederiz.” dedi.

 

2016 01 spora 02

 

 

2016 01 spora 05

 

 

2016 01 spora 04