x2016 01 hasan altunisikÇanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık kamuoyuna bir açıklama yayınladı.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 01 hasan altunisik

 

ÇANAKKALENİN TAEKWONDODAKİ BAŞARISINI HAZMEDEMEYENLER YİNE SAHNEDE

Birileri her zaman olduğu gibi Çanakkale Taekwondosunun başarılarını içine sindiremediği gibi Çanakkale’nin Taekwondodaki başarılarını görmezden gelerek başarılarımıza gölge düşürme girişimiyle sahnedeler. Altın çağını yaşayan ve başarıdan başarıya koşan Çanakkale taekwondosu 2014 ve 2015 yıllarında bu spora Çanakkale’nin spor tarihinde bir ilki yaşatan ve taekwondo sporunda dünya üçüncüsü ve Avrupa şampiyonu yetiştiren her alanda söz sahibi olan Çanakkale Taekwondosunun başarılarını görmezden gelmek büyük bir vefasızlıktır, bu spora yapılabilecek en büyük hainliktir.


Bu kişiler kimlerden bu gücü alarak etrafta taekwondo ve taekwondo il temsilciliği hakkında atıp tutuyorlar
 

Taekwondo il temsilcisi Hasan Altunışık biz her zaman eleştirilere açığız en iyisini yaptığımız iddiasında da değiliz, olumlu yapıcı eleştirilere her zaman açığız ancak bizim almış olduğumuz başarıları görmezden gelerek başarısızmışız gibi söylemlerle kulisler yapmak büyük haksızlıktır, insafsızlıktır. Altunışık birileri her zaman olduğu gibi Çanakkale Taekwondosunun ve taekwondo il temsilcisi şahsımın bu alanda başarısız olduğunu ve yetkisi olmadığı halde taekwondo il temsilcisini değiştireceklerini her alanda söyleme cüretini göstererek aklı sıra benim şevkimi heyecanımı kırma  girişimleri içerisinde yer almaktadırlar ben taekwondo il temsilcisi olarak bu koltukta ebedi kalma gibi bir düşünceye de sahip değilim. Ama bu sporu Çanakkale’de ve Türkiye genelinde söz sahibi yapan Çanakkale Taekwondosunun çağ atlatan ve başarıdan başarıya koşturan gecesini gündüzünü bu alanda var gücüyle çalışan şahsıma böylesi sözleri sarf etmek bence vefasızlıktır.


Bu kendini bilmez kişiler sporcularımın ve sporcu velilerimizin kafasın karıştırma girişimleri içerisindeler


Altunışık sözlerine söyle devam etti: ”Taekwondo sporunda Dünya üçüncüsü, Avrupa şampiyonu ve Türkiye şampiyonu olmuş sporcularımıza böylesi ahlaksız sözler ve onlara yapılan vaatlerle hatta şahsım için taekwondo il temsilciliğinden de alınacak zaten diyerek sporcularımı ve velilerimizi kandırarak kendi taraflarına çekme girişimleri içerisinde yer alıyorlar. Bu sporcularım böylesi büyük başarılara imza almadan önce neredeydiniz siz diye sormazlar mı insana ben buradan bu kişileri ahlaklı ve dürüst olmaya davet ediyorum ben var oldukça Çanakkale taekwondosu dimdik ayakta ve başarılar almaya devam edeceği inancındayım”  dedi.


Aldığımız başarılar ortadadır takdir kamuoyunundur başarılar devam edecektir.


İl temsilcisi Altunışık "2015 yılında Çanakkale’de en büyük organizasyonumuzu gerçekleştirerek Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı etkinlikleri kapsamında minikler Türkiye taekwondo şampiyonasını yaptık ve bu şampiyonaya 2300 sporcu idareci, Antrenör, hakem ve şampiyonaya gelen velilerle birlikte Çanakkale’de yaklaşık 3000 kişiyi ağırladık".

Yine ilimizde altı adet Marmara ve Trakya şampiyonaları yaparak sporcularımızı teknik taktik bilgilerini ve becerilerini geliştirmelerini sağlayarak bu yapılan şampiyonalarda takım halinde Çanakkale olarak şampiyon olmayı başardık.

2014 yılında Çanakkale’nin spor tarihinde bir ilki yaşatarak sporcum Emine GÖĞEBAKAN Azerbaycan’da yapılan Dünya Şampiyonasında Dünya üçüncüsü olarak ülkemizin ve Çanakkale’nin gururu olmuştur.

2015 yılında Fransa’da yapılan yıldızlar Avrupa şampiyonasında Sporcum Zeynep taşkın Avrupa şampiyonu olarak bayrağımızı göndere çektirip İstiklal marşımızı söyleterek ülkemizin ve Çanakkale’nin gururu olmuştur.

2015 Yılında 2 adet Uluslararası şampiyonluk elde ederek şanlı bayrağımızı göndere çektirdik.

2014-2015 yıllarında 9 adet Türkiye şampiyonluğu 2 adet Türkiye ikinciliği ve 5 adet Türkiye üçüncülüğü elde ederek Çanakkale Taekwondosunun Dünya, Avrupa ve Türkiye genelinde en iyi şekilde temsil etmeyi başardık.

2015 07 zeynep taskin 1

 

 

2015 09 kubilay ergun 01