x2016 02 emine gogebakan 0342 kiloda yarışan Anafartalar spor kulübü sporcumuz Emine GÖĞEBAKAN Gençler Türkiye Taekwondo şampiyonu olmayı başardı.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 02 emine gogebakan 01

26-31 Ocak 2016 tarihleri arasında Alanya’da yapılan Gençler Türkiye Taekwondo şampiyonasına Türkiye’nin değişik bölgelerinden 70 ilden 1820 sporcunun katıldığı şampiyonada idareci, antrenör, hakem ve sporcu ve ailelerle birlikte 2 bin kişinin üzerinde katılım oldu.

Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık “ Hasan Altunışık bu dev şampiyona bizim için ve tüm iller için çok önem arz etmekteydi çünkü burada şampiyon olan sporcular Almanya’da yapılacak olan Uluslararası taekwondo şampiyonasına ve Antalya’da yapılacak olan Turkish Open Uluslararası taekwondo şampiyonasına katılma hakkını kazanmış olacaktı, bu nedenden dolayı kıyasıya mücadelelere şahit olduk. Yapılan bu önemli organizasyona günde çift antrenman yaparak çok iyi hazırlandık ve çok çalıştık. Bunun karşılığında Emine GÖĞEBAKAN Türkiye şampiyonu olarak Uluslararası şampiyonalarına katılma hakkını kazanmış oldu.

Hasan Altunışık,  Şampiyonaya Çanakkale taekwondosu olarak üç sporcuyla katıldık.Şampiyonada favori olarak gösterilen bizdik ve iki maçımızı nakavt ile almak kaydıyla yedi maç alan 42 kiloda yarışan Anafartalar spor kulübü sporcumuz Emine GÖĞEBAKAN Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Sporcum Emine ortaya koyduğu mükemmel tekniklerle adeta izleyenleri büyüledi.

Altunışık "Sporcum Emine 2014 yılında Azerbaycan’da yapılan yıldızlar Dünya taekwondo şampiyonasında Dünya üçüncüsü olup Çanakkale’nin spor tarihinde bir ilki yaşatmıştı sporcumuz bu yıl bir üst kategori olan. Gençlerde şampiyon oldu gençler kategorisinde şampiyon olmak gerçekten zor ama sporcumuz zoru başararak Almanya’ya gitme vizesini almış oldu. Ben sporcumu bu başarılarından dolayı kutluyor daha büyük başarılara imza atacağı inancındayım” dedi.

Hasan Altunışık, Emine’nin hedefi bu yıl içerisinde yani 2016 yılında hedefimiz Dünya taekwondo şampiyonasına katılmak ve dünya şampiyonasında şampiyon olarak istiklal marşımızı okutmak olacaktır. sporcumuz bunu yapabilecek düzeyde ve yeteneğe sahip, inşallah bu başarıyı elde edeceği ne inanıyorum. Sporcumuz dünya üçüncüsü olduğu günden beri daha azimli daha gayretli çalışmalarına devam ediyor hedefinin büyük olduğunu ve dünya şampiyonu olacağına inanıyor emine teknik taktik bilgiyi ve becerilerini daha çok geliştirerek bu büyük hedefi aşacağı inancındayım ve kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum"dedi.

2016 02 emine gogebakan 03

 

 

2016 02 emine gogebakan 02

 

 

 

 


koyuncuspor.net

Reklam 6

Reklam 4

Reklam 2

Reklam 1

Reklam 5

Reklam 7