x2016 02 ergin tkd open 03Turkish Open'da Ergin Spor Kulubü sporcusu Rümeysa Nur Ergin Gümüş, Sinem Yalap Bronz madalya kazandı.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 02 ergin tkd open 02

TAEKWONDO DA ERGİN SPOR DAN GÜMÜŞ VE BRONZ

3. Uluslararası Taekwondo Turnuvası 14-17 Şubat 2016 Tarihlerinde Antalya/Belek’te Maritim Convention Center ’da gerçekleşti.

Avrupa çapında 70 ülkeden 1800 sporcunun katıldığı organizasyonda, Kırklareli’ni ERGİN SPOR KULÜBÜ Uluslararası organizasyonda 5 sporcu ile temsil etti.

Antrenör Gökhan YEŞİL ile katıldığımız Turnuvada Sporcularımız kürsüde yer almayı başardı ve bayrağımızı dalgalandırdı.

29 Kg Bayanlarda Ülkemizi ve İlimizi temsil eden ve önümüzdeki senelerde de İlimiz Taekwondosuna çok daha önemli başarılar kazandıracağına inandığımız sporcumuz Rümeysa Nur Ergin 1. Turda İngiliz Rakibini 5-3, Yarı Finalde Ukraynalı rakibini 6-4 yendi, Finalde İranlı Rakibi ile karşılaşan ve çekişmeli geçen müsabaka da ceza puanları ile rakibine 5-3 yenilen sporcumuz GÜMÜŞ MADALYA kazandı.

47 Kg sporcumuz Sinem Yalap 1.Turda Almanya’lı rakibini 12-8, Yarı Finalde Türkiye’den Rakibini 13-0 yenerek BRONZ MADALYA kazandı. İlimizi her sene olduğu yine başarı ile temsil eden sporcumuz madalya koleksiyonuna bir yensini daha ekledi.

Milli Takım Yolunda önemli bir adım daha atan sporcularımız, Bu sene katılacakları müsabakalar içinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Antrenör Savaş ERGİN ve Gökhan YEŞİL’in çalıştırdığı ERGİN SPOR KULÜBÜ alt yapısı ile de gelecekte bu başarıların devam edeceğini gösteriyor.

Uzun soluklu ve sabır gerektiren Taekwondo sporu ile çocuklarımıza yeni bir pencere açan. Hedef belirleyen Antrenörlerimiz, gecesini gündüzüne katarak çocuklarımızın hüznünü, sevincini, acısını, kazandıkları başarıların gururunu onlarla paylaşıyor.

Geçmiş yıllarda da önemli başarılar elde eden İlimiz Taekwondosu, ERGİN SPOR KULÜBÜ ile emin adımlarla yola devam ediyor.

Ergin Spor Kulübü olarak başarılı olan sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Tüm sporcularımızın Allah yolunu açık etsin.

NİCE BAŞARILARA..

2016 02 ergin tkd open 03

 

 

2016 02 ergin tkd open 04