x2016 02 nazmi guven 03Burhaniyeli Taekwondocular 1 Gümüş vs 4 bronz olmak üzere toplam 5 Avrupa derecesi kazanarak müthiş bir başarıya imza attılar.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 02 nazmi guven 01

AVRUPA KULÜPLER ŞAMPİYONASINDA BURHANİYE RÜZGARI

  4. Kulüpler Avrupa Şampiyonası yaklaşık 35 ülkeden 750 civarında sporcunun katılmıyla 18 - 20 Şubat 2016 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı. Burhaniye Taekwondo İhtisas  Kulübü sporcuları, Balıkesir’den sadece Burhaniyeli sporcuların katılma hakkı olduğu 4.  Avrupa  Kulüpler Taekwondo Şampiyonasına(4th European  Taekwondo Clubs Championships) katıldı.

  Burhaniyeli Taekwondocular  ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek   1 Gümüş, 4 bronz olmak üzere 5 Avrupa derecesi kazanarak müthiş bir başarıya imza attılar. Şampiyonada  Bayram BULUT Avrupa ikincisi olurken, Oğuz Yiğit ÜNAL, Duygu ÜSTÜN, Elifnur ÖZDEMİR ve Mehmethan TELLİ Avrupa üçüncüsü oldular.

2016 02 nazmi guven 03

   Antrenör Rıza GÜVEN “  Öncelikle bize bu müthiş gururu, onuru yaşatan  sporcularımızı canıgönülden kutluyorum, tebrik ve teşekkür ediyorum. Sadece madalya kazanan 5 sporcumuzu değil, orada ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi temsil eden 14 sporcumuzun tamamını kutluyorum. Çok zor işlerin üstesinden geldiler, ilçemizin, ilimizin spor tarihine altın harflerle yazılacak mükemmel bir başarıya imza attılar. Sporcularımıza müthiş bir unvan, müthiş bir kariyer oldu. Torunlarına kadar gururla anlatacakları bir başarı hikayesi oldu.” Dedi.

  “Çalışmalarımıza hiç ara vermeden devam ediyoruz. Bu şampiyona arkada kaldı ve önümüzde çok yoğun müsabaka takvimi var. Haftaya yıldızlar seçmesini kazanan 8 sporcumuzla Kocaeli’ne gideceğiz. Kocaeli’nde dereceye girenler Eskişehir’ Türkiye şampiyonasına. Hemen ardından gençlerin il seçmesi  yapılacak, seçmeyi kazananlar Aydın’a, orada dereceye girenler Adana’ya gidecekler.”dedi

     “Bu süreçte ve her zaman yanımızda olan Kaymakamımız sayın Hüseyin ÖNER’e, İmkanları ölçüsünde bize destek olan, katkı sağlayan Belediye başkanımız sayın Necdet UYSAL ve Belediye başkan yardımcımız sayın  Cemal AKKILINÇ’a, Bizi hiç yalnız bırakmayan Milli Eğitim Müdürümüz sayın Güner BAHADIR’a,  Kurslarıyla bize destek olan Halk Eğitim Müdüremiz Zehra DEMİRKIRAN KILIÇ’a çok teşekkür ediyorum.”dedi.

2016 02 nazmi guven 02

 

 

2016 02 nazmi guven 04