x2015 03 olimpik logoAvrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından bu yıl ilk kez organize edilen, 25-29 Mart 2015 Tarihlerinde Rusya’nın Nalchik şehrinde yaklaşık 30 ülkeden 160 civarında Sadece olimpik kategorilerdeki sporcuların mücadele ettiği "1. ETU Avrupa Olimpik Siklet Taekwondo Şampiyonası ((1st ETU European Senior Taekwondo Championships Olimpic Categories 2015)"nda Türkiye  Erkeklerde , Bayanlarda ve Genel Klasmanda BİRİNCİ olarak TARİH YAZDI.

 

koyuncuspor 139

2015 03 turkiye 03

1. ETU Avrupa Büyükler Olimpik Sıklet Taekwondo Şampiyonası

 

1. ETU Avrupa Olimpik  Taekwondo Şampiyonası Ülkeler Sıralaması

Erkek Takım Bayanlar Takım Genel Kategori

1. Türkiye

2. Rusya

3. Portekiz

1. Türkiye

2. Rusya

3. Hırvatistan

1. Türkiye

2. Rusya

3. Hırvatistan

 

 

2015 03 turkiye 01

1. ETU Avrupa Olimpik Sıklet Taekwondo Şampiyonasında Sporcularımız

ERKEKLER (MEN) BAYANLAR (WOMEN)

 

58 Kg Görkem Sezer: ELENDİ

ilk turda Sırp Miloş Glodoviç'e 19-7 yenilerek elendi.

49 Kg Rukiye Yıldırım: ŞAMPİYON.

-ilk turu bay çekerek maç yapmadan geçti.
-Çeyrek finalde Macar  Claudia lipcsei'yi 9-6 yendi.
-yarı finalde İtalyan Nicoli Erica+yı 6-4 yendi.
-Finalde Sırp Tijana Boğdanoviç'i 12-7 yendi ve şampiyon oldu.
68 KG Berkay AKYOL: ŞAMPİYON
** ilk turda Balaruslu Haliİn Ulafaihou 19-7 Yendi.
** ikinci Turda Güney Kıbrıslı İonnakis Plavakis'i 9-6 Yendi.
**Yarı Finalde Polonyalı rakibi Robak Korulu 12-12 den sonra altın vuruşla yenerek finale kaldı.
**Finalde Hırvat Filip Grigiç'İ 9-7 yenerek ŞAMPİYON oldu.
57 KG Dürdane ALTUNEL: ELENDİ.

Dürdane Altunel ilk turu maç yapmadan geçti.

Dürdane Altunel Çek rakibi Andriana Simenkova ile 1-1 biten maçın ardından altın vuruşla maçı kazandı.

Dürdane Çeyrek Finalde Rus KuliaVolkovaya 14-5 yenildi.
80 Kg Yunus Sarı: ŞAMPİYON
**İlk turda maç yapmadan Tur atladı.
**İkinci turda Portekizli Fernandes, Michel'i 3-1 yendi.
**Çeyrek finalde Ukraynalı Chaika, Sergii'i 2-1 yendi.
**Yarı Finalde Rus Albert Gaun'u 5-5 beraberlikten sonra altın vuruşla yendi.
**Finalde Ermenistan'dan Erman Yaramyan müsabakaya çıkmayınca Yunus şampiyon oldu.
67 Kg Nur Tatar: ELENDİ
İlk turda maç yapmadan Tur atladı.

İkinci turda Polonyalı Krzemieniecka, Aleksandra'yı çekilme ile yendi.

Çeyrek finalde Rus Zhivotkova, Arina'ya 6-6 beraberlikten sonra altın vuruşla yenildi.
+87 KG Ali SARI: ELENDİ
**ilk turda Azeri Mohammedi, Ahmed'i 11-10 yendi.
**Çeyrek Finalde Rus Larin, Vladislav'a Altın Vuruşla yenilerek elendi.
+67 KG Furkan Asena AYDIN: ELENDİ
Asena Fransız Melier Mavea'yı 6-6 sonra Altın Puan sonucu maçı aldı.
Asena 2. Turda 7-0 yenilerek elendi.
  +67 KG Nafia KUŞ: ŞAMPİYON
Naifa ilk Turda Hırvat Kovac, İnes'i 3-2 yendi.
Çeyrek Finalde Sırp Olimpiyat Şampiyonu Mendic Milica'yı 7-4 Yendi.
Yarı Finalde Ukraynadan Konieva, Martna'yı 17-0 yendi.
Finalde Hırvat Rados, İva'YI 6-3 yenerek Şampiyon oldu.

 

 

2015 03 metinsahin 09

 

1. ETU Avrupa Büyükler Olimpik Sıklet Taekwondo Şampiyonası

ERKEKLER (MEN) BAYANLAR (WOMEN)

58 KG

1-Braganca, Rui Portekiz

2-Dimitrov, Stepan Moldova

3-Chellamootoo, Dylan Fransa

3-Poiseev, Ruslan Rusya

49 KG

1-Yildirim, Rukiye Türkiye

2-Bogdanovic, Tijana Sırbistan

3-Nicoli, Erica İtalya

3-Zaninovic, Lucija Hırvatistan

68 KG
1-Berkay Akyol Türkiye
2-Grgic, Filip Hırvatistan
3-Robak, Karol  Polonya
3-Loniewski, Michal Polonya
57 KG
1-Glasnovic, Nikita WTF
2-Driamova, Milana Rusya
3-Volkova, Julia Rusya
3-Pilavaki, Despina Kıbrıs
80 KG
1-Yunus Sarı Türkiye
2-Yeremyan Arman Ermenistan
3-Gaun Albert Rusya
3-Ustaev Said Rusya
67 KG
1-Baryshnikova Anastasia Rusya
2-Johansson Elin İsveç
3-Sumic Marina Hırvatistan
3-Zhivotkova Arina Rusya
+80 KG
1-Larin, Vladislav Rusya
2-Isaev, Radik Azerbaycan
3-Golec, Vedran Hırvatistan
3-Djuricic, Marko Sırbistan
+67 KG
1-Nafia Kuş Türkiye
2-Rados, Iva Hırvatistan
3-Konieva, Maryna Hırvatistan
3-Skaar, Tina R Norveç

 

2015 03 alisahin 12

 

 

 

2015 03 alisagirkaya 01

 

 

 

2015 03 rusya 06

 

 

2015 03 rusya 05

 

 

2015 03 manset01

 

 

2015 03 nafiakus 08

 

 

2015 03 yunus 01

 

 

2015 03 berkay 04