x2016 06 anafartalarsk 01Çanakkale İl Temsilcisi Hasan Altunışık "şampiyonaya Çanakkale taekwondosu olarak 10 sporcuyla katıldık.1 Altın, 2 Gümüş ve 2 Bronz Madalya kazandık" dedi.

 2015 10 koyuncuspor tv

2016 06 anafartalarsk 02

ÇANAKKALE TAEKWONDO'DA YİNE TARİH YAZDI

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2016 Yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 30 Mayıs 04 Haziran 2016 tarihleri arasında Marmaris’te yapıldı.

Yıldızlar Türkiye Taekwondo şampiyonasına Türkiye’nin değişik bölgelerinden 74 ilden 2200 sporcunun katıldığı şampiyonada idareci, antrenör, hakem, sporcu ve ailelerle birlikte 3 bin kişinin üzerinde katılım oldu.

Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık: “Şampiyonaya yoğun ilgi ve katılım vardı. Kulüpler ve şampiyonaya katılan sporcular bu şampiyonaya çok iyi hazırlanıp tatemiye çıktılar” dedi. Altunışık: “Bu büyük şampiyona bizim için ve tüm iller için çok önem arz etmekteydi çünkü burada şampiyon olan sporcular Avrupa şampiyonasına katılma hakkını kazanmış olacaktı. Bu nedenden dolayı kıyasıya mücadelelere şahit olduk.” Çanakkale Taekwondosu olarak Büyük bir başarıya İmza Atarak Yine Tarih yazmış olduk.

Hasan Altunışık, şampiyonaya Çanakkale taekwondosu olarak 10 sporcuyla katıldık. Sporcularımızın azmi ve gayreti görülmeye değerdi.

 

2016 06 anafartalarsk 03

 

Avrupa şampiyonumuz 33 kg da Zeynep Taşkınçoğu maçlarını nakavt yapmak kaydıyla yedi maç alarak Türkiye şampiyonu olmayı başardı, yine aynı sıklette şampiyonada yarışan yıldız sporcumuz Gökçe Göğebakan final maçında Avrupa şampiyonu sporcumuz Zeynep Taşkın’la final müsabakasına çıktı final müsabakasında Zeynep’e dört sayı farkla yenilerek Türkiye ikinciliğini elde etmeyi başardı.

45 kg da yarışan sporcumuz Benhur Türk bazı maçlarını sayı nakavtıyla alarak final maçına çıktı, final maçını Altın vuruş diye adlandırdığımız tek puan sisteminde bir puanla yenilerek Türkiye ikinciliğini elde etti.

51 kg da yarışan sporcumuz Melike Önem yarı finalde şampiyon olan sporcuya yenilerek Türkiye üçüncülüğünü elde etmeyi başardı.

45 kg’da tatemiye çıkan sporcumuz Mustafa Önem yarı final maçında şampiyon olan Ankaralı rakibine yenilerek Türkiye üçüncüsü oldu.

 

2016 06 anafartalarsk 01

 

Böylesi büyük başarılara imza atan sporcularımızı kutluyor daha büyük başarılara imza atacağı inancındayım. Bir Türkiye Şampiyonluğu iki Türkiye ikinciliği iki Türkiye Üçüncülüğü Alarak Final Müsabakasında 33 Kilo Bayanlarda Anafartalar Spor Kulübü Sporcularımız Final Müsabakası yaparak bir ilke daha imza Atmış olduk

Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, şampiyonayı şöyle değerlendirdi: “Çanakkale taekwondosu olarak gerçekten tarih yazdık şampiyonaya ilgi ve katılım çoktu Bizim almış olduğumuz bu başarılar küçümsenecek bir başarı değil. Sporcularımızla her gün antrenman yaparak bu şampiyonaya hazırlandık ve çalışmamızın karşılığını almayı başardık.” Şimdi daha çok çalışarak Eylül ayında Romanya’da yapılacak olan Avrupa taekwondo şampiyonasına katılarak orada şanlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz. Bunu da başarabilecek güçteyiz. Çanakkale olarak Çanakkale’nim adını Türkiye’de ve uluslararası arenada her zaman duyurduk duyurmaya devam edeceğiz.

Başarılı il temsilcisi, Anafartalar Spor Kulübü başkanı ve antrenörü Hasan Altunışık: “Görüldüğü gibi bu başarılarımız tesadüf değil üçüncü olan sporcularımız bile altı maç yaparak üçüncülüğü elde ettiler. Sporcularımızın hepsi ile gurur duyuyorum. Bu sporcularımız Türkiye’nin en iyileri olmuşlardır. Bu sporcularımıza sahip çıkılmasını istiyoruz, ve diyoruz ki imkân verin imkansızı başaralım. Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olacak yetenekte ve tekniğe sahip sporcular bunlar. Ben tekrar böylesi büyük başarıya imza atan sporcularımızı kutluyor başarılarının devamını temenni ediyorum.“ dedi.

2016 06 anafartalarsk 06

 

 

2016 06 anafartalarsk 05

 

 

2016 06 anafartalarsk 04