x2015 04 federasyon logoTürkiye Büyükler Milli takım Seçmesi 9 Nisan 2015 Tarihinde Konya da Daedo elektronik sistemler kullanılarak yapıldı. 54kg da Mehmet Dolaş, 58kg da Hüseyin Bezci, 63kg da Mehmet Ramazan Evez, 74kg da Berkay Akyol, +87kg da Serdar Yüksel, 46kg da Ayşe Beyza Yıldız seçmeyi kazanan isimler oldu. Milli Takım kadrosunu yayınlıyoruz.

 

 

koyuncusportv 011
2015 04 metinsahin servettaegul


BÜYÜKLER MİLLİ TAKIM SEÇMESİ - KONYA

Türkiye Taekwondo Federasyonu Büyükler Milli takım Seçmesi ile ilgili bir duyuru yayınladı.Dünya Şampiyonasına katılacak Büyükler Milli Takım'ın belirlenecegi seçme 9 Nisan 2015 Tarihinde Konya da Daedo elektronik sistemler kullanılarak yapıldı. 54kg da Mehmet Dolaş, 58kg da Hüseyin Bezci, 63kg da Mehmet Ramazan Evez, 74kg da Berkay Akyol, +87kg da Serdar Yüksel, 46kg da Ayşe Beyza Yıldız seçmeyi kazanan isimler oldu. Milli Takım kadrosunda yer alacak sporcuların tam listesini yayınlıyoruz.

 

 

TÜRKİYE BÜYÜKLER MİLLİ TAKIM  LİSTESİ

ERKEKLER

54 KG ERKEK
MEHMET DOLAŞ


58 KG ERKEK
HÜSEYİN BEZCİ


63 KG ERKEK
ÖMER RAMAZAN EVEZ


68 KG ERKEK
SERVET TAZEGÜL - DİREKT

74 KG ERKEK
BERKAY AKYOL


80 KG ERKEK
YUNUS SARI - DİREKT

87 KG ERKEK
SERDAR YÜKSEL

+87 KG ERKEK
ALİ SARI - DİREKT
 
BAYANLAR

46 KG BAYAN
AYŞE BEYZA YILDIZ


49 KG BAYAN
RUKİYE YILDIRIM - DİREKT

53 KG BAYAN
HATİCE KÜBRA YANGIN - DİREKT

57 KG BAYAN
DÜRDANE ALTUNEL - DİREKT

62 KG BAYAN
İREM YAMAN - DİREKT

67 KG BAYAN
NUR TATAR - DİREKT

73 KG BAYAN
FURKAN ASENA AYDIN - DİREKT

+73 KG BAYAN
NAFİA KUŞ - DİREKT
 

 

 

Seçme Tarihi : 9 Nisan 2015, Perşembe


Seçme Yeri :  Konya

Tartı: Tartılar, müsabakasından bir gün önce spor salonunda, saat 16.00 - 18.00 arası yapılacaktır.

Seçmeler "Daedo Elektronik Sistem" ile yapılacaktır.

 Seçme müsabakalarında Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) 'nun son oyun kuralları geçerli olacaktır.

 Milli Takım seçmesine katılacak sporcu ve antrenörlerin izinleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından alınacak, ayrıca harcırahları da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri veya Kulüpleri tarafından karşılanacak olup, federasyonumuz tarafından seçmelerde harcırah ödenmeyecektir.

Sporcuların, kamp çalışmalarındaki performans durumuna göre Büyükler Teknik Kurulu seçme yapma, yapmama ve değiştirme yapabilir.

Teknik Kurul gerekli gördüğü hallerde listelerde ve kurallarda başka değişiklikler yapabilir.

Taekwondo camiasına önemle duyurulur.

 

 

 

Türkiye Büyükler Taekwondo Şampiyonası - 14-18 Ocak 2015 - ALANYA

BÜYÜK ERKEKLER

BÜYÜK BAYANLAR

54  KG
1 - MEHMET DOLAŞ - ANKARA ULAŞTIRMA
2 - MERT ERDOĞAN - İSTANBUL BÜYKŞEHİR BLD
3 - HARUN TARHAN - İSTANBUL BÜYKŞEHİR BLD
4 - MELİKŞAH ÖZTÜRK - ANKARA ADLİYE SK
5 - İBRAHİM ETEM PAK - ERZİNCAN RELAX SK
6 - SONER KAYA - İSTANBUL BÜYKŞEHİR BLD
7 - DENİZ DAĞDELEN - TRABZON BORDO MAVİM
8 - HASAN DOĞUÇ - İSTANBUL BÜYKŞEHİR BLD

46  KG

1 - AYŞE BEYZA YILDIZ - BURSA SK

2 - SONGÜL İLK - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK

3 - ÇİĞDEM DEMİRCİ - ANKARA EGO SK

4 - BÜŞRA GENÇ - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK

5 - SEMRA YILDIRIM - İZMİR BORNOVA BLD SK

6 - SÜMEYYE İLOĞLU - BURSA GÜRSU BLD SK

7 - FİLİZ ÖGEL - BURSA GÜRSU BLD SK

8 - ZEYNEP ŞAHİN - ANKARA İLBANK SK

58 KG
1 - HÜSEYİN BEZCİ - ANKARA ULAŞTIRMA
2 - ÖMER AKSOY - ANKARA ADLİYE SK
3 - FUATCAN ALDEMİR - İSTANBUL B.ŞEHİR BLD
3 - M.MUSTAFA BAĞLAR - ERZURUM ANADOLU FORM SK
5 - ENES MADAK - SAKARYA ARİFİYE ATILGAN SK
6 - MURAT ÇINGI - GAZİANTEP POLİS GÜCÜ SK
7 - ÖMER FARUK ŞİMŞEK - ERZURUM GENÇLİK SK
8 - SADETTİN ÖZTÜRK - ANKARA EGO SK
49 KG
1 - ÇİLEM SARIOĞLU - ANKARA ADLİYE SK
2 - İPEK ÇİDEM - NEVŞEHİR KAPADOKYA SK
3 - ZEHRA DÖŞÜÇUKUR - ANKARA ASKİ SK
3 - ASLI KOÇAK - ANKARA ADLİYE SK
5 - RUHAT AKALIN - ANKARA ULAŞTIRMA SK
6 - AYŞE HAZAL BOYANMIŞ - İSTANBUL G.O.P BLD
7 - SEREN BATMAN - EDİRNE RUMELİ SK
8 - SAFİYE POLAT - ANKARA EGO SK

63 KG

1 - ÖMER RAMAZAN EVEZ - ANKARA ULAŞTIRMA

2 - UMUT BİLDİK - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK

3 - MEHMET ÖZTÜRK - KAYSERİ EJDER SK

4 - BEKTAŞ GÖKALP - BURSA OSMANGAZİ BLD SK

5 - AKIN AKYOL - İZMİR BORNOVA BLD SK

6 - NURİ ÖZEL - İZMİR BÜYÜKŞEHİR BLD SK

7 - İLKER DERE - ANTALYA FERDİ

8 - ERDEM YILDIRIM - İZMİR BORNOVA BLD SK

53  KG
1 - MAKBULE NUR KORUCU - ANKARA İLBANK SK
2 - NİHAL SATILMIŞ - ANKARA ASKİ SK
3 - MERVE GÜNDOĞAR - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK
4 - YAĞMUR KORKUT - ANKARA ULAŞTIRMA SK
5 - ŞAFAK NOYAN - İSTANBUL YAVUZ SK
6 - DUYGU VATANSEVER - BURSA SK
7 - SABİHA ERDOĞAN - GAZİANTEP BEYAZ MELEK GSK
8 - SUDE BURCU - ANKARA ADLİYE SK
68  KG
1 - BERKAY AKYOL - ANKARA EGO SK
2 - YUNUS EMRE SAYAN - ANKARA İLBANK GSK
3 - HAKAN KAVURAT - ANKARA EGO SK
3 - FAZLI HAMZA UZUNAL - İSTANBUL B.ŞEHİR BLD
5 - SAMET KORKUTAN - MALATYA FERDİ
6 - KAAN TOK - İSTANBUL TUZLA BLD SK
7 - SERHAT KORKUTAN - İSTANBUL KASIMPAŞA EROK
8 - KUTAY ÇEKEM - ADANA CANKUTAY SK
57 KG
1 - HATİCE KÜBRA İLGÜN - BURSA SAĞLIK GÜCÜ
2 - ŞEYMA TUNCER - ANKARA ULAŞTIRMA SK
3 - EDANUR KÖROĞLU - ANKARA KARTAL TKD SK
3 - SELEN DÖĞER - ANKARA EGO SK
5 - FATMA SARIDOĞAN - İSTANBUL G.O.P BLD
6 - SELMA CANLI - TÜRKİYE SPOR YAZARLARI SK
7 - ŞEVAL NUR TURAN - İSTANBUL BAHÇELİEVLER BLD
8 - HANİFE AYAN - ANKARA ADLİYE SK
74  KG
1 - OKAN ŞİMŞEK - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD
2 - M. EMİN YILDIZ - ANKARA İLBANK SK
3 - SAMET GÖKMEN - ANKARA EGO SK
3 - HACI DİCLE - ANKARA ADLİYE SK
5 - REMZİ KARAKUŞ - İZMİR GAZİEMİR BLD
6 - MEHMET BAYANSALDUZ - MALATYA DOĞUŞ SK
7 - VAHDET YILDIRIM - İSTANBUL BAĞCILAR BLD
8 - ALPER YASİN ATEŞ - NEVŞEHİR KAPADOKYA GSK
62 KG
1 - TUĞBA AYVA - ANKARA EGO SK
2 - ESRA ÖZDOĞAN - ANKARA İLBANK SK
3 - FULDEN GÖKALP - BURSA OSMANGAZİ BLD SK
3 - EDA ÇAĞLAN - MALİYE MİLLİ PİYANGO SK
5 - TUĞÇE MERVE ZİNAL - ANKARA EGO SK
6 - ZELİHA AĞRIS - ANKARA ULAŞTIRMA SK
7 - İREM YAMAN - ANKARA İLBANK SK
8 - DİLARA KÖRPEŞ - ERZURUM FERDİ
80  KG
1 - BERKCAN SÜNGÜ - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK
2 - OZAN BERKEN BİNDAK - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD
3 - ORKUN ATEŞLİ - TOKAT BLD PLEVNE SPOR
3 - AKİF ÖZTÜRK - MUĞLA GENÇLİK VE SK
5 - BURAK DEMİR - ANKARA BÜYÜKŞEHİR BLD SK
6 - MEHMET ÇELİK - ISPARTA ERBİL SK
7 - NUH HÜSEYİN YAZICI - İSTANBUL BAHÇELİEVLER BLD
8 - SIRRI FURKAN AYDIN - ANKARA İLBANK GSK
67  KG
1 - KÜBRA KIYI - İZMİR BÜYÜKŞEHİR BLD SK
2 - BÜŞRA ESKİ - İSTANBUL BAHÇELİEVLER BLD SK
3 - BÜŞRA NUR SEZEK - KONYA FERDİ
3 - BUŞE ŞENTÜRK - ORDU MOR BEYAZ SK
5 - ŞEYMANUR NORAS - İSTANBUL YAVUZ SK
6 - NAZLI HİLAL ÖZBEK - TOKAT GENÇLİK SK
7 - AYŞE BİRİ - MALATYA ALACA SK
8 - BEYZA CERAN - KARAMAN PERFORMANS SK
87 KG
1 - MUHAMMET TALHA SARI - ANKARA ULAŞTIRMA
2 - MEHMET KORUCU - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR SK
3 - HAMZA TERZİ - İSTANBUL YAVUZ SK
4 - SERDAR AKIN - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR SK
5 - ÖMER FIRAT ÇELİK - BATMAN BAHÇELİEVLER GSK
6 - MUHAMET FURKAN KALAFAT - GÜMÜŞHANE GSK
7 - MELİKŞAH BELEN - ANKARA EGO SK
8 - BURAK ESKİ - İSTANBUL BAHÇELİEVLER SK
73 KG
1 - SUDE BULUT - İSTANBUL GOP BLD SK
2 - EBRU YÜMLÜ - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD
3 - CANAN KURU - ORDU YENİ DOĞUŞ SK
4 - ÖZGE BAŞARIR - ANKARA ASKİ SK
5 - ŞULE YILMAZ - ANKARA İLBANK SK
6 - HACER TATAR - ADANA AKDENİZ KARTALI SK
7 - EMKİN ADIYAMAN - VAN TUŞBA SK
8 - ZEHRA YİĞİT - GİRESUN FERDİ
+87 KG
1 - KAAN KILIÇ - ANKARA İLBANK SK
2 - TALHA BAYRAM - KONYA SELÇUKLU BLD
3 - ERKAN KOÇ - GİRESUN KESAP BLD SK
3 - ENSAR UĞUZ - ANKARA ULAŞTIRMA SK
5 - FUAT YILMAZ - ANKARA EGO SK
6 - OSMAN UĞUR KOÇAK - ANTALYA FERDİ
7 - ERDAL TÖRE - ANKARA İLBANK SK
8 - BERKİN NALÇACI - İZMİR BORNOVA BLD
+73  KG
1 - BÜŞRA YILDIZ - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD
2 - MERVENUR EVCİ - ANKARA SEVEN SK
3 - ÖZNUR BAŞARIR - ANKARA ASKİ SK
3 - NAFİA KUŞ - ANKARA İLBANK SK
5 - ÖZNUR TÜRÜT - RİZE AMBARLIK SK
6 - ESMA KAPLAN - GAZİANTEP POLİS GÜCÜ
7 - AYŞE SARI - KONYA MERAM BLD SK
8 - ECEHAN GÜNEŞ - İSTANBUL GOP KUVVET TKD