x2016 07 rio logo 022016 Rio olimpiyat oyunlarında Servet Tazegül, Nur Tatar, Rabia Güleç ,Tahir Güleç ve Levet Tuncat isimli beş Türk sporcumuz Altın madalya için mücadele edecekler.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 07 rio 5 turk

2016 OLIMPIYATLARINDA 5 TÜRK TAEKWONDOCUMUZ                             

Her ülkeden en fazla dört sporcu sınırlamasıyla yapılacak olan 2016 Rio olimpiyat oyunlarına; Servet Tazegül, Nur Tatar, Rabia Güleç ,,Tahir Güleç ve Levet Tuncat isimli bes Türk sporcumuz Altın madalya için mücadele edecekler.

Istisna degil,  evet yanlış yazmadım beş Türk sporcumuz  yarışacak. Üçü Almanya  adına madalya ararken diyer ikisi ise Türkiye adına birincilik icin mucadele verecekler.

Spora siyaset karıştırılmaz prensibi vardır. Bir spor adamı olarakta bizde buna ve böyle olmasına inanırız.

Öyle bir gerçeklik ve iç içelik varki, Türkiye coktan  Avrupalıdır esasinda. Hepimizin bildigi gibi on bir kişiden oluşan Futbolda,  Alman milli takıminın ikisi Türk sporcularindan  ve bu yilın Olimpiyat Taekwondo takımının tamami bizdense; dostlar bu iş bu günden yarina olacak iş değildir. Hele tesadüf hic degildir. Almanya´da bu kardeslerimiz ne mucadelelerden sonra buralara gelebilmeleri taktire sayan ve bir o kadarda Türk insanimizin mucadele azminin en somut  göstergesidir. Onlarla ne kadar iftehar etsek azdir dogrusu.

En azinda  sporda bu böyle.Simdi kisa kisa  sporcularımızin taniyalim.

Servet Tazegül Nürünberg doğumlu. Almanyamizin Hocalarindan Nurettin Yilmaz´in talabesi, O bir Kral kelimenin tam anlamiyla. Beş defa Avrupa iki  Dünya ve geçen dönemde Olmpiyat sampiyonudur.

Nur Tatar; Avrupa şampiyonu olan sporcumuz geçtiğimiz olmpiyatlarda gümüş aldı.

Levent Tuncat; Almanyadan Alanya`ya Ülkemiz cocuklarını şampıyon yetiştirmeye baslayan, sevgili Cevdet Mutlu  Hocanın öğrencisi olan Levent`in Üç kez Avrupa Şampiyonligu var.

Tahir Güleç;  Bir çok dereceleri olan Tahir Avrupa ve  2013 yılında da Dünya şampiyonu oldu.

Rabia Güleç ; Maşallah soyadı gibi güleç Tahirle birlikte sporcu Fabrikasï olan Özer  hocanın öğrencisi olan Rabia ; iki kez dünya üçüncülüğü ve birde Avrupa Sampiyonluğu  vardır.

Bu arada bu Cevherlerimizin pek cokta uluslararaci Sampiyonluklari ve dereceleri vardir.

Hayatta hiç bir şey tesadüfü değildir dostlar.Hele ülke dışında, O ülke sporcularïnın üzerine çıkmak Milli takimini olusturmak cok baska bir seydir.

Bu değerlerimize Olmpiyatlarda başarılar diliyoruz.Allah yardimcilari olsun.

 Adnan KARABULUT