x2016 08 canakkale 03Çanakkaleli Anafartalar spor kulübü sporcuları bir ilke imza atarak 3 sporcumuzu milli takıma sokmayı başardık.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 08 canakkale 01

ÇANAKKALE TAEKWONDOSU AVRUPA KONTENJANLARINI DOLDURARAK AMBARGO KOYDU

Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2016 Yılı Faaliyet Programında yer alan Yıldızlar Taekwondo Milli takım seçme Şampiyonası 06-07 Ağustos 2016 tarihleri arasında Nevşehir’de yapıldı.Yıldızlar Taekwondo Milli takım seçme şampiyonasına Çanakkale olarak 4 sporcuyla katıldık Çanakkaleli Anafartalar spor kulübü sporcuları bir ilke imza atarak 3 sporcumuzu milli takıma sokmayı başardık. Sporcularımız ringlerde adeta rüzgâr gibi eserek rakiplerini şampiyon oldularve tarih yazmayı başardılar. Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü olarak böylesi Büyük bir başarıya İmza Atarak Türkiye’de bir ilke imza atmış olduk

Taekwondo il temsilcisi ve Anafartalar spor kulübü başkanı Hasan Altunışık, şampiyonaya Çanakkale taekwondosu olarak 4 sporcuyla katıldık. Sporcularımızın azmi ve gayreti görülmeye değerdi. Mükemmel maçlar ortaya koyan sporcularımız adeta ringlerde bir rüzgar gibi esdi. Marmaris’te yapılan Türkiye şampiyonasında şampiyon oldukları için üç puanlık şampiyonu koruma puanının olmasına rağmen biz 3 puandan daha büyük farkla rakiplerimizi yenerek şeçme şampiyonasında şampiyon olmayı başardık ve Romanya’da yapılacak olan Avrupa taekwondo şampiyonasına katılma hakkını kazandık.

 

2016 08 canakkale 03

 

Son zamanlarda katılmış oluğumuz şampiyonalarda büyük başarılara imza atarak Çanakkale Taekwondosunun Türkiye ve Dünya genelinde söz sahibi olmayı başardık ve başarmaya devam ediyoruz. Gayretli, azimli ve kararlı çalışmalarımızın karşılığını alıyoruz. Bu almış olduğumuz başarılar tesadüf bir başarılar değildir. Çanakkale olarak küçük bir iliz ama başarılarımız büyüktür, ecdadımızın buralarda yazdığı destanlar gibi Çanakkale’nin geçilmezliğini herkese göstermiş olduk.

Milli Takıma seçilen sporcularımız Almış olduğu başarılarla ortaya koymuş olduğu maçlarla Türkiye’nin en iyileri olduklarını kanıtlamış oldular şimdi Avrupa’nın en iyisi olma aşamasında gayretedecekler Taekwondo İl Temsilcisi ve Anafartalar Spor kulübü başkanı ve antrenörü Hasan Altunışık,şampiyonayı şöyle değerlendirdi: “Çanakkale taekwondosu olarak gerçekten tarih yazdık sporcularımızdan 33 kg’da yarışan Milli sporcumuz Gökçe GÖĞEBAKAN, Marmaris’teki Türkiye Şampiyonasında final müsabakası yaptığı ve Marmaris’te şampiyon olan yine kulübümüz sporcusu, Avrupa şampiyonumuz, Milli sporcu Zeynep TAŞKIN’a final maçında yenilmişti.

Gökçe Nevşehir’de yapılan Avrupa milli takım seçme şampiyonasında rakiplerini yenerek yine Zeynep TAŞKIN’la final müsabakasına çıkmayı başardı. Sporcumuz Zeynep’i finalde 4-0 yenen sporcumuz Gökçe adını Milli takıma yazdırmayı başardı. 2 sporcunun Avrupa seçmesinde aynı kulüpten finalde karşılaşması bizim için bir ilk olmuştur. Bu sonuçta ayrı bir gurur konusudur.

Yine kulübümüz sporcularında 51 Kg’da yarışan sporcumuz Melike ÖNEM Marmaris’te yenildiği ve Marmaris’te Türkiye şampiyon olan sporcuyu bu Milli takım seçme şampiyonasında altı sayı farkla yenerek şampiyon oldu ve adını Avrupa şampiyonasına yazdırmayı başardı.

 

2016 08 canakkale 04

 

Yine kulübümüz sporcularından Mustafa ÖNEM gerçekten harika maçlar ortaya koyarak rakiplerini farklı skorlarla yenerek Avrupa şampiyonasına katılma hakkını kazandı. Tekniğin bilgi ve becerinin bir arada olduğu maçta Mustafa’yı izleyenleri adeta büyüledi Mustafa gerçekten çok yetenekli bir sporcumuz bu yeteneğini başarıyla süsleyerek beni gururlandırmıştır” dedi.

Altunışık sözlerine şöyle devam etti: “Çanakkale olarak son zamanlarda almış olduğumuz başarılar gurur verici başarılardır bu başarılar küçümsenecek başarılar değildir tabi bu başarılar kendiliğinden gelen başarılar değildir. Bu başarıları elde edebilmek için kararlı azimli ve gayretli çalışmalarımızın sonucudur. Günde çift idman yaparak bu şampiyonalara hazırlanıyoruz bu çalışmalarımızın karşılığını da aldığımız inancındayım” dedi.

Ben Sporcularımın hepsi ile gurur duyuyorum. Bu sporcularımız Türkiye’nin en iyileri olmuşlardır. Bu sporcularımıza sahip çıkılmasını istiyoruz ve diyoruz ki imkân verin imkansızı başaralım. Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olacak yetenekte ve tekniğe sahip sporcular bunlar. Ben tekrar böylesi büyük başarıya imza atan sporcularımızı kutluyor başarılarının Eylül ayında Romanya’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında şampiyonluklar alarak devam edeceği inancındayım.

2016 08 canakkale 05

 

2016 08 canakklae 02