x2016 09 adalet logoFETO ile suçlanan ve 667 Sayılı KHK İle kapatılan "MEK Spor Kulubu Dernegi", "Hasan Erişik Spor Kulubu Dernegi", "Mehmet Erişik Spor Kulubu Dernegi" ve "Erişik Gençlik ve Spor Kulubu Dernegi"nin FETO ile hiç bir ilgisi yoktur.

 2015 10 koyuncuspor tv
2016 09 eriisik sk

BİZ FETOCU DEGİLİZ. BİZ BU LEKEDEN KURTARIN.

Hatayın sevilen ve sayılan iş adamları ve taekwondo antrenörleri Mehmet Erişik, Hasan Erişik, Fatma Erişik ve Hüseyin Erişik'in  antrenörlük ve yöneticiliklerini yaptıkları MEK Spor Kulubu Dernegi , Hasan Erişik Spor Kulubu Dernegi, Erişik Gençlik ve Spor Kulubu Dernegi ve Mehmet Erişik Spor Kulubu Dernegi 667 sayılı KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile FETO ile ilişkili oldukları gerekçesiyle Salonlarına el konuldu ve tüm faliyetleri durduruldu.

Geçenlerde bir araba alımı için kendisini aradıgım Sevgili Mehmet Erişik Hocam daha önce hiç haberdar olmadıgım bu durumları bana telefonda anlattı ve konuyla ilgili belge ve yazışmalırıda mail yoluyla bana ulaştırdı.

Konuyla ilgili görüşmek ve kendilerinden bu konuda yardımcı olmalarını istediğim herkesten tek bir cevap aldım."Bizi bu işe bulaştırma".

Hatta en yakınımdaki arkadaşlarım dahi bana aynı şeyi söylediler "Bu haberi yapma.Kendi başına durduk yerde bela açma"

Dostlarım ve arkadaşlarımın hepsi benim ve ailemin kuruldugu günden bu yana AK Partiye destek oldugumuzu , oy verdiğimizi biliyor. Yine herkes Benim ortada bir haksızlık varsa susmuyacagımıda biliyor. Bu haberi yapmaktan tek maksadımzı gerçegin ortaya çıkarılması, AT izinin İT izine karıştıgı bu dönemde suçsuz, günahsız insanların FETO 'cu olmadıkları halde FETO cu olmakla lekelenmelerine karşı adaleti gerçegini bulmak istegi ve arzusudur.

 Devletimizden, yöneticilerimizden tek bir istegimiz var.Lütfen bu haberimizi ihbar kabul edip, konuyu tekrar araştırın.Taekwondo Camiası olarak Kendilerini yıllardır yakından tanıdıgımız ve AK Partili olduklarını yurtdışındaki müsabakalara gittiğimizde otellerde,Türkiye şampiyonlarında  Salonlarda ve bazende beraber kaldıgımız otllerdeki konuşmalarından gayet iyi bildiğim Mehmet Erişik ve Hasan Erişik hocalarımızın bu iftiradan, bu lekeden kurtulmaları için tekrar bir soruşturma yapmalarını istiyoruz.

KULUPLER VE HAKLARINDAKİ SUÇLAMALAR:

MEK Spor Kulubu Dernegi (Dernek Başkanı: Fatma Erişik): Hakkındaki Suçlama: (bir iş adamlar derneğine üye olunmuş).
Bu iş adamları derneginde ben MEHMET ERİŞİK 2008-2010 yılları arasında üyeydim. 2008-2009 yıllarında Sonradan FETO ya baglı  oldugunu ögrendiğim bazı okulların servis hizmetlerini yaptıgımdan dolayı, MECBURİ OLARAK "BİRLEŞİK SANAYİCİLER İŞ ADAMLARI DERNEGİ"'ne beni üye yaptılar. 2010 yılında FETO CEMAATİ'ne KARŞI OLAN konuşmalarımdan dolayı okulların ihalesini 7-8 şirketi birleştirip oluşturdukları Bir başka şirkete verdiler. Bende 2010 yılında bu dernekten istifa ettim. ve daha sonrada hiç bir ilişkim olmadı.


Hasan Erişik Spor Kulubu Dernegi (Dernek Başkanı:Hasan Erişik): Hakkındaki Suçlama: (Derneginizin üyesi TUNCAY CEPNİ baylock kullanıyor)
Fethullahçı Terör Örgütü baylock diye bir haberleşme programı kullanıyormuş.Sizin derneginizin üyelerinden TUNCAY CEPNİ baylock kullanıyor dediler.  Bize Baylock kullanıyor dedikleri kişi servis şöfürlüğü yapan vede eniştemiz olan TUNCAY CEPNİ.(HASAN ERİŞİK SPOR KULUBU DERNEGİ Denetim Kurulu Üyesi.).Gariban hayatında bu güne kadar asla akıllı telefon kullanmamış birisi ve bu suçlamadan dolayıda hiçbir sorguya alınmamış bir kişi. Suçların şahsiliği prensibi nedeniyle dernegimizin işlmediği bir suçtan dolayı kapatılması dogru degildir.


Erişik Gençlik ve Spor Kulubu Dernegi (Dernek Başkanı: Hasan Erişik): Hakkındaki Suçlama: (Dernek üyesi Polis Memuru F. A. baylock kullanıyor)
2010 yılında ERİŞİK GENÇLİK VESPOR KULUBU DERNEGİ'ne üye kaydettiğimiz bir polis memuru olan F.A. baylock kullanıyormuş. Herkesin bildiği gibi dernek kurmak için toplam 20 tane üyeye ihtiyac vardır. 20 kişiyi tamamlamak için dernegimizde üye gözüken bir polis memurunun baylock kullanması dernegimizin sucu degildir. Suç işliyen kişi bellidir.Suçu işliyen kişi cezalandırılmalıdır. Konuyla hiç bir alakası olmuyan ve Hiç bir sucu bulunmuyan dernegimizin kapatılması dogru degildir.


Mehmet Erişik Spor Kulubu Dernegi (Dernek Başkanı: Hüseyin Erişik): Hakkındaki Suçlama: (SODES'e proje yapılması)
Mehmet Erişik Spor Kulubu Dernegi için SODES'e proje yapılmış dendi.SODES'e yaptıgımız BU projenin TAM 5 ortagı vardı.Bunlar Mehmet Erişik Spor Kulubu, Antakya Belediyesi, Gençlik spor il Hizmetleri, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdüdrlüğü, Hatay il Emniyet Müdürlüğü'dür. Projenin toplam bütcesi 39.200 tl idi. Bu projeyi Hatay il emniyet müdürlüğü yürüttu.Tüm harcamaların faturası tek tek valiliğe sunuldu.Biz bu proje için spor salonumuzu da ücretsiz olarak verdik/kullandırdık.Bununla ilgili tüm faturaları OHAL masasına verdik.

Salonlarımzıın kapatılmasına dilekçe vererek itiraz ettik. Hatay Valiliği il Dernekler Masası adına valilikden tarafımıza gönderilen 18 Agustos 2016 Tarihli resmi yazıda "Yapılan inceleme ve araştırma neticesinde, söz konusu derneklerin Fethullahcı Terör Örgütü (FETP/PDY) ile aidiyeti,iltisakı veya irtibatı bulundugundan yapılacak herhangi bir işlem bulunmamamaktadır". diye cevap geldi.

fatma erişik mek sk 18. 8. 2016

 

hasan erişik hasan erişik sk ve erişik gsk dernegi 18. 8. 2016

 

hüseyin erişik mehmet erişik sk 18. 8. 2016

 

 

 

Bunun üzerine Dört dernek yöneticisi Bakanlık BİMER üzerinden tekrar derneklerinin açılması için başvuruda bulunurlar. Hatay Valiliği dilekçeleri incelemeye bile gerek görmüyerek bu talebide reddeder. Kuluplere gönderilen resmi yazıda "Bahse konu dernek yöneticlerinin Valiliğimize vermiş oldugu ilgi sayılı dilekçeler, daha önce cevap verilen dilekçelerle aynı konuda olması ve valiliğimizce ilgili yazıyla kendilerine bilgi verildiğinden yeniden herhangi bir işlem yapılması uygun görülmemiştir" denmektedir.

Mehmet Erişik telefon konuşmamızda "Bize aynı konudan dolayı tekrar başvuru yaptıgımız için bu konuda incelemeye gerek yok,yapacak bir şey yok dediler ve talebimizi reddettiler diyerek durumu anlatır. Peki neyle suçlandıgınızı nasıl ögrendiğiniz diye sordugumda Mehmet Erişik "Butun bu suçlamalar bize bir toplantıda karşılaştıgımızda eski Hatay Valisi, Yeni Ankara Valisi Sayın Ercan Topac'a tarafından sözlü olarak söylendi.Tarafımıza resmi olarak siz ve dernekleriniz şu şu suçları işlediniz.Şunlardan dolayı suçlanıyorsunuz" denmedi diyerek durumu anlatmaktadır.

 

 

fatma erişik mek sk 31. 8. 2016

 

hasan erişik hasan erişik sk ve erişik gsk dernegi 31. 8. 2016

 

hüseyin erişik mehmet erişik sk 31. 8. 2016

 

 

Sonuç olarak Devle yöneticilerimizden Biz Şunları İstiyoruz/Söylüyoruz:

1-Suçlar şahsi ise , suç işledikleri iddia edilen dernek üyesi kişilerin cezalandırılması yerine, Spor Kuluplerimizin, derneklerimizin kapatılması dogrumudr?

2-Bu güne kadar onlarca milli sporcu yetiştiren bu kuluplerin FETO ile ilişkisi oldugu iddiarına resmi yazıyla, gerekçeleriyle, suçlamalarla birlikte cevap verilmesi gerekmezmi?

3- Sosyal Medya sayfalarımız incelendiğindede görülecegi bu hesaplarımızın açıldıgı günden bu güne kadar daima AK Partiyi ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoganı öven Resim ve Videoları koydugumuz görülecektir.

4- FETO 'cu hainlerin yaptıgı "15 Temmuz Kalkışması, Darbe Girişimi gecesi Hatay sokaklarında Darbeye karşı en önde mücadele edenler arasında oldugumuz Telefon kayıtlarımızdan ve AK Parti Hatay İl Teşkilatından sorulabilir.Darbeye karşı direnen insanların FETO cu oldukları suçlaması bize yapılabilecek en büyük hakarettir.Biz FETO cu degiliz. Bizler AK Partili insanlarız.

Biz "ERİŞİK Ailesi ve Spor Kulupleri olarak" Üzerimize atılan bu iftiradan kurtulmayı, ve sucsuzlugumun açıklanmasını , spor salonlarımızın yeniden açılmasını istiyoruz. Devletimize, devletimizin adaletine güveniyor ve sonucu sabırla bekliyoruz.

Bayrun Mehmet Erişik'in Facebook Sayfası:

https://www.facebook.com/mehmet.erisik?fref=ts

 

22 Nisan 2016 Tarihli facebook paylaşımım

 

17 Nisan 2016 Tarihli facebook paylaşımım

 

14 Nisan 2016 Tarihli facebook paylaşımım

 

5 Nisan 2016 Tarihli facebook paylaşımım

 

29 Mart 2016 Tarihli facebook paylaşımım

 

 

Bu konuyla ilgili yazılar:

http://www.star.com.tr/yazar/3-yazi-yazi-1146520/

http://www.milliyet.com.tr/2-bylock-listesinde-kafa-gundem-ydetay-2320397/

http://www.star.com.tr/yazar/magduriyet-ak-parti-feto-yazi-1144346/

http://www.gazeteciler.com/suleyman-ozisik/feto-magdurlari-nasil-aklanacak-1695y.html