x2016 09 mtt 06"15 Temmuz Demokrasi şehitleri Marmara şampiyonası" 24 Eylül 2016 cumartesi günü akşamı çağlar kaynak basket sahasında yapıldı.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 09 mtt 04

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ MARMARA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI

    15Temmuz Demokrasi şehitleri acık hava taekwondo Marmara şampiyonası 24.09.2016 cumartesi günü akşamı Çanakkale valiliği karsısı çağlar kaynak basket sahasında yapıldı. il temsilcisi Hasan Altunışık şampiyonaya katılımın yüksek olduğu bu şampiyona izleyenlerin beğenisini kazandı dedi.
Havanın serin olmasına rağmen Futbol maçlarında görmeye alışık olduğumuz seyirci kalabalığı vardı.  


    Altunışık şampiyonanın önemine vurgu yaparak bu şampiyonanın kordon boyunda yapmamızın amacı taekwondo sporunu Çanakkale halkımıza tanıtarak taekwondo sporunun kırıcı ve sokak kavgası bir spor olmadığını göstermekti. Bu güzide sporu halkınıza tanıtıp sevdirmek amacındayız. Bunu da gerçekleştirdiğimiz inancındayım. Futbol maçlarında görmeye alışık olduğumuz seyirci kalabalığının yapmış olduğumuz bu şampiyonada gördük Çanakkale halkımızın beğenisini kazanan bu şampiyona ‘da izleyenlerin çok güzel bir şampiyona olduğunu bu şampiyonaların açık havada yapılmasının önemine değindiler.

 

2016 09 mtt 05


    İl temsilcisi Altunışık şöyle devam etti: bu yıl üçüncüsünü düzenli olarak kordon boyunda yapmış olduğunuz böylesi etkinlikleriniz Çanakkale taekwondosu için çok önem arz etmektedir. Bu şampiyonaya Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul, Balıkesir, Tekirdağ ve Kırklareli illerinden 11 kulüp katıldı. Gece geç saatlere kadar süren bu şampiyonaya 105 sporcu kıyasıya mücadele verdi. Şampiyonada başarı elde edebilmek için şampiyonaya katılan  illerin ve kulüplerin sporcuları tüm hünerlerini ortaya koyarak şampiyon olmaları için ter döktüler.

Çanakkale ilimizde sık sık maç yaparak bu sporcularımızı her an maç olacakmış gibi maçlara hazır tutmaktayız. Bu yapmış olduğumuz uygulamanın karşılığını sporcularımızın böylesi önemli maçlarda dereceler alarak doğru yolda ilerlediğimiz kanısındayım. Ben sporcularımızı bu başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.   

2016 09 mtt 08

 

   
Şampiyonayı izleyen Ak Parti Çanakkale Millet vekilimiz sayın Ayhan GİDER ve Gençlik Hizmetleri spor il müdürümüz sayın Nüammer USLU Avrupa şampiyonu olan Sporcumuz Gökçe Göğebakan’ı Altınla ödüllendirdiler.


İl temsilcisi Hasan Altunışık "öncelikle yapılan şampiyonada şampiyon olan sporcularımızın almış oldukları bu büyük başarılardan dolayı kutluyor onların daha büyük başarılar elde edeceğini yapılan bu şampiyonada görme fırsatı bulduk şampiyonamıza iştirak ederek Çanakkale’nin gururu olan Avrupa şampiyonu sporcumuzu onure eden Ak parti Çanakkale Millet vekilimiz Ayhan Gider ve Gençlik hizmetleri spor il müdürümüz Nüammer Usluya katkılarından dolayı çok teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyorum" dedi.   

2016 09 mtt 07

 

2016 09 mtt 06

 

2016 09 mtt 09