xx2015 09 tkd fed logoGençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası, "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gençler Türkiye Şampiyonası" adı altında 7- 11 Ekim 2016 tarihleri arasında Konya'da yapılacaktır.

2015 10 koyuncuspor tv
2016 05 metin sahin

Gençler Türkiye Şampiyonası - Konya

Türkiye Taekwondo Federasyonu Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun 2016 Yılı Faaliyet Programında yer alan Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası, "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri" Gençler Türkiye Şampiyonası adı altında 7- 11 Ekim 2016 tarihleri arasında Konya'da yapılacaktır.

“15 Temmuz Demeokras, Şehitleri” Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası

  7 Ekim Cuma 8 Ekim C.tesi 9 Ekim Pazar 10 Ekim P.tesi 11 Ekim Salı
Erkekler 51,55kg 48,63kg 45,73,78kg 59,68kg +78kg
Bayanlar 49,68kg 46,55kg 42,44kg 52,59kg 63,+68kg

TARTI VE KURA ÇEKİMİ:

Talimat içerisinde açıklanan tüm müsabaka programında tartı her müsabaka gününden bir önceki gün saat 16:00-18:00 arasında yapılacaktır.

Sporcular tartı esnasında Nüfus cüzdanları, lisansları ve Federasyonca verilen kuşak kimlik kartlarını beraberinde bulunduracaklardır.

Sporcuların kuşak kayıtlarında Federasyon bilgisayar kayıtları esas alınacaktır.

Tartıların bitiminde veya Müsabaka günü sabah kura çekimleri yapılacaktır. (kura çekiminde Antrenör ve İdareciler bulunabileceklerdir.)

 LİSANS VE VİZELER :

a) Kafilelerde yer alan sporcular Federasyonca onaylı Antrenörlük belgesine sahip ve 2016 yılı vizeli antrenörlerin sorumluluğunda olacaktır. (Antrenörler beraberlerinde yaka kartlarını getirecekler, yaka kartı olmayan antrenörler sporcu arkasına çıkamayacaklardır.)

b) Federasyonumuzca vizesi yapılmayan antrenörler faaliyetlerde görev alamayacaktır.

c) Spor Genel Müdürlüğünce yayınlanan Sporcu Lisans ve Tescil Vize Transfer yönetmeliği gereğince lisansların vize Sezonu 01 Ocak-31 Aralık 2016 olarak belirlenmiştir.

d) Sporcuların Lisansları 01 Ocak 2016 veya daha sonraki tarihte vize edilmiş olacaktır.

e) Tüm yarışmacılar T.C. vatandaşı olmak zorundadırlar.

MÜSABAKA SAATLERİ:

Müsabakalar her gün saat 09.00’da başlayacaktır. (Gerektiğinde organizasyon tarafından başlama saati değiştirilebilecektir) Ferdi müsabakalarda sıkletler aynı gün içerisinde yapılıp sonuçlandırılacaktır.

AÇILIŞ TÖRENİ:

Tüm müsabakaların ilk günü saat 16.00 ‘da açılış töreni yapılacaktır. Kafileler açılış töreninde tam takım halinde katılmak zorundadırlar. Açılış törenine yapılacak katılımla ilgili olarak yetkililer tören tarih ve saatinde değişiklik yapabileceklerdir.

MÜSABIKLARIN GİYSİSİ:

Müsabaklar müsabaka sahasına girmeden önce göğüs koruyucusu, kafa koruyucusu, Kask, Kasık Koruyucusu, Kol ve Ayak koruyucusu giyecekler ve dişlik takacaklardır. Kasık Koruyucusu, Kol ve Ayak koruyucuları Taekwondo elbisesinin içine giyilecektir. Daedo sistemi ile yapılacak müsabakalarda göğüs koruyucusu ve kafa koruyucusu Federasyon tarafından temin edilecek olup, müsabıklar kişisel kullanımlar için en son WTF tarafından onaylı tüm koruyucularını kendileri getireceklerdir. Müsabıkların başlarına kasktan başka herhangi bir şeyin giyilmesine, takılmasına izin verilmeyecektir

Türkiye Şampiyonalarında Milli Takım dobokları , Ay Yıldız ve Türkiye yazılı doboklar kullanılmayacaktır. Milli Takım Dobokları ile Ay Yıldız olan ve Türkiye yazılı Doboklar kullananlar kesinlikle maçlara alınmayacaktır. (Doboklarda Ayyıldız ve Türkiye yazılarını bant ve bir başka şekilde kapatanlar da maçlara alınmayacaktır, Milli Sporcular dahil.)

Kullanılacak dişlik şeffaf ve daha beyaz renkte olup kişiye özel ağız yapısına uygun olacaktır.
Büyükler, Ümitler, Gençler ve yıldızlar müsabakalarında sporcuların dişlik ve eldiven kullanmaları zorunludur.

YARIŞMA KURALI:

Tüm müsabakalar WTF ve Taekwondo Federasyonu Müsabaka Talimatına göre yapılacaktır.

Müsabakalar minikler hariç, tüm kategorilerde Elektronik sistemle yapılacaktır.

WTF ve ETU talimatları doğrultusunda sistem değişikliği olursa Federasyonumuz sistem değişikliği yapabilir.

Ayrıca Elektronik sistemlerde arıza ve yetersizlik durumunda MHK ve Teknik Kurul Sistem değişikliğine gidebilir.

Müsabakalar 2’şer dakikadan 3 raund üzerinden yapılacaktır. Gerektiğinde Merkez Hakem Kurulu ve Teknik Kurul Kararı ile raund süreleri 1,5 veya 1 dakikaya indirilebilecektir.

İTİRAZ :

Video tekrar sisteminin bulunmadığı turnuvalarda itiraz prosedürü uygulanacaktır. Yönetim Kurulunca belirlenen 150,00 TL itiraz ücreti bir tutanak karşılığında ilgili kurula ödenecek, ödeme yapılmayan itirazlar işleme konulmayacaktır. Eğer itiraz haklı ise itiraz ücreti geri ödenecek, itiraz geçerli görülmez ise alınan ücret Federasyonumuz hesabına yatırılacaktır. İtiraz ilgili müsabakanın bitiminden itibaren on dakika içerisinde yazılı olarak yapılacaktır. Bu süreden sonra yapılacak itiraz kabul edilmeyecektir. Video tekrarı itirazı sonucuna itiraz yapılamayacaktır.