x2015 03 ttf logo 00Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 12 - 17 Mayıs 2015 tarihlerinde Marmaris te Amiral Orham Kalyoncu spor salonunda yapılacaktır. Şampiyonaya  2001 - 2002 ve 2003 doğumlu sporcular katılabilir.Müsabakalarda elektronik safeguard ve kapalı kask kullanılacaktır.

 

koyuncusportv 011

Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası

12 Mayıs 13 Mayıs 14 Mayıs 15 Mayıs 16 Mayıs 17 Mayıs
  Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Erkekler 41 Kg 45, 57 Kg 49, 53 Kg 33, 61 Kg 37, 65 Kg +65 Kg
Bayanlar 44, 55 Kg 33, 51 Kg 29, 47 Kg 37 Kg 41, 59 Kg

+59 Kg

 

Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası - 12 - 17 Mayıs 2015 - Marmaris

YILDIZ ERKEKLER YILDIZ BAYANLAR
33 KG
1-YUNUS EMRE ÜNGÖR - G.ANTEP ŞAHİNBEY HLK EĞT SK
2-HAKAN İŞLER - İSTANBUL TUZLA BLD SK
3-İBRAHİM TÜRKAY AKKUŞ - SAMSUN POLİS GÜCÜ SK
4-HAYRETTİN EREN ŞERİFLER - MANİSA BAŞAR SK
5-ZEYNEL FIRAT TANRIVERDİ - İZMİR KOÇOĞLU SK
6-MUSTAFA ARAZ - ERZURUM GENÇLİK SK
7-SAMET ÇELİK - KARAMAN PERFORMANS SK
8-AHMET İSA ŞİMŞEK - KARAMAN ÖZEL İDARE SK
29 KG
1-ZEYNEP TAŞKIN - ÇANAKKALE ANAFARTALAR SK
2-FATMA MARİA KOÇ - ANKARA ÇINAR GSK
3-MERVE GÖKÇURAK - ANKARA ANKARA DEMİRSPOR
4-SAADET KARABENLİ - ANKARA BARIŞ ÖZEL SK
5-SENA ÖZTÜRK - YALOVA BLD. SK
6-ASLI ARIK - ADANA ALTINKOZA SK
7-YAĞMUR DAMLA ERGÜN - ANKARA SEVEN SK
8-SENANUR AYDIN - İSTANBUL GSK
37 KG
1-ÖMER FARUK ÖZCAN - ANKARA SEVEN SK
2-FEVZİ ARDA DURU - İZMİR BÜYÜKŞEHİR BLD SK
3-OSMAN TÜRKER KÖSE - SAMSUN POLİS GÜCÜ SK
4-AYHAN AKİF ÇİLEKÇİ - İSTANBUL TUZLA BLD SK
5-EMİR KARABULUT - İSTANBUL TUZLA BLD SK
6-YUSUF EMRE AKBIYIK - BALIKESİR 6 EYLÜL BLD SK
7-FARUK ESEN - BALIKESİR 6 EYLÜL BLD SK
8-MESTAN BAYTOK - DİYARBAKIR KALKAN GSK
33 KG
1-KÜBRA KEPENEK - TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY GÜZEL
2-ESRA NUR KOCA - KIRKLARELİ SK
3-BİLGE BERÇEM SUSTAM - İSTANBUL B.ŞEHİR BLD
4-ZEYNEP DOĞAN - KARAMAN AKADEMİ
5-SILA KURT - İSTANBUL TUZLA BLD
6-EDA GÜVEN - İZMİR FERDİ
7-ŞEYDA KENİ - KONYA ÇUMRA BLD
8-SELİN AKERİK - ORDU ZİRVE SK
41 KG
1-OĞUZHAN BAŞ - KASTAMONU TÜRK TELEKOM
2-FURKAN SOYKAN - SAMSUN POLİSGÜCÜ
3-İBRAHİM ZAN - HATAY NECATİ ZAN
4-MELİH FURKAN GÜLER - DÜZCE EJDER
5-YUNUS AKDOĞAN - ANKARA KARTAL TKD
6-TOLGA ÇİÇEKGİL - ANKARA AVRUPA SPOR MRK.
7-ENES ŞENTÜRK - KOCAELİ B.ŞEHİR BLD KAĞITSPOR
8-M.TALHA ŞEN - İSTANBUL ÖNCÜ

37 KG

1-
2-
3-
3-
4-
5-
6-
7-
8-
45 KG
1-MUSTAFA EMRE TEKE - İSTANBUL ALTUNÇEVİK
2-ŞAHİN YILMAZ - YOZGAT SORGUN BLD
3-KEMAL KÜLÜK - ANKARA SEVEN SK
4-HASAN RAUF ALICI - KAYSERİ YAY TAN SAY
5-HAKKICAN SELÇUK - İZMİR KOÇOĞLU
6-AHMET EHLİZ - MERSİN LİDER
7-MEHMET KAAN ŞENKURU - ANTALYA FERDİ
8-YİĞİT HANBAY GEDİK - MALATYA UÇARLAR

41 KG

1-
2-
3-
3-
4-
5-
6-
7-
8-
49 KG
1-AHMET KÜSKÜ - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK
2-EMRE ALP - İZMİR BUCA BELEDİYE GSK
3-BERAT BERKAY GÜLTEKİN - ANKARA BİRLİK SK
4-FİKRET HAKAN ŞENKURU - ANTALYA FERDİ
5-HALİL İ. SAĞLAM - KOCAELİ B.ŞEHİR BLD KAĞITSPOR
6-SEYDA VAKKAS DAĞDELEN - G.ANTEP ŞAHİNBEY BLD SK
7-NAZMİ SARI - ÇANAKKALE ANAFARTALAR SK
8-ÖMER FARUK ATA - OSMANİYE ERGÜN SK
44 KG
1-ELANUR ÇELİK - SAMSUN İLKADIM BLD
2-GÖZDE ŞAHİNBAZ - ANKARA POLAT
3-GÜLŞAH ERGİN - TRABZON GSHİM
4-İREM ERDOĞAN - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD
5-MELİKE ÖNEM - ÇANAKKALE ANAFARTALAR
6-ELİF NUR TORMAN - İSTANBUL BAĞCILAR BLD
7-SEMA NUR TEMİZ - SAMSUN POLİSGÜCÜ
8-ŞEYDA SELÇUK - ANKARA HAKAN TKD
53 KG
1-NESİM KÜSKÜ - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD SK
2-DENİZ KURT - ADANA TEZEL ASLANLAR SK
3-FATİH YAVUZYILMAZ - ZONGULDAK SİTE SK
4-ANIL ERKİN ZERAY - NEVŞEHİR GHSİM
5-HAKTAN KALAYCI - BURSA HAREKETLİ YAŞAM MRK SK
6-ÖMER TARIK SOYSAL - SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BLD SK
7-BEKİR GÜNDOĞDU - SAMSUN FEZA GSK
8-FURKAN ALTINDAĞ - ANKARA EFSANE SK
47 KG
1-AHSEN ŞENGÜN - SAMSUN İLKADIM BLD
2-FATMA BETÜL ÇAKIR - KONYA SELÇUKLU BLD
3-İKLİMA BETÜL KARAKUŞ - MALATYA UÇARLAR
4-SİNEM YALAP - KIRKLARELİ ERGİN SK
5-SEVGİ TOP - BURSA SAĞLIK GÜCÜ GSK
6-EDA YÜMLÜ - İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD
7-GÜL KARAKUŞ - İSTANBUL BAŞAKŞEHİR SK
8-KAYRA DESTAN - BALIKESİR 6 EYLÜL BLD
57 KG
1-EMİRHAN CANDAN - İZMİR FOÇA BLD
2-YUNUS EMRE MERT - OSMANİYE ERGÜN
3-TANER BAŞ - İSTANBUL YENİGÜN
4-RESUL AYDOĞDU - ANKARA KARTAL
5-HAYRETTİN ARSLANTAŞ - G.ANTEP ŞAHİNBEY HEM
6-ENBİYA TAHA BİÇER - YOZGAT SORGUN BLD
7-EREN ALAŞALVAR - İSTANBUL YILDIZLAR
8-TİMUÇİN ŞAŞMAZTİN - İZMİR TED İHTİSAS
51 KG
1-EMİNE NUR PALAZ - ADANA MAVİ KAPLANLAR
2-GÜLSE POLAT - ELAZIĞ ÖMER ALAN SK
3-HAVVA NUR CAN - KONYA MERAM BLD
4-AYŞENUR ÖZCAN - KONYA SELÇUKLU BLD
5-ALSU DENİZ - ANKARA EGO
6-TUĞÇE ZARARSIZ - ANKARA EGO
7-ELİF ABAY - İSTANBUL TUZLA BLD
8-MELİSA SAĞLAM - ANTALYA ARENA
61 KG
1-SAVAŞ TAŞTEKİN - ANKARA EFSANE 2 SK
2-SALİH ÇETİNKAYA - ANTALYA PROF. İHSAN KOZ İO GSK
3-TOLGA ÇALIŞKAN - İZMİR BUCA BLD GSK
4-BEHÇET TURAN - ADANA MAVİ LACİVERTLİM SK
5-ŞEREF AKBOĞA - İSTANBUL SANCAKTEPE BİRLEŞİM GSK
6-MURAT CAN HOŞAF - GAZİANTEP ALTIN ADIMLAR GSK
7-MUHAMMED POLAT-G.ANTEP ŞAHİNBEY BLD HLK EĞT SK
8-BERKANT KARA - KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ GSK
55 KG
1-KÜBRA AYDIN - SAMSUN İLKADIM BLD
2-K. ŞAFAHAT BUĞAN - BİLECİK 1308 OSMANELİ BLD
3-SİMGE ÖZCAN - İSTANBUL YAVUZ SK
4-MELİSA AKOĞLU - SAMSUN İLKADIM BLD
5-DİLARA DEMİRCİ - İSTANBUL BAŞAKŞEHİR BLD
6-NİSA ÖZKAYA - KOCAELİ B.ŞEHİR BLD KAĞITSPOR
7-SELİN İMRE - KIRKLARELİ
8-GÜLİSTAN BEYZA EKİNCİ - MALATYA ALACA
65 KG
1-MELİH YILMAZ - SAMSUN POLİS GÜCÜ SK
2-BERKE ERMİŞ - AMASYA TEKHAN GSK
3-FADIL KADİR DOYMAZ - İZMİR FOÇA BLD SK
4-NAZIM CİHAD BİLEN - ANKARA ÇINAR GSK
5-BERKANT AŞICI - MUĞLA MİLAS GSK
6-EREN KAÇAN - TRABZON PELİTLİ BLD YENİ SK
7-HAMZA AKİF KILIÇASLAN - İSTANBUL GOP BLD SK
8-MEHMET ALİ MERİÇ - ADANA SEYHAN BLD SK

59 KG

1-
2-
3-
3-
4-
5-
6-
7-
8-

+65 KG

1-
2-
3-
3-
4-
5-
6-
7-
8-

+59 KG

1-
2-
3-
3-
4-
5-
6-
7-
8-

 

 

 

 

 

- Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası 12 - 17 Mayıs 2015 tarihlerinde Marmaris te yapılacaktır.

- En az Kırmızı Siyah (1.Gıp) ve daha yukarı kuşak derecesine sahip 2001 - 2002 ve 2003 doğum tarihli sporcular katılabilir

- Müsabakalarda elektronik safeguard ve kapalı kask kullanılacaktır.

- Katılan sporcular dişlik, çorap, kapalı kask ve diğer gerekli ekipmanları kendileri getirecektir.

- Topuklukta kullanılan elektronik sistemi Türkiye Taekwondo Federasyonunca temin edilecekdir.

MADDE 1- LİSANS VE VİZELER

a) Kafilelerde yer alan sporcular Federasyonca onaylı Antrenörlük belgesine sahip ve 2015yılı vizeli antrenörlerin sorumluluğunda olacaktır. (Antrenörler beraberlerinde yaka kartlarını getirecekler, yaka kartı olmayan antrenörler sporcu arkasına çıkamayacaklardır.)

b) Federasyonumuzca vizesi yapılmayan antrenörler faaliyetlerde görev alamayacaktır.

c) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünce yayınlanan Sporcu Lisans ve Tescil Vize Transfer yönetmeliği gereğince lisansların vize Sezonu 01 Ocak-31 Aralık 2015 olarak belirlenmiştir.

d) Sporcuların Lisansları 01 Ocak 2015 veya daha sonraki tarihte vize edilmiş olacaktır.

e) Tüm yarışmacılar T.C. vatandaşı olmak zorundadırlar.

MADDE 2- MÜSABAKA SAATLERİ: Müsabakalar her gün saat 09.00’da başlayacaktır. (Gerektiğinde organizasyon tarafından başlama saati değiştirilebilecektir) Ferdi müsabakalarda sıkletler aynı gün içerisinde yapılıp sonuçlandırılacaktır.

MADDE 3- AÇILIŞ TÖRENİ: Tüm müsabakaların ilk günü saat 16.00 ‘da açılış töreni yapılacaktır. Kafileler açılış töreninde tam takım halinde katılmak zorundadırlar. Açılış törenine yapılacak katılımla ilgili olarak yetkililer tören tarih ve saatinde değişiklik yapabileceklerdir.

MADDE 4- MÜSABIKLARIN GİYSİSİ:Müsabaklar müsabaka sahasına girmeden önce göğüs koruyucusu, kafa koruyucusu, Kask, Kasık Koruyucusu, Kol ve Ayak koruyucusu giyecekler ve dişlik takacaklardır. Kasık Koruyucusu, Kol ve Ayak koruyucuları Taekwondo elbisesinin içine giyilecektir. Daedo sistemi ile yapılacak müsabakalarda göğüs koruyucusu ve kafa koruyucusu Federasyon tarafından temin edilecek olup, müsabıklar kişisel kullanımlar için en son WTF tarafından onaylı tüm koruyucularını kendileri getireceklerdir. Müsabıkların başlarına kasktan başka herhangi bir şeyin giyilmesine, takılmasına izin verilmeyecektir