x2017 06 muji logo 0223. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası (2017 WTF World Taekwondo Championships)'nın 6. gününde 57kg Hatice Kübra İlgün Yarıfinale yükseldi. 63kg Hakan Recber elendi.

2015 10 koyuncuspor tv
2017 06 Muji toplu

23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası
(23th WTF World Taekwondo Championships Muji 2017)

 

Canlı Yayın Linkleri:
http://www.worldtaekwondo.org/competition/world-taekwondo-championships/championships-2017/live/

Not: Kore ile aramızda  6 saat farkı vardır.Kore Türkiyeden 6 saat önde.
Müsabakalar Türkiye Saati ile  Gece 03 te başlayacak.Kore bizden 6 saat önde.
Her günün finalleri bir sonraki gün yapılacaktır. Buda Türkiye Saati ile 13:00'e denk geliyor

Şampiyona Resmi Sitesi:
http://www.2017worldtaekwondo.com/eng/

Sonuçların Takibi İçin Tıklayın:
http://www.worldtaekwondo.org/competition/world-taekwondo-championships/championships-2017/result/

Tüm Kiloların Kura Listeleri:
http://www.worldtaekwondo.org/draw-sheet-for-the-2017-wtf-world-taekwondo-championships/

 

23. Dünya Taekwondo Şampiyonası 7. Gün:

Dünya Taekwondo Şampiyonasının Son gününde mücadele eden taekwondocularımızdan bayanlar 62 kiloda son dünya şampiyonu İrem Yaman, 1 numaralı seri başı olarak katıldığı şampiyonada ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra 2. turda İsveçli Elin Johansson’a 2-1 mağlup olarak elendi.

Erkekler 80 kiloda mücadele eden Yunus Sarı ise sakatlık kurbanı oldu. İlk turda Haiti’den Rodny Mondelus’u 11-2, ikinci turda Yunanistan’dan Apostolos Telikostoglou’yu 18-8 mağlup eden Yunus Sarı, üçüncü turda Norveçli Richard Ordemann ile yaptığı müsabakanın 2. raundunda  sakatlandı. Müsabakaya devam edemeyen milli sporcu, şampiyonaya veda etmek zorunda kaldı.

 

 

23. Dünya Taekwondo Şampiyonası 6. Gün:

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen 23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası, altıncı gün müsabakalarıyla devam etti. 183 ülkeden 971 sporcunun katıldığı ve katılım rekorunun kırıldığı şampiyonada ülkemiz adına altıncı gün bayanlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün ve erkekler 63 kiloda Hakan Reçber temsil etti.

Hatice Kübra İlgün Yarı Finalde

Milli taekwondocu Hatice Kübra İlgün, 23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda yarı finale yükselerek madalyayı garantiledi. Türkiye, Nur Tatar Askari ve Zeliha Ağrıs'ın Dünya şampiyonluklarının ardından 3. madalyasını cebine koymuş oldu.

Bayanlar 57 kiloda ülkemizi temsil eden Hatice Kübra İlgün, ilk turda Kenya’dan Mary Muriu’yu 30-6, ikinci turda Letonya’dan Jolanta Tarvida’yı 5-4, üçüncü turda ise Almanya’dan Anna Lena Froemming’i 18-8 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Portekiz’den Joana Cunha ile karşılaşan milli taekwondocu, normal süresi ve uzatmaları 2-2 biten müsabakada rakibini vuruş sayısı üstünlüğüyle yenerek adını yarı finale yazdırdı.

Madalyayı garantileyen Hatice Kübra İlgün, yarı finalde İsveçli Nikita Glasnovic ile karşılaşacak. Hatice Kübra İlgün bu turu geçmesi halinde İngiliz Jade Jones ile Güney Koreli Ah Reum Lee müsabakasının galibiyle Dünya şampiyonluğu için karşılaşacak.

Erkekler 63 kiloda tatamiye çıkan gençler Avrupa ve dünya şampiyonu 18 yaşındaki Hakan Reçber, büyükler kategorisinde ilk kez mücadele ettiği şampiyonada ilk turda Tunus’tan Montassar Agimi’yi 19-18, ikinci turda ise Fransa’dan Dylan Chellamooto’yu 24-23 mağlup ettikten sonra üçüncü turda İran’dan Asya Şampiyonu Mirhashem Hosseini’ye 20-6 mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

SON GÜN 3 MADALYA UMUDU

23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası, yarın yapılacak müsabakalarla sona erecek. Son gün Hatice Kübra İlgün’ün altın madalya mücadelesinin yanı sıra bayanlar 62 kiloda son dünya şampiyonu İrem Yaman ve erkekler 80 kiloda Yunus Sarı ülkemize madalya kazandırmak için tatamiye çıkacak.

 

23. Dünya Taekwondo Şampiyonası 5. Gün:

Şampiyonanın 5. Gününde 73 kiloda mücadale eden Sude Bulut, ilk turda Kazakistan adına mücadele eden Cansel Deniz’i 13-10 yendikten sonra ikinci turda olimpiyat şampiyonu Hırvat Milica Mandic’i 5-3 yenilerek şampiyonaya veda etti.

Erkekler +87 kiloda Serdar Yüksel ilk turda Yunanistan’dan Athanasios Nikolaidis’i 8-7 mağlup ettikten sonra ikinci turda Özbekistan’dan Dünya şampiyonu Dmitriy Shokin’e 12-0 yenilerek elendi. 87 kiloda mücadele 18 yaşındakİ milli taekwondocu Hasan Can Lazoğlu ise ilk turda Bosna Hersek’ten Armin Gredic’e 23-21 mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

Şampiyonanın altıncı gününde bayanlar 57 kiloda Hatice Kübra İlgün ile erkekler 63 kiloda Hakan Reçber tatamiye çıkacak.

 

23. Dünya Taekwondo Şampiyonası 4. Gün:

 Bayanlar +73 kiloda şampiyonaya 6 numaralı seribaşı olarak katılan Nafia Kuş, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Brezilya’dan Gabriele Siqueira’yı 8-2, üçüncü turda Dominik Cumhuriyeti’nden Kathrine Rodriguez’i 14-5 yenerek çeyrek finalist oldu. Çeyrek finalde ABD’li Jackie Galloway ile karşılaşan Nafia Kuş, büyük çekişmeye sahne olan müsabakada rakibine son 10 saniyede verdiği puanlarla 6-5 mağlup oldu.

Erkekler 58 kiloda mücadele eden 18 yaşındaki Mertcan Dolmacı ise ilk turda Libya’dan Eric Melki’yi 23-18 yendikten sonra ikinci turda Fas’tan Omar Lakehal’a 26-18 mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

Zeliha Agrıs Yarı Finalde

53 kiloda 8 numaralı seribaşı olarak tatamiye çıkan 19 yaşındaki Avrupa 3’ncüsü milli taekwondocu Zeliha Ağrıs, ilk turda Ruandalı rakibi Aline Ndacyayisenga’nın diskalifiye olmasıyla ikinci tura yükseldi.

Zeliha Ağrıs, ikinci turda Yunanistan’dan Christianna Tyrologlou’yu 20-0, üçüncü turda Kolombiya’dan Laura Garcia’yı 14-8’yı yenerek çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek finalde 1 numaralı seribaşı Mısırlı Radwa Abdelkader ile karşılayan genç taekwondocu, normal süresi ve uzatmaları 2-2 biten müsabakada rakibini vuruş sayısı üstünlüğü ile yenerek yarı finale yükseldi.

Madalyayı garantileyen 19 yaşındaki Zeliha Ağrıs, yarı finalde Özbekistan’dan Dinorahon Mamadibragimova ile finale yükselmek için karşılaşacak.

 

23. Dünya Taekwondo Şampiyonası 3. Gün:

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen ve bir hafta sürecek olan 23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası, üçüncü gün müsabakalarıyla devam ediyor. 183 ülkeden 971 sporcunun katıldığı ve katılım rekorunun kırıldığı şampiyonada ülkemiz adına üçüncü gün Bayanlar 67 kiloda Nur Tatar Askari ve erkekler 68 kiloda Ferhat Can Kavurat mücadele etti.

Bayanlar 67 kiloda şampiyonaya  1 numaralı seribaşı olarak katılan Avrupa şampiyonu, Dünya ve Olimpiyat 2’ncisi Milli Taekwondocu Nur Tatar Askari, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda İran’dan Melika Mirhosseini Vakili’yi 4-2, üçüncü turda Özbekistan’dan Nigora Tursunlukova’yı altın vuruş sonrasında yine 4-2 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Hırvatistan’dan Matea Jelic ile karşılaşan milli taekwondocu 4-0 geriye düştüğü müsabakanın normal süresinin son anında 4-4 eşitliği sağladı. Altın vuruşa giden müsabakada rakibine 5-4 üstünlük sağlayan Nur Tatar Askari, yarı finale yükseldi ve madalyayı garantiledi.

67 kiloda yarı final ve final müsabakaları yarın (Salı) TSİ ile 13.00’de başlayacak. Nur Tatar Askari, yarı finalde evsahibi Güney Koreli  Kim Dan-Ji ile karşılaşacak. Milli taekwondocumuz rakibini geçmesi durumunda finalde Amerikalı Paige McPherson ile Çinli Mengyu Zhang müsabakasının galibiyle dünya şampiyonluğu için karşılayacak.

18 yaşındaki milli taekwondocu Ferhat Can Kavurat ise, ilk turda Avrupa şampiyonu Portekizli Rui Braganca’yı 18-15 yenerek önemli bir galibiyet almasına rağmen ikinci turda İngiltere’den Peter Longobardi’ye 18-11 mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

Şampiyonanın dördüncü gününde Nur Tatar Askari’nin altın madalya mücadelesinin yanında genç sporcular tatamiye çıkacak. Bayanlar 53 kiloda Zeliha Ağrıs, +73 kiloda Nafia Kuş ve erkekler 58 kiloda Mertcan Dolmacı, tecrübe kazanmanın yanı sıra madalya kovalayacak.

 

23. Dünya Taekwondo Şampiyonası 2. Gün:

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen ve bir hafta sürecek olan 23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası, ikinci gün müsabakalarıyla devam etti. 183 ülkeden 971 sporcunun katıldığı ve katılım rekorunun kırıldığı şampiyonada ülkemiz adına ikinci gün erkekler 74 kiloda Servet Tazegül ve bayanlar 49 kiloda İpek Çidem tatamiye çıktı.

Şampiyonaya 12 numaralı seribaşı olarak katılan İpek Çidem, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda İspanya’dan Blanca Palmer Soler’i 4-3, üçüncü turda ise Çek Cumhuriyeti’nden Dominika Hronova’yı 15-3 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde son dünya şampiyonu ve olimpiyat 3’ncüsü Tayland’dan Panipak Wongpattanakit ile karşılaşan İpek Çidem, rakibine 12-4 yenilerek madalya şansını kaybetti.

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Taekwondocu Servet Tazegül, 74 kiloda ilk kez katıldığı önemli bir şampiyonada istediği başarıyı gösteremedi. Daha önce 68 kiloda mücadele eden büyük başarılara imza atan Servet Tazegül, 74 kiloda mücadele ettiği şampiyonada ilk turu maç yapmadan geçti. İkinci turda Andorra’dan Jorge Gonzalez ile karşılaşan milli sporcu rakibine 3-2 mağlup oldu ve şampiyonaya  veda etti.

Şampiyonanın üçüncü gününde kadınlar 67 kiloda Nur Tatar Askari ve erkekler 68 kiloda Ferhat Can Kavurat, tatamiye çıkacak.

2017 WTF DÜNYA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI 2. GÜN SONUÇLARI

ERKEKLER / SENYOR MEN BAYANLAR / SENYOR WOMEN

74 KG

RAFALOVICH Nikita - Özbekistan

KHRAMTCOV Maksim - Rusya

HAJIZAVAREH Masoud - İran

YANG Tsung Yeh - Tayvan

49 KG

WONGPATTANAKIT Panipak - Tayland

WENREN Yuntao - Çin

TOMIC Kristina - Hırvatistan

STANKOVIC Vanja - Sırbistan

 

23. Dünya Taekwondo Şampiyonası 1. Gün:

23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası’nın ilk gününde mücadele eden milli sporcular Rukiye Yıldırım ve Deniz Dağdelen madalya kazanamadı.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen 23. Büyükler Dünya Taekwondo Şampiyonası, yapılan ilk gün müsabakalarıyla başladı. 183 ülkeden 971 sporcunun katıldığı ve katılım rekorunun kırıldığı şampiyonada ülkemiz adına ilk gün erkekler 54 kiloda Deniz Dağdelen ve bayanlar 46 kiloda Rukiye Yıldırım tatamiye çıktı.

Deniz Dağdelen, ilk turda Zimbabwe’den Admire Tshitshiliza’yı 25-1, ikinci turda Avustralya’dan Bailey Lewis’i 18-8 ve üçüncü turdu Mısır’dan Moaz Nabil’i 21-9 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde son 2 Dünya şampiyonu ev sahibi Güney Kore’den Tae-Hun Kim ile karşılayan genç taekwondocu rakibine 27-7  mağlup olarak madalya şansını kaybetti.

Rukiye Yıldırım, 9 numaralı seribaşı olarak katıldığı şampiyonada ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Azerbaycan adına mücadele eden Safiye Polat’ı 8-5 mağlup etti. Üçüncü turda Kolombiya’dan Andre Ramirez Vargas’a 10-9 yenilen Rukiye Yıldırım, şampiyonaya veda etti.

Şampiyonanın ikinci gününde erkekler 74 kiloda Servet Tazegül ve bayanlar 49 kiloda İpek Çidem tatamiye çıkacak.

2017 06 Muji toplu

 

 

 

2017 07 Muji logo