x2017 07 yusuf ekin 07 "Amerika Taekwondo şampiyonasi"nda eski milli sporcumuz Yusuf Ekin'in takimı 9 Altin, 5 Gümüş ve 13 Bronz madalya alarak New Yorkun en büyüğü, Amerikanin en güçlü takimlarindan biri oldugunu ispatladı.

2015 10 koyuncuspor tv
2017 07 yusuf ekin 08

YUSUF EKİN BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ

3-8 temmuz tarihleri arasinda Florida eyaletinin "Fort Lauderdale" sehrinde duzenlenen "Amerika Taekwondo şampiyonasinda eski milli sporcumuz Yusuf Ekin'in takim yine büyük bir başarıya imza atarak toplamda 9 Altin, 5 Gümüş ve 13 Bronz madalya alarak New Yorkun en büyüğü, Amerikanin en güçlü takimlarindan biri oldugunu ispatladi.

Ayrica 3 sporcusu Gencler milli takimina , 2 sporcusu Yildizlar milli takimına, 3 sporcusu da Minikler milli takimına girmeye hak kazandi ve gecen sene ye nazaran adeta kendi rekorunu egale ederek buyuk bir basariya daha imza atti .

Yusuf Ekin yaptıgı açıklamada " Kullanilan sistemin surekli degismesi  ve yeni kurallar bizi zorladi tabiki ama bunlar herkes icin oldugundan bunu bahane olarak kullanamayiz. Biz takim olarak çok calistik, elimizden geldigince uyum saglamaya calistik. Emeklerimizin karsiligini aldigimiz icin cok mutluyuz. Aslinda bu yil daha çok basarida alabilirdik.

Altı sporcumuz çeyrek finalde tecrubesizlik, hakem hatasi veya  kendi hatalarindan öturu elendi. Buda bize ders oldu. insallah yapacagimiz yeni sezon antrenman metodlarini motivasyonlarini ona gore hazirlamamiz gerektigini de kendimize ders edindik .

Takimim ve kendim adima çok mutluyum, cunku daha once söyledigim gibi ben burda ulkemi Türkiyemi elimden geldiginin en iyisiyle temsil etmeye calisiyorum. Maclardan sonra hocalarla konusunca nerelisin sorusuna Türküm dedigim zaman,Servet Tazegul diyerek başlayan muhabbet uluslar arasi arenada aldigimiz basarilar konusuluyor.

Her ne kadar ulkemden uzakta oldugumdan direkt hizmet edemezsem de aldigimiz basarilarla, hal ve hareketlerimizle, davranisimizla örnek olmaya, ulkemizi burdada en iyi şekilde temsil etmeye calsiyorum ve bundan öturu cok gurur duyuyorum. İnsallah bir gun aynısını ülkem icin Milli Takımda yapmakta nasip olur" dedi.

2017 07 yusuf ekin 03

 

2017 07 yusuf ekin 02

 

2017 07 yusuf ekin 04

 

2017 07 yusuf ekin 06

 

2017 07 yusuf ekin 05