x2017 07 canakkale 001Hasan ALTUNIŞIK " 41kg sporcum Zeynep TASKIN'ın Şampiyon olması Sporcuma Dünya taekwondo şampiyonasına katılma yolunda büyük bir avantaj sağlamış oldu" dedi.

2015 10 koyuncuspor tv
2017 07 canakkale 001

Çanakkale taekwondo il temsilcisi ve Anafartalar spor kulübü antrenörü Hasan ALTUNIŞIK yaptıgı açıklamada “Yıldızlar Türkiye Taekwondo Türkiye Şampiyonası 06-08 Temmuz 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 74 ilden 2250 sporcu iştirak ettiği şampiyonaya yoğun bir ilgi ve katılım vardı. Zorlu müsabakalar yaşandı, Sporcular kıyasıya mücadele verdiler.

Ülkemizin ve Çanakkale’mizim gururu Avrupa şampiyonu sporcumuz 41 kg yarışan Zeynep TAŞKIN, yapılan şampiyonada mükemmel maçlar ortaya koydu. Sporcumuz Zeynep beş maçını nakavt olmak kaydıyla 7 maç alarak rakiplerini ortaya koyduğu teknik ve taktikle yendi. sporcumuz Zeynep gereğini yerine getirerek Türkiye şampiyonu oldu ve altın madalyayı almayı başardı. Milli sporcumuz Zeynep bu yıl yapılacak olan Dünya taekwondo şampiyonasına direk katılma hakkını kazanmış oldu.

Ayrıca Şampiyonada kulübümüz sporcusu + 65 kg da şampiyonaya katılan doğan BİÇİCİ ilk defa böylesi büyük ve önemli şampiyonaya katılmasına rağmen bazı maçlarını nakavtla, dört maç alarak Türkiye üçüncülüğünü almayı başardı. Böylesi önemli şampiyona öncesi yapmış olduğumuz sıkı ve kararlı çalışmaların karşılığını almış olduk.

Hasan ALTUNIŞIK "sporcum Zeynep TASKIN'ın almış olduğu bu büyük başarı sporcumuza Dünya taekwondo şampiyonasına direk katılma vizesini aldırdı. Milli sporcumuz Zeynep daha önce Avrupa şampiyonu olmuştu inşallah yapılacak olan bu Dünya taekwondo şampiyonasında Dünya şampiyonu olarak şanlı bayrağımızı dalgalandıracağı inancındayım.

Altunışık sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca Yıldız sporcularımızdan  +65 kg da müsabakaya çıkan Doğan BİÇİCİ bazı maçlarını nakavtla alarak adeta bu şampiyonada bende varım dedi. Fiziki olarak taekwondo sporuna çok yatkın olan sporcumuz bu şampiyonada daha yeni ve tecrübesiz olmasına rağmen mükemmel maçlar ortaya koyarak Türkiye Üçüncülüğünü almayı başardı. Sporcumuz Doğan bundan sonraki maçlara daha iyi ve gayretli çalışarak daha büyük başarılara imza atacağı inancındayım.” dedi.

Şampiyonaya 14 sporcuyla katılarak Çanakkale Taekwondosunun gelişmesi ve başarılı olması için elimizden gelen tüm imkânları seferber ettik. Bu şampiyonaya günde çift idman yaparak hazırlandık. Bu sporun temeli olan minik ve yıldız sporcularımız yarınların Avrupa ve olimpiyat şampiyonları olma aşamasında gayret gösterecekler.

Bende il temsilcisi olarak onlara iyi bir ortam sunarak onların daha iyi ortamda spor yapabilmeleri için yetkili kişi ve kuruluşlarla irtibat halinde olacağız. Aldığımız başarılar, sporcularımıza imkân verildikten sonra ve desteklendiklerinde, ne kadar büyük başarılara imza atabileceklerinin teminatıdır.

Çanakkale kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektörün Taekwondo da ve her sporda Çanakkale’de adını duyuran başarılı sporcularımıza yardım ve desteklerini esirgememelerini diliyoruz.

Ben sporcularımı bir kez daha tebrik ediyor, kendilerinden derecelerine derece katarak daha büyük başarılar beklediğimizi ifade etmek istiyorum" dedi.

2017 07 canakkale 01

 

2017 07 canakkale 03

 

2017 07 canakkale 05

 

2017 07 canakkale 04