x2015 04 basbakan 01Konya'da milli takım kampında bulunan taekwondocular, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı Konya Metrosu projesinin yemekli tanıtım toplantısına iştirak ettiler.

 

koyuncusportv 011
2015 04 basbakan 03

Başbakan Davutoğlu Taekwondocularla

Konya'da milli takım kampında bulunan taekwondocular, Dedeman Otel’de düzenlenen ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı Konya Metrosu projesinin yemekli tanıtım toplantısına iştirak ettiler.

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli tekvandocu Servet Tazegül ile ‘selfie’ çektirdi.

Konya'da milli takım kampında bulunan taekwondocular, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Dedeman Otel’de düzenlenen ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı "Konya Metrosu" projesinin yemekli tanıtım toplantısına iştirak ettiler.

Yemekte Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin'in yanı sıra, Milli Takım Teknik Direktörü Ali Şahin ve milli taekwondocular Servet Tazegül, Yunus Sarı, Ali Sarı, Serdar Yüksel, Nafia Kuş, İrem Yaman, Dürdane Altunel, Rukiye Yıldırım ile Para-Taekwondocular Mehmet Sami Saraç ve Yaşar Sami Gökbaba hazır bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Avrupa Şampiyonu olan milli tekvandocuları tek tek tebrik ederek, sporcuların kamp çalışmalarından, derslerine kadar bilgi aldı ve başarılarının davamını diledi. Olimpiyat Şampiyonu Servet Tazegül'le de yakından ilgilenen Başbakan, Servet Tazegül'ün "selfie" ricasını kırmayarak, "selfie" çekildi. Neşeli anların yaşandığı çekim sırasında Başbakan Davutoğlu, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan Servet Tazegül’den başarısını tekrarlamasını istedi.

Başbakan'ın şampiyonluk sözü de aldığı görüşme sırasında Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin "Bütün imkanlarımızla ve teknik ekibimizle bayrağımızı göndere çekmek için çalışıyoruz. İnşallah başarılarımızı arttırarak, ülkemizi gurulandırmaya devam edeceğiz." dedi.

 

2015 04 basbakan 01

 

 

2015 04 basbakan 02