x2015 05 nurtatar 02 1Dünya Şampiyonasında 67 kiloda tatamiye çıkan Nur Tatar, yarı finalde Kolombiyalı Kathrine Dumar'ı 2-1 yenerken, Finalde Tayvan’dan Chia Chia Chuang'a 5-0 yenilerek Dünya 2.si oldu.Gümüş Madalya kazandı.

 

koyuncusportv 021

2015 05 nurtatar 01

 

NUR TATAR DÜNYA İKİNCİSİ

Bayanlar 67 kiloda tatamiye çıkan 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın gümüş madalyalı tekvandocusu Nur Tatar, yarı finalde Kolombiyalı Kathrine Dumar ile karşılaştı. Rakibine karşı boy avantajı bulunan Nur Tatar, karşılaşma boyunca kontrolü elinde tuttu. İlk raundu 1-0, ikinci raundu 2-0 önde tamamlayan milli tekvandocu, karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak finale yükseldi.

Nur Tatar, finalde Tayvan’dan Chia Chia Chuang ile karşı karşıya geldi. İki tarafında kontrollü mücadele ettiği müsabanın son bölümünü Tayvanlı sporcu 1-0 önde girdi. Nur Tatar’ın son saniyedeki atağına 4 puanlık teknikle cevap veren Chia Chia Chuang, karşılaşmayı 5-0 kazanarak Dünya Şampiyonu oldu.

 

Bakan Çağatay Kılıç, Telefonla Aradı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç , Dünya Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli tekvandocu Servet Tazegül ve gümüş madalyaya ulaşan Nur Tatar'ı telefonla arayarak tebrik etti.

Kazanılan büyük başarıdan dolayı Tazegül ve Tatar'ı tebrik eden Bakan Kılıç, bu başarının devamını gelecek yıl Rio'da yapılacak olimpiyatlarında da beklediğini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç  Dünya Tekvando Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden ve altın madalya kazanan milli tekvandocu Servet Tazegül ve gümüş madalya kazanan Nur Tatar için tebrik mesajı yayınladı.

"Rusya’da yapılan şampiyonada Türk Taekwondo’sunu başarıyla temsil eden Servet Tazegül ve Nur Tatar büyük biz zafere imza attılar. Bayanlar 67 kiloda gümüş madalya alarak son yıllardaki ,st,krarlı yükselişini bu organizasyonda da gösteren Nur Tatar’ı kutluyorum. Londra 2012’de altın madalya kazanan sporcumuz Servet Tazegül’de Dünya’nın bir numarası olduğunu bir kez daha kanıtladı ve altın madalyanın sahibi oldu. Londra 2012 olimpiyatlarında bizleri sevince boğan iki sporcumuzun performanslarını Rio 2016 olimpiyatlarında da sürdürmelerini temenni ediyorum. Dünya taekwondosunda söz sahibi ülkelerden biri olduğunu tekrar kanıtlayan Türkiye, gelecek yıllarda da bu spor branşında, bizlere büyük gurur yaşatacaktır.”

 

2015 05 nurtatar 02

BAŞKAN ŞAHİN'DEN KUTLAMA

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Servet Tazegül’ün 10 bin Rus seyirci önünde Dünya Şampiyonluğunu kazanarak çok önemli bir başarı elde ettiğini söyledi.

Başkan Şahin, Dünya Tekvano Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Servet Tazegül ve gümüş madalya kazanan Nur Tatar’ı kutladı. Metin Şahin, Servet Tazegül’ün Dünya şampiyonu olmasının 2016 Rio Olimpiyatları öncesinde büyük bir moral kaynağı olduğunu söyledi. Başkan Şahin, “Servet ve Nur’un elde ettiği başarılardan dolayı çok mutluyuz. Servet Tazegül, Rusya’da düzenlenen şampiyonada finalde 10 bin Rus seyirci önünde ev sahibi ülkenin sporcusunu yenerek önemli bir başarı elde etti.

Rus sporcu, son Grand Prix şampiyonu önemli bir isim. Servet, şampiyonanın başından sonuna kadar çok iyi bir performans sergiledi. Şampiyon olarak bizlere büyük bir gurur yaşattı. Nur Tatar da çok iyi mücaedele etti ve ülkemize gümüş madalya kazandırdı. İki sporcumuz da buradan aldıkları puanlarla 2016 Rio Olimpiyatları’na doğrudan katılma yolunda önemli bir adım attı” dedi.

Başkan Şahin, elde edilen başarıda emeği geçen başta Teknik Direktör Ali Şahin olmak üzere tüm teknik ekibi kutladığını ifade etti. Başkan Şahin, 2012 Londra Olimpiyatları’nda olduğu gibi 2016 Rio Olimpiyatları’nda başarılarını devam ettirmeyi hedeflediklerini kaydetti..

 

2015 05 nurtatar 03