x2015 05 deryaesme 0312-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Muğla / MARMARİS’ te 71 ilden 1963 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 41kg bayanlar kategorisinde Edirne’ yi temsil eden Edirne Belediye Spor sporcusu Derya EŞME Türkiye Şampiyonu oldu.

 

koyuncusportv 021
2015 05 deryaesme 01

 

EDİRNE’ DEN BİR TÜRKİYE ŞAMPİYONU DAHA


 Türkiye Taekwondo Fedeasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve 12-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Muğla / MARMARİS’ te 71 ilden 1963 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 41kg bayanlar kategorisinde Edirne’ yi temsil eden Edirne Belediye Spor sporcusu Derya EŞME Türkiye Şampiyonu oldu. Sıkletinde 91 sporcu bulunan Derya EŞME yaptığı 7 maç sonucu mutlu sona ulaştı. Yarı final ve Final maçları da dahil olmak üzere yaptığı 7 maçın 6 sını sayı nakavtı ile  kazanan Derya EŞME sadece 5.tur maçını yani madalya maçını 15-10 kazandı.

          

Edirne’ye Türkiye Şampiyonluğunu getiren Edirne Belediye Sporun sporcusu Derya EŞME bu başarısı ile Avrupa Şampiyonası için Milli takım seçmesine davet edildi. Milli takım seçmesinde de 1. Olması halinde Derya EŞME 2-5 Temmuz 2015 tarihlerinde Fransa’nın Strazburg şehrinde yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

          

Yarışmanın ardından basına açıklama yapan şampiyon taekwondocu Derya EŞME şunları söyledi “Olimpik bir branş olan Taekwondo da Türkiye Şampiyonu olmak çok zor. çünkü çok fazla sayıda ve güçlü sporcularla çok maç yapmak zorundayız bunun bilincinde hazırlanıyoruz her maça. Bu Türkiye Şampiyonasınada da bu bilinçle hazırlandım, arkamda yıllardır beni yetiştiren, çok güvendiğim, antrenman metodları ve taktik bilgilerle beni daha önce iki kez Türkiye 2.si yapan hocam Metin EŞME, her an başarımız için koşuşturan yardımcı antrenörümüz Raif YILMAZ,  her maçımda kalpten destekleyen, şampiyon olduğumda tribünden atlayarak yumak oluşturan takım arkadaşlarım, belediye’den abimiz Altan GÜZELLİ varken kendimi çok güçlü hissettim. Türkiye Şampiyonu olacağıma inanmıştım ve bu inançla yarı final ve final maçlarıda dahil yaptığım 7 maçın 6 sını sayı nakavtı ile (12 sayı fark) kazandım.


Bu tam bir ekip başarısı. Ayrıca kulübüm Edirne Belediye Spor ise bize maddi manevi büyük destek vererek takımın başarıya ulaşması için her şeyi yapıyor. Bu büyük başarıda bizden desteğini hiç esirgemeyen Belediye Başkan Yardımcısı ablam sayın Çiğdem GEGEOĞLU’ na Belediye Başkanımız sayın Recep GÜRKAN’ a bize verdikleri destek ve daima arkamızda olduklarını hissettirdikleri için teşekkür ederim.


Ayrıca Spor İl Müdürümüz Serhat OCAK’  beye salonlarımız tadilatta olmasına rağmen çalışma alanları sağladığı ve Edirne’yi temsil eden tüm sporculara daima imkanları ölçüsünde sağladığı maddi destek için teşekkür ederim. Tüm bu desteklerle eminim ki milli takım seçmesini kazanarak ülkemi Avrupa Şampiyonasında temsil edecek ve ordan da madalya ile döneceğim. 19 Mayıs Gençlik Bayramı Haftasında aldığım bu şampiyonluk tüm Edirne’ye armağan olsun” dedi.

 

2015 05 deryaesme 02

 

 

2015 05 deryaesme 03